Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E-posta Dönüşümlerinizi Arttıracak Görsel Tavsiyeleri

İçerikler;

Ticari faaliyet yürüten işletmeler tarafından günümüzde kullanılan birçok pazarlama yöntemi bulunmaktadır. Özellikle dijital pazarlama yöntemleri arasında yer alan e-posta ile pazarlama e-ticaret firmaları tarafından en çok kullanılan pazarlama yöntemlerinden birisidir. Çünkü e-posta pazarlama ile işletmeler dönüşüm oranlarını hızlı bir şekilde yükseltebilmektedir.

 

E-posta pazarlama yapan işletmelerin bir bölümü başarılı e-mailler oluşturarak ürün ve hizmet tanıtımlarını daha hızlı bir şekilde yaparken bazı işletmelerin ise bu konuda biraz geride kaldığını söylemek mümkündür. E-posta ile pazarlama konusunda geride kalan işletmelerin ise geride kalmasındaki sebeplerin başında ise kullanılan;

 
 • Görseller
 • E-Posta Şablonu
 • E-Mail Başlığı
 • E-Mail İçeriği
 

Bulunmaktadır. Kısacası e-posta pazarlamada bu unsurlara dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Genellikle e-posta ile pazarlama yapacak olan işletmelerin özellikle en önem vermesi gereken şeylerin başında kullanılan görseller yer almaktadır. Çünkü e-posta pazarlamada kullanılan görseller bir işletmenin dönüşüm oranlarını arttırmadaki en etkili araçtır.

 

E-posta Dönüşümlerinizi Arttıracak Görsel Tavsiyeleri adlı bu yazımızda sizlere e-posta dönüşümleri ve e-posta dönüşüm oranlarınızı arttıracak görsel tavsiyelerinden bahsedeceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyerek e-posta pazarlamada kullanabileceğiniz görsel tavsiyelerini öğrenebilir ve kullanarak dönüşüm oranlarınızı arttırabilirsiniz.

 

E-posta Dönüşümlerinizi Arttıracak Görsel Tavsiyeleri

 

E-posta Pazarlama Nedir?

 

E-posta pazarlama ya da diğer adıyla e-mail marketing, ticari faaliyet yürüten işletmelerin ürün, hizmet, kampanya tanıtımı yapmak, blog içerikleri ile ilgili bilgilendirme yapmak ve duyurular hakkında müşterilerini bilgilendirmek için e-mail göndermesine verilen isimdir.

 

Günümüzde e-mail marketing birçok işletme tarafından kullanılan bir pazarlama yöntemidir. Bunun başlıca nedeni ise e-posta pazarlamada dönüşüm oranlarının yüksek olmasıdır.

 

E-posta Pazarlaması Nedir

 

Dönüşüm Oranı Nedir?

 

Dönüşüm oranı aslına bakıldığında birçok alanda kullanılan bir terimdir. Genellikle dönüşüm oranı bir işletme tarafından belirlenen aktiviteyi gerçekleştiren kullanıcıların toplam kullanıcılara oranı olarak tanımlanabilmektedir.

 
 • E-ticaret siteleri için ziyaretlerin satışa dönüşmesi
 • Sosyal medyada yapılan çalışmalar ile müşteri kazanımı
 • E-mail marketing yapan işletmeler için e-posta tıklamaları ve e-posta üzerinden alışveriş yapma
 

Gibi birçok aktivite aslında dönüşüm oranı olarak kabul edilmektedir ve bu oranın işletmeler için oldukça önemli olduğunu söylemek mümkündür.

 

E-posta pazarlamada ise dönüşüm oranı e-mail ile pazarlama yapan işletmelerin gönderdikleri maillere kaç kişinin tıkladığını ve bu tıklama sonucunda ne kadar ziyaretçi ne kadar oturum ve ne kadar alışveriş yapıldığını gösteren oran olarak bilinmektedir.

 

E-posta dönüşüm oranlarını arttırmak isteyen işletmeler az önce de sizlere belirttiğimiz gibi ilk olarak e-maillerinde kullanacakları görsellere dikkat etmelidir.

