Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

E-Ticaret Danışmanlığı Nedir?

Güncelleme Tarihi: 04.07.2024

İçindekiler;

E-ticaret danışmanlığı veya danışmanı, iş birimlerinin yönetilmesinin yanı sıra günümüzde gerçekleşen pek çok girişimin ve mağaza olarak var olan markaların istekleri üzerine satış kanallarının yönetilmesi ile ilgilenmekle yükümlü oluyorlar. Bu kanallar tek başlarına bir oluşum olmakla birlikte kendi içlerinde işlevsel birçok farklı branş da bulunduruyor. Böylece komplike bir çalışma prensibine sahip olunuyor.

Genel olarak değerlendirileceği üzere, e-ticaret danışmanlık hizmeti, firmaların teknolojik yöndeki ihtiyaçları doğrultusunda ürünlerin ve hizmetlerin kaliteli bir şekilde hedef kitlesine ulaşmasını sağlayacak şekilde aktif bir şekilde işliyor.

 

E-Ticaret Danışmanlığı Nedir?

 

 

 

E-Ticaret Danışmanlarının Görevleri

 

E-ticaret danışmanlığı yapanların herhangi bir marka veya kuruluş için gerçekleştireceği satış süreci geliştirme ve büyütme çalışmalarından daha fazla görevlendirmeleri bulunuyor. E-ticaret sitesinin temelini, operasyonlarını ve geriye kalan tüm süreçlerini yönetmek en temel görevidir. E-ticaret siteniz için çalışacak olan e-ticaret danışmanı, sizi ileriye taşımak için şu görevleri yerine getiriyor:

 

 • Site optimizasyonunu sağlama
 • UX-UI süreçlerine hâkim olacak şekilde bir tasarım yapma
 • Site alt yapısını sürekli olarak güncel tutma ve destekleme
 • Arama motorlarında iyileştirme yapma
 • Kampanya ve promosyon konusunda çalışmalar yapma
 • Site içerisindeki ürünlerin içerik yönetiminde bulunma
 • Gider ve zarar optimizesini sağlama
 • Siteye ait olan kar, ciro ve marjların takibini sağlama
 • Farklı çek kampanyasıyla birlikte kurguların iletimini gerçekleştirme
 • Sitenin eğitimlerini tamamlama
 • 3 RD sürecini profesyonel bir şekilde işleme

 

İlgili İçerik: E-ticaret Siteleri İçin Sosyal Medya Pazarlama İpuçları


danisman, e-ticaret, e-ticaret danışmanı, danisman
 

E-Ticaret Danışmanlığı Yapan Uzmanların Faaliyetleri

 

 

E-ticaret danışmanlık hizmetleri ile görevli olan danışmanlar, öncelikli olarak markanızın sosyal medya platformlarındaki başarısını tespit ediyorlar. Öte yandan pazarlama stratejilerini belirleyerek iş planını iyileştirmeye yönelik düşük bütçeli tutumlar sergiliyorlar. Tüm bunlara ideal bir şekilde çözüm üreten danışmanlar, ihtiyaçları etkili bir şekilde karşılayabilmek için çevrimiçi müşteri hizmeti açısından gerekli olan hususları bir arada tutuyor. Buna uygun yazılım sistemi tasarlanmasına da yardımcı ve destek oluyorlar.

E-ticaret yazılım danışmanlık hizmeti de bu yönde başarılı bir şekilde veriliyor. Aynı zamanda markanızın satışlarını online yolda takip eden danışmanlar, değişiklik meydana geldiğinde bunları raporlamakla görevli oluyorlar. SEO ve SEM çalışmaları gerçekleştiriyorlar. Bu çalışmalar markanızın arama motorlarında üst sıralarda yer almasına katkı sağlıyor. Bunun düzenlemesini ve kontrolünü sağlayan e-ticaret danışmanları, reklam kampanyası aracılığı ile sonuçların analizini yapıyor.

Rapor tutma, kontrol sağlama, performans ölçümü yapma, müşteri memnuniyetine odaklanma, marka adına iyileştirmeler yapma, içerik üretim çalışmaları planlama ve daha pek çok faaliyet gösteren e-ticaret danışmanlık şirketleri firmanızın büyümesine ve güçlü bir şekilde marka olma yolunda ilerlemesine büyük katkılarda bulunuyorlar.


İlgili İçerik: SEO Analizi Nasıl Yapılır?


SEO, SEM, uzman faaliyetleri, e-ticaret
 

Markanızın Satışlarını E-Ticaret Danışmanlığı ile Artırın

 

 

E-ticaret danışmanlık ücretleri şirketlere ve sunulan hizmete göre değişiklik gösteriyor. Hedef kitle belirlenmesi, bu kitleye uygun bir pazarlama stratejisi oluşturması, içeriklerde SEO ve SEM çalışması yapması ve satış analizlerini çıkarma gibi hizmetler sunan e-ticaret satış artırma danışmanlık hizmetleri, markanızın mevcut konumundan daha üst seviyeye taşınmasına yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor. Bunun için de hedefinizi tam olarak belirlemeden web sitenizi kullanışı bir dizayna sokmasına kadar pek çok aktif hareketlilik gerçekleştiriyorlar.


Müşteri iletişimini her zaman güçlü tutan ve sosyal medya platformlarının yönetiminde de etkin iş planı oluşturuyorlar. Tüm bu açıklamalar dâhilinde de e-ticaret danışmanlığı nedir sorusuna ek olarak e-ticaret danışmanlığı yapan kişilerin görevleri de detaylıca açıklanmış oluyor. Sizler de Ticimax ailesine katılarak ürün ve site yönetimine dair pek çok hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
 

Bu İçerik de İlginizi Çekebilir: Sosyal Medyada Satış Arttırma Taktikleri

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Yazar: Pınar Keleş

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
İlgili Yazılar Yeni Yazılar Popüler Yazılar
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2024 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax