Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Mobil Ödeme Sistemi Kullanmanız İçin 5 Neden

İçerikler;

Geleneksel ticaret yöntemleri ile ya da e-ticaret siteleri üzerinden satış yapan işletmelerin ürün tahsilatlarını gerçekleştirmek için kullandığı ödeme türleri bulunmaktadır.

 
 • Nakit
 • Kredi Kartı ve Banka Kartı ile Ödeme
 • Havale
 • EFT
 • Kapıda Ödeme
 • Mobil Ödeme
 • Cüzdan
 

Ödeme yöntemleri e-ticaret firmaları ve geleneksel ticaret yapan firmalar tarafından en çok kullanılan ödeme yöntemleri olarak bilinmektedir. Geleneksel ticaret yapan firmalar daha çok nakit ve kart ile ödeme yöntemlerini kullanmayı tercih ederken e-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı gerçekleştiren işletmeler ise çoklu ödeme yöntemleri kullanmaya özen göstermektedir.

 

E-ticaret firmalarından alışveriş yapan tüketici grupları içerisinde yer alan kişiler bütün ödeme yöntemleri ile alışveriş yapmayı tercih etmektedir. Son dönemlerde ise özellikle tüketicilerin mobil ödeme sistemlerini kullanmaya yöneldiği görülmüştür. Çünkü mobil ödeme sistemleri kişilerin güvenli bir şekilde alışveriş yapmasını sağlayan ödeme yöntemleri arasında yer almaktadır.

 

E-ticaret siteleri üzerinden satış yapan işletmeler için hazırladığımız Mobil Ödeme Sistemi Kullanmanız İçin 5 Neden adlı bu yazımızda sizlere mobil ödeme sistemleri hakkında bilgi vereceğiz. Bununla beraber mobil ödeme sisteminin avantajlarından bahsedeceğiz.

 

Siz de bu yazımızı inceleyerek mobil ödeme sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve işletmeniz için bu sistemleri kullanarak birçok avantajdan yararlanabilirsiniz.

 

Mobil Ödeme Sistemi Kullanmanız İçin 5 Neden

 

Mobil Ödeme Sistemi Nedir?

 

Mobil ödeme sistemi, tüketicilerin alışveriş tahsilatlarını GSM operatörleri aracılığı ile gerçekleştirdiği ödeme sistemlerine verilen isimdir.

 

Mobil ödeme sitemleri ile ödeme yapacak kişiler, ödeme esnasında cep telefonu ve şifre bilgilerini girerek alışveriş tahsilatlarını gerçekleştirir. Mobil ödeme ile alışveriş tutarı kişilerin faturasına yansıtılır ya da var olan kredilerinden düşürülür.

 

Bunlarla beraber iş yerlerinde kullanılan mobil ödeme sistemleri, temassız poslar aracılığı ile gerçekleştir. Mobil temassız ödeme, NFC özelliği açık olan kredi kartları aracılığı ile gerçekleştirilir.

 

İlgili İçerik; E-ticaret Ödeme Sistemleri Hakkında 3 Önemli Başlık

 

Mobil Ödeme Sistemi Nedir

 

Mobil Ödeme Sisteminin Sağladığı Avantajlar

 

Ödeme seçenekleri içerisinde yer alan mobil ödeme sistemi kişilere ve işletmelere birçok avantaj sağlar. Mobil Ödeme Sistemi Kullanmanız İçin 5 Neden adlı yazımızın bu bölümünde gelin hep beraber mobil ödeme sisteminin sağladığı avantajlara bir göz atalım.

 
 • Mobil ödeme ile alışveriş özelliği açık olan e-ticaret sitelerinin mobil cihazlardan yaptığı satışlar artış gösterir.
 • Mobil ödeme sistemleri ile işletmeler tüm ticari işlemlerini kayıt altına alabilmektedir.
 • Mobil ödeme ile alışveriş, kişilere ve işletmelere zaman kazandırmaktadır.
 • Mobil ödemeler, tahsilatlarda yapılacak yanlışların önüne geçmenizi sağlamaktadır.
 • Fiziksel mağazalar için mobil ödeme sistemi kasalarda problem yaşamasını engellemektedir.
 • E-ticaret firmaları ise mobil ödeme sistemleri sayesinde e-ticarette sahteciliğin önüne geçebilmektedir.
 • Mobil ödeme ile alışveriş yapmak için izin veren e-ticaret firmalarının müşteri memnuniyeti ve satışları artış göstermektedir.
 • Mobil ödeme sistemleri mobil ticaretin gelişmesine katkı sağlamaktadır.
 

Sizler de bu tür avantajlardan yararlanmak istiyorsanız e-ticaret firmanız için mobil ödeme sistemleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Mobil Ödeme Sistemi Avantajları

 

Mobil Ödeme Sistemi Kullanmanız İçin Önemli Olan Nedenler

 

Mobil Ödeme Sistemi Kullanmanız İçin 5 Neden adlı yazımızın devamında sizlerle işletmenizde neden mobil ödeme sistemleri kullanmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Genel olarak işletmeler;

 
 • Satış arttırma
 • Müşteri memnuniyeti arttırma
 • Mobil satış yapabilme
 • Zaman kazanma
 • E-ticarette sahteciliğin önüne geçebilme
 

Gibi amaçlardan kaynaklı olarak mobil ödeme sistemleri kullanmaktadır. Gelin şimdi bunlara detaylı bir şekilde göz atalım.

 

İlgili İçerik; Sanal Pos Nasıl Alınır?

 

Mobil Ödeme Sistemi Kullanmanız İçin Önemli Nedenler

 

Mobil Ödeme Sistemleri ile Satışlarınızı Arttırın

 

E-ticaret ile internetten ürün satan işletmelerin ürünleri belirli bir hedef kitleye hitap etmektedir. İşletmelerin hedef kitlelerinde yer alan tüketici gruplarının alışveriş alışkanlıklarının birbirinden farklı olduğunu söylemek mümkündür.

 

Bazı tüketiciler kredi ve banka kartı ile alışveriş yapmayı tercih ederken kredi kartı ve banka kartı olmayan birçok kişi ise kapı ödeme, havale/eft ya da mobil ödem yöntemlerini kullanarak alışverişlerini yapmayı tercih etmektedir.

 

Mobil ödeme sistemleri ülkemizde kullanılmaya başladığından beri bu ödeme sistemini kullanan milyonlarca kişi ortaya çıkmıştır. Bu kişilerin bir bölümü fiziksel mağazalarda mobil temassız ödeme yöntemini kullanırken bazıları da e-ticaret sitelerinde bu ödeme yöntemini kullanmayı tercih etmektedir.

 

Yani kısacası mobil ödeme sistemi bulunan e-ticaret firmaları hitap ettiği kitleye yeni bir grup daha ekleyebilmektedir. Bu da işletmelerin satışlarının artmasını sağlamaktadır. Sizler de e-ticaret sitenizde mobil ödeme yöntemini kullanarak, hedef kitlenizde yer alan kişilere farklı bir ödeme seçeneği sunabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

Mobil Ödeme Sistemi Satış Arttırma

 

Müşteri Memnuniyeti Arttırma

 

E-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı gerçekleştiren işletmelerin en önem verdiği konulardan birisi müşteri memnuniyetidir. Birçok işletme müşteri memnuniyetini arttırabilmek için farklı stratejiler oluşturmakta ve bu stratejilere uygun bir şekilde hareket etmektedir.

 

Bazı işletmeler e-ticaret sitesi tasarımına bazı işletmeler ise e-ticaret süreçlerine önem vererek müşteri kazanmayı istemektedir. Müşteri memnuniyeti arttırmak isteyen işletmelerin göz önünde bulundurması gereken temel olgulardan birisi de şudur: İnternetten alışveriş yapan kişiler için zaman oldukça önemlidir ve bu e-ticaret sitelerinden alışveriş yapan kişiler zaman kazanmayı istemektedir.