 

Dönüşüm Oranı Nedir

 

E-posta Pazarlamada Görseller Nasıl Olmalıdır?

 

E-mail marketing ile ürün, hizmet ve kampanya tanıtımı yapacak olan işletmelerin görsel seçiminde belirli unsurlara dikkat etmesi oldukça önemlidir. İşletmeler tarafından başlıca dikkat edilmesi gereken unsurlar şunlardır;

 
 • E-posta ile pazarlama çalışmalarınızda kullanacağınız görsellerin profesyonel olması işletmenizin başarılı pazarlama çalışmaları yapmasını sağlayacaktır. Bu nedenle profesyonel bir fotoğrafçı ile çalışarak e-maillerinizde kullanacağınız görselleri çekmeniz gerekmektedir.
 • E-posta pazarlamada görsel kullanırken görsellerin çözünürlüklerinin iyi olması oldukça önemlidir. Aksi halde yapacağınız çalışmalar müşterilerinizde güven yaratmayacak ve çalışmanız boşa gidecektir.
 • HD kalitede görüntüler ve videoların kullanılması işletmeler açısından oldukça önemlidir.
 • E-posta ile pazarlama yapacak işletmeler görsel çekimleri sonrasında bu görselleri düzenlemeli ve kurumsal kimlikleri ile örtüşen bir şablon yaratmaya özen göstermelidir.
 

Sizler de e-posta pazarlama yaparken görselleriniz ile ilgili bu unsurları göz önünde bulundurabilir ve başarılı e-posta çalışmaları yaparak hem dönüşüm oranlarınızı hem de satışlarınızı hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Ürün Fotoğrafçılığı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

E-posta Pazarlama Görselleri Nasıl Olmalıdır


 

Ürün ve Hizmet Görselleri

 

E-posta pazarlama ile ürün ve hizmet tanıtımı yapacak e-ticaret firmalarının ilk kullanması gereken görsel türlerinden birisi ürün ve hizmet görselleridir. E-ticaret firmaları ürün ve görsel çekimi yaparken genellikle yüksek kaliteli fotoğraf makineleri ile çalışmaya ve HD fotoğraflar çekmeye özen göstermelidir. Ürün ve hizmet görseli çekerken;

 
 • İşletmeler sade arka plan kullanımına önem vermelidir.
 • Ürünü genel gösteren fotoğraflar ile ürün ayrıntılarını gösteren fotoğraflar da e-mail pazarlamada kullanılmalıdır.
 • Ürün fotoğraflarında kullanıcıların dikkatini dağıtacak unsurlardan kaçınılmalıdır.
 • Ürün fotoğrafı çekimi yaparken profesyonel olabilmek için ışık ayarları iyi bir şekilde yapılmalı ve tripod kullanımına önem verilmelidir.
 

Sizler de bunları göz önünde bulundurarak ürün fotoğrafı çekimi yapabilir ve bu fotoğrafları e-posta pazarlamada kullanabilirsiniz. Çekeceğiniz profesyonel ürün fotoğrafları sayesinde işletmenizin e-posta dönüşümlerini arttırabilir ve başarılı olabilirsiniz.

 

E-posta ve Hizmet Görselleri

 

Stok Fotoğraflar

 

E-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı yapan işletmeler tarafından e-posta pazarlamada kullanılan görsel türlerinden biri de stok fotoğraflardır. Genellikle işletmeler stok fotoğraf temin ederken Pixabay, Flickr, Pexels gibi ücretsiz stok fotoğraf siteleri ile Shutter Stock ve Istockphoto gibi ücretli stok görsel fotoğraf sitelerini de tercih edebilmektedir.

 

E-posta Dönüşümlerinizi Arttıracak Görsel Tavsiyeleri arasında yer alan stok fotoğraflar hem kaliteli bir şekilde e-posta şablonu oluşturmanızı sağlamakta hem de işletmenizi daha profesyonel göstermektedir. İşletmeniz için e-posta ile pazarlama yapacaksanız sizler de e-mailleriniz için istediğiniz türde stok fotoğraflar bulabilir ve bunu e-mail çalışmalarınızda kullanarak dönüşüm oranlarınızı hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Ücretsiz Stok Video Siteleri

 

İlgili İçerik; Ücretsiz Stok Görsel Siteleri

 

Kurumsal Fotoğraflar

 

E-posta Dönüşümlerinizi Arttıracak Görsel Tavsiyeleri arasında yer alan bir diğer fotoğraf türü de kurumsal fotoğraflardır. Genellikle kurumsal fotoğraflar işletmeler tarafından yapılan etkinlikleri duyurmak veya bir e-ticaret firması ile ilgili haberleri kullanıcılara aktarmak için gönderilen e-postalarda kullanılmaktadır.

 

Kurumsal fotoğraflar hedef kitlenizde yer alan kişilerin sizleri daha yakından tanımasını sağlamaktadır. Bununla beraber kurumsal fotoğraflar sayesinde kişilerin markanıza olan güveni de artmaktadır. Sizler de E-posta Dönüşümlerinizi Arttıracak Görsel Tavsiyeleri arıyorsanız göndereceğiniz duyur ve haber e-postalarında kurumsal ve kurum içi fotoğraflar kullanabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Kurumsal Kimlik Oluşturma Rehberi

 

E-posta Pazarlama Kurumasal Fotoğraf


 

GIFLER

 

Günümüzde e-ticaret firmaları tarafından oluşturulan e-posta şablonlarında ilgi çekmek ve kullanıcıyı harekete geçirmek gibi amaçlar ile hareketli görsellerde kullanılmaktadır. Hareketli görseller olarak bilinen gifler hem hedef kitlenizde eğlenmesini sağlamakta hem de dönüşüm oranlarını hızlı bir şekilde arttırmaktadır.

 

Kısacası E-posta dönüşüm oranlarını arttırmak isteyen e-ticaret firmaları e-posta şablonlarına gif ekleyerek daha etkileyici bir e-posta oluşturabilmektedir. Genellikle firmalar ekleyecekleri gifleri aratırken belirli internet siteleri üzerinde çalışmalar yapmakta ya da eklemek istedikleri gifleri kendileri tasarlamaktadır.

 

Sizler e-posta ile pazarlama yapacaksanız gif bulabilir ve bunu e-postanıza ekleyerek dönüşümlerinizi hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.

 

Kampanya Fotoğrafları

 

E-ticaret ile internetten ürün satan işletmeler tarafından düzenlenen kampanyalar satışların artmasını sağlamaktadır. Genellikle e-ticaret firmaları bir kampanya düzenlediği zaman bu kampanyanın iletişimi sosyal medya, sms ile pazarlama, e-posta ile pazarlama gibi pazarlama yöntemleri ile duyurmaktadır.

 

E-posta ile pazarlamada bir kampanya tanıtımı yapılacaksa işletmeler;

 
 • İndirim oranlarını gösteren görseller hazırlamalıdır.
 • İndirime girecek kategori ve ürünler hazırlanan görsellerde belirtilmelidir.
 • Görsellerde kullanıcıyı şüpheye düşürecek ve yanıltacak herhangi bir bilgi olmamalıdır.
 

Sizler de kampanyalarınız için e-posta ile pazarlama yapacaksanız bunları göz önünde bulundurabilir ve işletmenizin e-posta dönüşüm oranlarını arttırabilirsiniz.

 

E-posta Pazarlama Kampanya Görselleri


 

Ticimax ile Dönüşüm Oranlarınızı Arttırın

 

E-ticarette başarılı olmak isteyen işletmeler tarafından en çok tercih edilen e-ticaret alt yapısı olan Ticimax e-ticaret alt yapıları sizlerde kolay bir şekilde e-mail marketing çalışmaları yapabilir ve e-ticaret sitenizin dönüşüm oranlarını arttırabilirsiniz.

 

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret