Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri Nelerdir

Instagram takipçi arttırma yöntemleri nelerdir adlı yazımızda son dönemlerin en popüler uygulamalarından birisi haline gelen Instagram’da takipçi sayınızı arttırmak için yapabileceğiniz şeylerden bahsedeceğiz. Siz de bu önerilerimize kulak vererek Instagram’da takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

 

Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri Nelerdir

 

Hashtag Kullanımı

 

Instagram takipçi arttırma yöntemleri nelerdir yazımızın ilk bölümünde Hashtag kullanımı hakkında bilgi vereceğiz. Instagram’da takipçi arttırmak isteyen kişiler için hashtagler oldukça önemlidir. Sosyal medya uygulamalarının en önemli parçalarından birisi olan hashtagler, sosyal medya kullanan kişilerin spesifik bir konu hakkındaki içerikleri görmesine olanak sağlar.

Instagram’da takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız eğer kullanıcıların sizi bulmasını sağlamak için Hashtag kullanmanız gerekmektedir. Genel olarak Hashtag seçerken pazarlama stratejinizi, hedef kitlenizi göz önünde bulundurmalısınız. Instagramda Hashtag kullanan birçok kişinin yaptığı hatayı yapmamak için hashtaglerinizi seçerken özellikle hizmet verdiğiniz alana uygun hashtagler seçmeniz gerekmektedir.

Hashtag kullanırken özellikle Instagramın sınır getirdiği 30 hashtag konusuna dikkat etmeniz de fotoğraflarınızın geriye düşmemesine ve ilgili Hashtag içerisinde yer almasına olanak sağlayacaktır.

 

İlgili İçerik: E-Ticaret Siteleri için Hashtag kullanma ipuçları

 

Facebook Hesabı Bağlama

 

Son dönemlerde Instagram’ın Facebook bünyesine geçmesiyle Instagram takipçi arttırmak isteyen kişiler için avantajlı bir yer haline geldi. Sizler de Instagram’da takipçi arttırmak istiyorsanız eğer Facebook ve Instagram hesabınızı birbirine bağlayabilir ve her iki hesap üzerinden de tanıtımlar yaparak hedef kitlenizi daha hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz. Unutmayın hedef kitlenizin gelişmesi hızlı bir şekilde birçok kişiye ulaşmanızı sağlayacaktır.

 

Kullanıcılar ile Etkileşimde Olun

 

Instagram’da takipçi arttırmak isteyen kişilerin en çok kullandığı Instagram takipçi arttırma yöntemlerinden birisi de farklı hesaplar ile etkileşime girmektedir. Sizler de rakiplerinizin takip ettiği hesapları ya da onları takip eden kişileri takip edebilir, bu kişilerin fotoğraflarını beğenebilir ve onların fotoğraflarına yorum yaparak onlarla etkileşiminizi arttırabilirsiniz. Unutmayın hayatımızın bir parçası haline gelen Instagram’da diğer kullanıcılar ile etkileşimimizi korumak oldukça önemli.

 

Tanıtımlar Yapın

 

Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri Nelerdir sorusunun yanıtlarından en önemlilerinden birisi tanıtımlardır. Instagram üzerinden yapacağınız tanıtımlar ücretli olup daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlamaktadır. Sizler de Instagram’da daha fazla kişiye ulaşarak Instagram takipçilerinizi arttırmak için hedef kitlenize uygun reklamlar yapabilir ve bu reklamlar sayesinde birçok kişiye ulaşarak takipçi kazanabilirsiniz.

 

Post Paylaşımınıza Dikkat Edin

 

Instagram’da hesabı olan kişilerin en önem vermesi gereken şeylerden birisi de post paylaşım stratejisidir. Instagram’da takipçi arttırmak istiyorsanız eğer belirli bir post stratejisi belirlemeniz gerekmektedir. Postlarınızı belirli günlerde ve gün aralıklarında düzenli bir şekilde paylaşarak sizler de takipçilerinize güven verebilir ve onların sizi takipte kalmasını sağlayabilirsiniz. Post paylaşım stratejinizi belirlerken özellikle özel ve önemli günleri göz ardı etmemeniz gerekmektedir. Bu günler birçok kişi önemli olduğu için bu da takipçilerinizin size güvenmesini sağlayacaktır.

 

 

 

Instagram Hesabınızı Aktif Olarak Kullanın

 

Instagram takipçi arttırma yöntemleri nelerdir sorusunun başka bir yanıtı da aktif Instagram kullanımıdır. Instagram’a yeni gelen özellikleri ve filtreleri kullanarak sizler de eğlenceli içerikler oluşturabilir ve bu şekilde takipçi kazanabilirsiniz.

 

Çekiliş ve Kampanyalar Yapın

 

Instagram’da takipçi arttırmak istiyorsanız son dönemlerin en popüler takipçi arttırma yöntemlerinden birisi olan çekilişleri göz ardı etmemeniz gerekmektedir. Instagram’da takipçi arttırmak için belirli aralıklar ile çekiliş düzenleyebilirsiniz. Düzenlediğiniz çekilişlerle takipçilerinize arkadaş etiketleme, takip etme gibi şartlar koyabilir ve bu şekilde Instagram hesabınızın daha fazla kişi tarafından bilinmesini sağlayabilirsiniz. Instagram stratejiniz içerisinde yer vereceğiniz çekilişler hesabınızın daha kısa süreler içerisinde büyümesini sağlayacak ve bu doğrultuda da takipçileriniz hızlı bir şekilde artacaktır.

 

İlgili İçerik: Instagram Çekilişi Nasıl Yapılmalı ve Nelere Dikkat Edilmeli?

 

 

 

Kategori: E-ticaret Bilgi Bankası
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20