 

Mobil ödeme sistemleri müşterilerinizin alışveriş esnasında zaman kazanmasını sağlayacağı için müşteri memnuniyetinizi arttırmanızı sağlayacaktır.

 

İlgili İçerik; 3D Secure Nedir? Sanal Mağazalar İçin Neden Önemli?

 

Mobil Ödeme Sistemi Müşteri Memnuniyeti

 

Mobil Satış Yapın

 

E-ticaret siteleri üzerinden yapılan alışverişlerin yaklaşık %75’i mobil cihazlar üzerinden yapılmaktadır. Genellikle cep telefonu ve tablet gibi cihazlar üzerinden alışveriş yapan kişiler ürün tahsilatlarını mobil ödeme yöntemleri ya da kredi ve banka kartları ile gerçekleştirmektedir. Kredi ve banka kartı bulunmayan kişilerin ise daha çok mobil ödeme yöntemlerine yöneldiği bilinmektedir.

 

Bu nedenle mobil satışlarını arttırmak isteyen e-ticaret firmaları için mobil ödeme ile alışveriş seçeneğini e-ticaret sitelerine eklemeleri oldukça önemlidir. Sizler de e-ticaret sitenize bu özelliği ekleyebilir ve mobil platformlar üzerinden yaptığınız satışları arttırabilirsiniz.

 

Mobil Ödeme Sistemi Satış Yapm

 

Zaman Kazanın

 

Ödeme seçenekleri arasında yer alan kapıda ödeme ve havale/eft ile ödeme seçenekleri işletmelerin zaman kaybetmesine neden olmaktadır. Çünkü bu ödeme yöntemlerinin takibi manuel bir şekilde gerçekleşmektedir.

 

Bunun yanı sıra kredi ve banka kartı ile ödeme seçeneği ya da mobil ödeme ile alışveriş seçenekleri olan işletmelerin diğerlerine nazaran zaman kazandığı bilinmektedir. Çünkü bu ödeme türlerinde kontroller otomatik bir şekilde yapılmaktadır.

 

Sizler de hem müşterilerinizin hem de işletmenizin zaman kazanmasını istiyorsanız e-ticaret sitenize mobil ödeme ile alışveriş seçeneği koyabilirsiniz. Böylece hem satışlarınızı hem de müşteri memnuniyetinizi arttırarak e-ticarette başarılı olabilirsiniz.

 

Mobil Ödeme Sistemi Zaman

 

E-ticarette Sahteciliği Engelleyin

 

Günümüzde e-ticaret firmalarının karşı karşıya kaldığı problemlerden biri de e-ticarette fraud yani sahteciliktir. Genellikle e-ticaret ile sahtecilikle karşı karşıya kalan işletmeler kayıp ya da çalıntı kredi kartı ile alışveriş yapılan işletmelerdir. Bu işletmenizin hem manevi hem de maddi olarak zarar görmesine neden olmaktadır.

 

Fakat mobil ödeme sistemleri bulunan işletmeler e-ticarette sahteciliğin önüne kolay bir şekilde geçebilmektedir. Çünkü mobil ödeme yöntemlerinde alışveriş yapılan kişilere bir kısa kod gönderilmektedir. Sizler de e-ticarette sahteciliğin önüne geçmek ve işletmenizin zarara uğramasını engellemek istiyorsanız mobil ödeme sistemleri kullanabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Ödeme Sistemi Entegrasyonları

 

Mobil Ödeme Sistemi Sahtecilik

 

Ticimax ile İstediğiniz Ödeme Seçenekleri İle Tahsilat Gerçekleştirin

 

E-ticaret sitesi kuran işletmeler için e-ticaret çözümleri ve e-ticaret alt yapıları sunan Ticimax ile sizler de e-ticaret sitenizi kurabilir ve Ticimax ortakları ile çalışarak istediğiniz ödeme seçenekleri ile tahsilat gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret