Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Corona Virüsün Ekonomiye Etkisi ve E-Ticaret'in Yükselişi

Corona Virüs'ün dünyada pandemik bir boyut almasıyla birbirimizle temas halinde yürüttüğümüz faaliyetlerin birçoğu dijital ortamlara kaymaya başladı. Eğitim, İletişim gibi alanlara büyük boyutlarda etki eden Corona Virüsün Ekonomiye Etkisiyle beraber E-Ticaret'in yükselişi de gözden kaçırılmayacak bir noktaya geldi. Bu yazımızda sizler için Corona Virüsün Ekonomiye Etkisi ve E-Ticaret yazılımı ve yükselişi hakkında bilgi vereceğiz.


Corona Virüsün Ekonomiye Etkisi ve E-Ticaret'in Yükselişi
 

Corona Virüs'ün dünyayı etki haline almasından hemen sonra birçok ülke pandemik durumun daha fazla büyümemesi için küçük işletmelere yönelik birçok tedbir aldı. Türkiye'de öncelikle kapatılan spor salonları, berberler, kafe ve eğlence mekanlarının yanı sıra pastane, fırın gibi dükkanlar içinde hizmet sınırlamaları getirildi. Getirilen bu uygulamalarla küçük işletmeler olumsuz etkilenmeye başlasa da e-ticaret hizmeti veren işletmelerin yoğunluğunun arttığını söylemek mümkün. Kısacası bu noktada Corona Virüs salgının e-ticaret yapan firmalar için hizmetlerini doğru bir şekilde yönettikleri takdirde gelirlerini arttırmaya yönelik bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu süreç içerisinde evlerinde kalan insanların büyük bölümü ailelerini ve kendilerini Corona Virüs tehlikesinden korumak için market ihtiyaçları dahil olmak üzere kıyafet, mobilya, kozmetik gibi alışverişlerini internet üzerinden gerçekleştirmeye başladı.

 

İlgili İçerik: Corona Virüsü E-ticareti Salladı

 

E-ticaret'in;

  • Pratik olması
  • İnsanların birçok ürüne saniyeler içerisinde uluşabilmesi
  • Yararlanılan kampanya ve indirimlerin fazla olması
  • Temassız ödeme imkanı
  • Birçok ürün çeşitliğinin bulunması
  • Özellikle evden çıkma ihtiyacı duyulmaması

 

Ve bunlar gibi özellikleri sayesinde bu pandemi sürecinde E-Ticaret'in yükselişi kaçınılmaz oldu. E- Ticaret'in yükselişiyle beraber e-ticaret hizmeti veren firmalarda yükselişini sürdürüyor. Özellikle bu pandemi sürecinde insanların çoğunlukla online alışverişe yönlendiğini söylemek de mümkündür. Yani e-ticareti yalnızca market alışverişi için kullanan insanlar bu süreç içerisinde teknoloji, kozmetik, giyim, dekorasyon gibi ürünleri satın almak için de kullanmakta. Bu nedenle pandemi süreci içerisinde önemini tekrar gösteren e-ticaret ile beraber bu yönde hizmet veren firmaların gelirlerinde de büyük artışlar gözlenecektir. Siz de içinde bulunduğumuz bu süreç içerisinde daha fazla gelir elde etmek için e-ticaret yapabilir ve e-ticaretin gücü ile firmanızı da yükselişe geçirebilirsiniz.

Corona ile beraber değişen iş tanımları ise oldukça farklı ve ilgi çekici bir konu. Detaylara yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

 

COVİD-19 (Corona Virüs) süresince işini e-ticarete taşımak isteyen işletmelere Covid-19 desteklerimiz ile destek veriyoruz. Covid-19 desteklerimizi incelemek için tıklayın.

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN