Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

5 Önemli E-ihracat Reklam Stratejisi

İçerikler;

E-ihracat ile yurtdışında yaşayan kişilere ürün ve hizmet satan işletmelerin satış yaptıkları ülkede yaşayan tüketicilere ulaşabilmeleri için dijital pazarlama çalışmaları yapması gerekir. E-ihracat firmaları hedef kitlelerini ve rakiplerini analiz ettikten sonra ne tür çalışmalar yapacaklarına karar verir. Dijital pazarlama çalışmaları yapacak olan e-ihracat firmaları farklı reklam stratejileri geliştirerek çalışmalarına başlar.

 

Genellikle dijital pazarlama çalışmalarında işletmeler e-ihracat reklam modellerinden yararlanarak ürün, hizmet ve kampanyalarını satış yaptıkları ülkelerde yaşayan tüketicilere pazarlar. Böylece işletmeler hem marka bilinirliklerini, hem ziyaretçi sayılarını hem de ürün satışlarını hızlıca arttırma fırsatı yakalar.

 

E-ihracat firmaları için hazırladığımız 5 Önemli E-ihracat Reklam Stratejisi adlı bu yazımızda sizlere e-ihracat reklam modelleri hakkında bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek e-ihracat reklamı verirken kullanabileceğiniz dijital pazarlama yöntemlerini öğrenebilir ve böylece reklam çalışmaları ile e-ihracat firmanızın satışlarını arttırabilirsiniz.

 

5 Önemli E-ihracat Reklam Stratejisi

 

Google ADS Reklamları İle Sitenize Ziyaretçi Çekin

 

E-ihracat reklam modelleri arasında yer alan Google ADS, her e-ihracat firmasının dijital pazarlama stratejileri arasında yer almalıdır. Çünkü ihtiyacı olan bir ürünü satın almak isteyen tüketiciler ürün araştırmalarını genellikle Google üzerinden gerçekleştirmektedir. Bu nedenle e-ihracat firmalarının Google Ads reklamları ile e-ihracat sitelerini ön plana çıkarmaları gerekir.

 

Google Ads ile verebileceğiniz E-ihracat reklam modelleri şunlardır;

 
 • Arama ağı reklamları
 • Remarketing reklamları
 • Görüntülü arama ağı reklamları
 • Uygulama reklamları
 • Google Alışveriş reklamları
 

Google Ads reklam modelleri arasında yer almaktadır. E-ihracat firmalarının bu reklam türlerinden birini seçerek reklam verebilmeleri için öncelikle bazı çalışmalar yapması gerekmektedir.

 
 • İlk olarak e-ihracat firmanızın Pazar ülkesini yakından tanıyın.
 • Satış yaptığınız Pazar ülkesinde yaşayan tüketicileri analiz edin ve bu kişilerin en çok hangi saatlerde internet kullandığını inceleyin.
 • Tüketicilerin genellikle hangi anahtar kelimeleri kullanarak ürün araması yaptığını tespit edin. Anahtar kelime analizi yapmak için Semrush ve Ahrefs gibi analiz araçlarını kullanabilirsiniz.
 • Aynı ülkede satış yapan rakip firmaların ne tür anahtar kelimeler kullanarak reklam çalışmaları yaptığını analiz edin.
 • Reklamınızda kullanacağınız anahtar kelimeleri belirleyin.
 • Reklam metninizi ve bütçenizi belirleyerek Google ADS reklamları verin.
 

Böylece e-ihracat firmanızın hedef kitlesinde yer alan tüketicilere daha kolay bir şekilde ulaşabilir ve işletmenizin satışlarını arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Google Reklamları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

E-ihracat Reklam Stratejileri Google Ads

 

Sosyal Medya Reklamları ile İşletmenizi Tanıtın

 

5 Önemli E-ihracat Reklam Stratejisi arasında yer alan sosyal medya reklamları da her e-ihracat firmasının kullanması gereken dijital pazarlama yöntemidir. Çünkü günümüzde sosyal medya kullanım oranı her geçen gün artış göstermektedir. Bu da sosyal medya pazarlaması yapan e-ihracat firmalarının hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşmasını ve satışlarını arttırmasını sağlamaktadır.

 

E-ihracat firmalarının sosyal medyada reklam verirken dikkat etmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır.

 
 • İlk olarak işletmelerin hedef kitlelerini analiz etmesi gerekir. Hedef kitle analizi ile hangi sosyal medya platformunda reklam çalışmalarının yapılacağı belirlenmelidir.
 • Sosyal medya platformuna karar verdikten sonra işletmelerin bu platformlarda reklam verebilmek için gönderi paylaşımı yapması ve gönderilerini ön plana çıkarması gerekir.
 • Gönderi paylaşımı yaparken e-ihracat firmalarının gönderi görsellerine ve gönderi metinlerine önem vermesi gerekir.
 • Sosyal medya reklamlarınız için reklam bütçesi belirlemeniz gerekmektedir. Bütçenizi belirlerken kaç kişiye ulaşmak istediğinizi ve amaçlarınızı göz önünde bulundurabilirsiniz.
 

Sizler de bunlara dikkat ederek e-ihracat reklam modelleri arasında yer alan sosyal medya reklamlarını planlayabilirsiniz. Instagram, Youtube, Facebook, Twitter, Tiktok gibi sosyal medya platformlarında verdiğiniz reklamlar sayesinde hem hedef kitlenizde yer alan kişilere ulaşabilir hem de satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

E-ihracat Reklam Stratejileri Sosyal Medya Reklamları

 

Influencer Marketing ile Satışlarınızı Arttırın

 

E-ihracat reklam modelleri arasında yer alan bir diğer reklam modeli de Influencer Marketing’dir. E-ihracat firmalarının kullanması gereken reklam modellerinden birisi olan Influencer Marketing işletmelerin;

 
 • Hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşmasını
 • Marka bilinirliğini arttırmasını
 • Hedef kitlesini genişletmesini
 • Rakipleri ile daha kolay rekabete girebilmesini
 • Ürün Satışlarını arttırmasını
 

Sağlamaktadır. Genellikle e-ihracat firmaları influencer marketing çalışmaları yaparken satış yaptıkları ülkelerde herkes tanınan ve güvenilen Influencerlar ile iş birliği yapmaktadır. E-ihracat firmaları ınfluencer marketing çalışmalarında daha çok Twitter, Instagram, Tiktok ve Youtube gibi sosyal medya platformları üzerinden dijital pazarlama faaliyetleri gösterir ve genellikle işletmeler daha fazla kişiye ulaşmak için makro infuluencerlar ile birlikte çalışır.

 

Çalışacakları Influencer’a karar verirken e-ticaret firmaları ınfluencerın daha önceki reklam çalışmaları, reklam istatistikleri vb. konuları göz önünde bulundurarak hareket eder. Sizler de e-ihracat firmanızın satışlarını arttırmak istiyorsanız Influencerlar ile iş birliği yapabilirsiniz. Böylece marka, ürün ve hizmetlerinizi daha kolay tanıtarak Pazar ülkenizde yer alan rakipleriniz ile daha kolay rekabete girebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Influencer Marketing ile Etkileşimleri Arttırmak

 

E-ihracat Reklam Stratejileri Influencer Marketing

 

İçerik Pazarlamasına Önem Verin

 

E-ihracat reklamı yapmak isteyen işletmelerin kullanabileceği bir diğer reklam modeli de içerik pazarlamasıdır. İçerik pazarlaması, markaların hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşmak için içerik üretimi yapıp bu içerikleri sosyal medya veya e-ticaret sitelerinin blog bölümünden pazarladığı reklam modeline verilen isimdir.

 

İçerik pazarlaması çalışmaları son dönemlerde e-ticaret firmalarının ve e-ihracat firmalarının en çok tercih ettiği reklam modelidir. Çünkü bir gün içerisinde milyonlarca kişi;

 
 • Kombin nasıl yapılır
 • Ev dekorasyonu için ürün tavsiyeleri
 • Fotoğrafçılığın püf noktaları
 • Evde mumluk nasıl yapılır
 

Gibi konularda araştırmalar yapmaktadır. Bu nedenle e-ticaret ve e-ihracat firmaları hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşabilmek, marka bilinirliğini ve ürün satışlarını arttırmak için faaliyet gösterdikleri sektördeki sorgulara yönelik içerikler üretmektedir. İçerikler üretirken ise işletmeler kullanacakları anahtar kelimelere, anahtar kelime analiz araçları üzerinden ulaşabilmektedir. İçerik pazarlaması sayesinde e-ticaret firmaları hedef kitlelerinde yer alan kişilere daha kolay bir şekilde ulaşabilmektedir.

 

Sizler de e-ihracat firmanızın satışlarını arttırmak için reklam çalışmaları yapmak istiyorsanız içerik pazarlamasına önem verebilir ve oluşturduğunuz içerikler içerisinde hem markanızı hem de markanızın sattığı ürünleri tanıtabilirsiniz. Böylece hedef kitlenizde yer alan kişilere ulaşarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; İçerik Pazarlaması Sözlüğü

 

E-ihracat Reklam Stratejileri İçerik Pazarlaması

 

E-mail Pazarlaması ile Sadık Müşterilerinizi Arttırın

 

E-ihracat reklam modelleri arasında yer alan bir diğer dijital pazarlama yöntemi de e-mail marketingdir. E-mail marketing; markaların ürün, hizmet ve kampanyalarını tanıtırken tüketicilere e-postalar üzerinden ulaştığı reklam çalışmalarına verilen isimdir. Genellikle e-ihracat firmaları e-mail pazarlaması yaparken daha önce sitelerinden alışveriş yapan ve e-mail adresi bulunan kişilere pazarlama yapmaktadır.

 

E-mail marketing çalışmalarında işletmelerin hedeflerine ulaşması daha kolay olduğu için birçok e-ihracat firması bu çalışmalara önem vermektedir. Genellikle markalar e-posta pazarlama yaparken e-mail şablonlarından ve kişiselleştirilmiş pazarlama stratejisinden yararlanmaktadır. Kişiselleştirilmiş pazarlama stratejisi sayesinde e-ticaret firmaları müşterilerinin marka sadakatini kolayca arttırabilmekte ve daha fazla satış yapabilmektedir.

 

İlgili İçerik; Ücretsiz E-Posta Pazarlama Araçları

 

E-ihracat Reklam Stratejileri E-mail Marketing

 

E-ihracat Sitenizi Ticimax ile Kurun

 

E-ihracat ile internetten ürün satışı yapmak istiyorsanız sizler de e-ihracat sitenizi kurarken Ticimax e-ihracat alt yapılarını tercih edebilirsiniz. Alt yapımız içinde yer alan;

 
 • Mobil uyumlu temalar
 • Mobil uygulama
 • Yabancı dil desteği
 • Dönüşüm arttırma modülleri
 • XML entegrasyonları
 • Çok dil ve para birimi seçeneği
 • Chrome ve Mobil Bildirim Sistemi
 

Sayesinde satış yapacağınız ülkeye özel bir e-ihracat sitesi kurabilir ve böylece Ticimax e-ihracat alt yapıları sayesinde daha fazla satış yapabilirsiniz.

 

 

Ticimax'ın e-ihracat paketleri ile ürünlerinizi dünyaya satmak için demo talep formunu doldurabilir ve 15 günün ardından Ticimax ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Ticimax’ın ücretsiz e-ihracat eğitimleri ve e-ticaret hakkında bilgi almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret