Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

İnternetten Nasıl Kırtasiye Malzemeleri Satılır?

İçindekiler;

 
  • İnternet Satışının Faydaları Nelerdir?
  • İnternetten Kırtasiye Malzemeleri Satışı Nasıl Yapılır?
  • İnternetten Kırtasiye Malzemeleri Satışında Nelere Dikkat Edilmeli?

 

 

E-ticaret sektörü hızla büyüyor, yurtdışında bazı kaynaklar yakında tüm sektörlerin e-ticarete kayacağından ve yüz yüze alışverişin bitme derecesine geleceğinden dahi bahsediyor. Bu sebeple kendi iş alanlarımızı şimdiden internete taşımak artık gerekli bir durum haline geldi. Bu yazımızda internetten nasıl kırtasiye malzemeleri satılır sorusuna cevap vereceğiz.
 

İlgili İçerik: Online Mağazanıza Trafik Çekmenin 6 Altın Kuralı

İnternetten Nasıl Kırtasiye Malzemeleri Satılır?

 

İnternet Satışının Faydaları Nelerdir?

 

İnternetten nasıl kırtasiye malzemesi satılır sorusunun teknik kısımlarını aşağıda açıklayacağız ancak bu bölümde kırtasiye sektörü için internet satışının faydalarından bahsedeceğiz. Öncelikle internet üzerinden satışlarınızı 7 gün 24 saat sürdürebilmektesiniz. Bu durum müşterilerin size ulaşmasını oldukça kolaylaştırmaktadır.

İkinci olarak maliyeti oldukça düşüktür. Yalnızca internet satışı üzerinden çalışmak istiyorsanız, depo kiralamanız ve depo çalışanları ile işinizi yürütmeniz mümkündür. Çalışan maliyeti, kira bedeli yanında işletmenizin günlük giderleri gibi birçok noktadan da maliyetleriniz azalacaktır.

Ayrıca kırtasiye sektörü internet satışına çok uygundur. İnsanlar kargo ile taşıma sürecinde bir sıkıntı ile karşılaşmaktan çekindikleri için kırılgan veya ağır ürünleri mağazadan almaya yönelebiliyorlar. Kırtasiye ürünleri kargo ile göndermeye uygun ürünlerdir.
 

İlgili İçerik: SEO Analizi Nasıl Yapılır?internetten satış


 

İnternetten Kırtasiye Malzemeleri Satışı Nasıl Yapılır?

 

İnternet üzerinden satış yapmak istiyorsanız öncelikle bir e-ticaret şirketi kurmanız gerekmektedir. Nasıl sattığınız her ürünü faturalandırmanız ve vergisini ödemeniz gerekiyorsa, internet üzerinden yapılan satışlar içinde aynı durum geçerlidir.

E-ticaret şirketleri şahıs veya sermaye şirketlerinden farklı değildir. Potansiyel iş hacminize göre bu şirketlerden size en uygun olanını seçip kurulumu için mali müşaviriniz ile görüşebilirsiniz. Şirket kurulum işlemlerinizi e-ticarete başlamadan önce bitirmiş olmak zorundasınız. Yasal zorunluluğun yanında ödeme alabilmek içinde şirket hesaplarınızın bulunması gerekmektedir.

 

İnternet sitenizi kurmak için e-ticaret altyapınızı seçmelisiniz. Size en uygun e-ticaret yapısını öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Türkiye'nin en gelişmiş e-ticaret yazılımını 15 gün boyunca ücretsiz bir şekilde deneyebilir memnun kaldığınız takdirde satın alımını gerçekleştirebilirsiniz. E-ticaret paketi satın aldığınız takdirde 7/24 destek ekibimiz ile iletişime geçebilir aklınıza takılan herhangi bir soru için hızlı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

 

Sitenizi açtıktan sonra sitenizin bilinirliğini arttırmak ve bunun için Google aramalarda üst sıralarda çıkmasını sağlamak zorundasınız. Bunun için SEO uyumlu çalışmalar yapmak, sosyal medya hesaplarının aktif olarak kullanılması ve reklam vermek gibi yöntemleri kullanmanız gerekmektedir.
 

İlgili İçerik: Şirket Nasıl Kurulur?internetten satış


 

İnternetten Kırtasiye Malzemeleri Satışında Nelere Dikkat Edilmeli?

 

İnternet satışınızda öncelikle müşterilerin taleplerine en uygun şekilde planlama yapılması gerekmektedir. Kırtasiye ürünleri alan kişilerin online siparişlerde yaşadıkları sorunlar araştırılmalı ve var olan sorunlara cevap üreten bir yol sunulmalıdır. Müşterinin güvenini kazanmak, iş hacminin büyümesindeki en önemli faktördür.

 

Site tasarımı da yine önemli noktalar arasında yer alıyor. Eğer bir e-ticaret altyapısı sağlayıcısı tarafından hizmet alıyorsanız hazır site şablonlarını kullanabilir ya da sizin arzunuza göre bir şablon oluşturmalarını isteyebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta sade ve şık dizayn ve kolay kullanılabilir bir site yaratmaktır. Diğer bir nokta ise müşteriye sağlanan ödeme alternatifleridir.
kırtasiye malzemeleri satmak 

İnternetten nasıl kırtasiye malzemesi satılır sorusunun temel cevabı da aslında burada yatmaktadır. Yukarıda e-ticaret şirketi kurma zorunluluğunuzu zaten açıklamıştık. Sunacağınız ödeme yöntemleri yine yardım alacağınız altyapı sağlayıcıların sunduğu paketler içinde bulunabilmektedir. Eğer bulunmuyorsa kredi kartı, EFT/Havale, sanal kart, ön ödemeli kartlar ve kapıda ödeme seçenekleri gibi alternatiflerin hepsine sitenizde yer verilmesi müşterilerin beklentilerinin tamamını karşılayabilmeniz için iyi olacaktır.

 

Ödeme yöntemlerine de sitenizde yer verdikten sonra işinizi en iyi şekilde ilerletebilmeniz için dikkat etmeniz gereken nokta satışını yaptığınız ürünün müşteriye beyan ettiğiniz süre içinde teslim edilmesini sağlamak olacaktır. Çalıştığınız kargo firması ile anlaşmalarınızı bu minvalde yapabilir, teslim tarihlerini olası aksaklıkları öngörerek beyan edebilirsiniz. Son olarak ise etkili bir müşteri hizmetleri ağı sunmayı da gözden kaçırmamalısınız.

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

İlginizi Çekebilir:

Sarf&Kırtasiye Malzemeleri E-Ticaret Siteleri

Corona Virüsünün E-ticarete Etkisi

 

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret