Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

İnternetten Kişisel Bakım Ürünleri Satışı Yapma Rehberi

Güncelleme Tarihi: 08.01.2024

İçindekiler;

İnternet kullanımının her geçen gün artması firmaların e-ticaret siteleri yaratarak satışlarını buradan da sağlamalarına neden oldu. Birçok firma internetteki mağazasını hızlı bir şekilde oluşturarak satış yapmaya başlarken birçok firma da onlardan daha yavaş hareket ederek onların gerisinde kaldı.

Bu yazımızda internetten kişisel bakım ürünleri satışı yapma rehberi üzerine şeylerden bahsedeceğiz. Sizler de bu rehberimizi okuyarak internet satışlarınız için bir iş planı oluşturabilir ve hızlı bir şekilde internetten satış yapan firmalar arasında yerinizi alabilirsiniz.


 

İnternetten Kişisel Bakım Ürünleri Satışı Yapma Rehberi


 

İnternetten Kişisel Bakım Ürünleri Satışı Yapmak İçin E-ticaret Sitenizi Kurun

 

İnternetten kişisel bakım ürünleri online satışı yapmak için yapmanız gereken ilk şey internet sitesi açmak ve bir e-ticaret alt yapısı kurmaktır. Sitenizi açarken kişisel bakım ürünleri satışına en uygun e-ticaret paketlerini keşfetmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede işiniz için en doğru e-ticaret paketini kolayca seçebilir ve altyapımızı 15 gün boyunca ücretsiz bir şekilde denedikten sonra satın alabilirsiniz.  E-ticaret sitenizi kurarken markanızı yansıttığına dair emin olabileceğiniz bir e-ticaret alan adı seçmeyi unutmayın.İnternetten Kişisel Bakım Ürünleri Satışı Yapmak İçin E-ticaret Sitenizi Kurun

 

Firmanızı İnternete Taşırken Kimlere Hizmet Vereceğinizi Düşünün

 

İnternetten kişisel bakım ürünleri satışı yapma rehberinin bu bölümünde sizler için firmanızı internete taşırken analiz süreçlerinden bahsedeceğiz. Kişisel bakım ürünleri birçok kitleye hitap etse de cinsiyetler göz önüne alındığında kullanılan ürünler farklılaşmaktadır. İleride firmanızı yönetirken problem yaşamamak için bu doğrultuda kimler için hizmet vermek istediğinizi göz önünde bulundurun. 

 

Genellikle kişisel bakım ürünleri alışverişinde kadınlara yönelik ürünler daha fazla olduğu için ilk ürünlerinizi kadınlara yönelik satmaya başlayabilirsiniz. Bu ilk zamanlarda çok iş yükü demek olsa da daha fazla kar etmenize olanak sağlayacaktır.

 

İlgili İçerik: Hedef Kitle Nedir?Firmanızı İnternete Taşırken Kimlere Hizmet Vereceğinizi Düşünün

 

Ürünlerinizi Satarken Kampanyalar Yapmayı Unutmayın

 

İndirimli veya kampanyalı ürünler her insanın daha çok ilgisini çekmektedir. İnternetten kişisel bakım ürünleri satan firmaların da en çok dikkat ettiği şeylerden birisi aralıklarla indirimler ve kampanyalar düzenlemektir. Sizler de müşterilerinizin kalıcı bir hale gelmesini istiyorsanız 3 al 2 öde, %50 bahar kampanyası gibi kampanyalar üretebilir ve müşterilerinizi daha çok alışveriş yapmaya yönlendirebilirsiniz.

 

Ürünlerinizi Satarken Kampanyalar Yapmayı Unutmayın

 

Kargo Maliyetlerini Göz Önünde Bulundurun

 

Ürünlerinizi internet üzerinden satışa sunacağınız için bir kargo firmasıyla çalışmanız gerekecek. Bu nedenle kargo maliyetlerini hesaplamak için bütün kargo firmalarından bilgi alın ve özel fiyatlar isteyin. Bu fiyatları ve kargo firmasının güvenilirliğini göz önünde bulundurarak anlaşmalarınızı yapın ve yeni girişiminiz için en büyük adımlardan birisini atın.
 

İlgili İçerik: E-ticarette Kargo Paketleri Nasıl Olmalıdır?Kargo Maliyetlerini Göz Önünde Bulundurun

 

Birbirini Tamamlayan Ürünler Satmaya Özen Gösterin

 

İnternetten kişisel bakım ürünleri satışı yapma rehberinin bu bölümünde birbirini tamamlayan ürünlerden bahsedeceğiz.

İnternetten alışveriş yapan kişiler genellikle birbirini tamamlayan ürünlere de göz atmayı tercih etmektedir. Bu ürünler internetten satış yapan firmalarda olmadığı zamanlarda ise kişiler alışverişlerini sonlandırabilmektedir. Bu nedenle sizler de firmanızın gelirlerini daha fazla arttırmak için birbirini tamamlayan ürünleri satmaya özen göstermelisiniz.

Örneğin; birçok kadın her gün makyaj yapıyor. Sitenizde her makyaj ürününü sattığınızı düşünelim. Kadınların her ürüne siteniz üzerinden ulaşması onlar için çok büyük avantajdır. Fakat ürün yelpazenizi geliştirirken makyajın temizlenmesi gerektiğini göz önünde bulundurmazsanız bu sizlerin müşteri kaybetmesine neden olabilir. Bunun yanı sıra her kadının anne olabilecek olma potansiyelini de göz önünde bulundurarak alışverişleri esnasında çocukları için de bir şey satın almalarını sağlayabilirsiniz.


İlgili İçerik: Niş Ürün Nedir, Nasıl Bulunur?Birbirini Tamamlayan Ürünler Satmaya Özen Gösterin

 

Kaliteli Ürünlerin Satışını Yapın

 

İnternetten kişisel bakım ürünleri satışı yapma rehberinin bu bölümünde ürünlerin kalitesi ve doğurabileceği sonuçlardan bahsedeceğiz.

Birçok firma kişisel bakım ürünleri satarken onaylı ürünleri satmaya özen gösteriyor. Bunun yanı sıra bu firmalar müşterilerden gelebilecek olumsuz yorumları da göz önünde bulundurarak ürün yelpazesini geliştiriyor. Sizler de ürün yelpazenizi genişletirken kaliteli ürünlere yönelmelisiniz. Çünkü satışını sunduğunuz bir ürüne gelecek olan kötü yorum firma itibarınızı zedeleyebilecek ve bu da satışlarınızın azalmasına neden olabilecektir.

 

İlginizi Çekebilir: Kozmetik&Güzellik E-Ticaret Sitesi Örnekleri

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Yazar: Pınar Keleş

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2024 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax