Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Online Mağazanıza Trafik Çekmenin 6 Altın Kuralı

İçerikler;

İlk görüş online mağazanıza müşteri çekmek açısından oldukça önemli bir andır. Müşteri siteye ilk girdiği anda memnuniyetsiz olur ise bir daha siteye gelmek istemeyecektir. Bu sebeple ilk müşterileriniz için fırsatlar oluşturabilirsiniz.

Bu fırsatlara ilk alışverişe özel indirim çekleri ya da indirim kuponları örnek verilebilir. Müşteri online mağazanızdan memnun kalırsa tekrar ziyaret edecek ve size tekrar para kazandıracaktır. Bu sebeple, çekleri maddi zarar olarak görmemelisiniz. Size getirisi karından çok çok daha büyük olacaktır.


E ticaret kavramı

E-ticaret Sitenizi Geliştirin

 

E-ticaret sitenizin kullanılabilir olması, müşteriler için oldukça önemlidir. Sayfalar arası geçiş yaparken müşteriyi bekleten yavaş bir site, kullanıcıların pek de hoşuna gitmeyecektir. Bu sebeple sitenizi hızlandırmak için gerekli olan yöntemleri araştırın ve uygulayın. Diğer bir etken ise e-ticaret sitenizin anlaşılabilir olmasıdır.

Karmaşık siteler içerisinde kullanıcılar kaybolmak istemezler. Bu sebeple web sitenizi oluştururken ya da düzenlerken sade olduğundan emin olun. İsteyen müşteriler, istediklerine hemen ulaşma imkanı bulabilsinler. Online mağazanıza müşteri çekmek için yapmanız gerekenler arasında bu adımı atlamamanızı tavsiye ederiz.tabletten alışveriş yapan adam


 

Reklam Yapın

 

Mağaza trafiğini arttırmak için yapmanız gerekenlerin en başında reklamlar yer almaktadır. Hiçbir şey yapmasanız dahi reklam yapmanız, online mağazanıza müşteri çekmek için yeterli olacaktır. Fakat diğer etkenlerin desteği alınmadan yapılan reklamlar, sürekli müşterilerinizin artmasına fayda sağlamayacaktır. Reklamların işe yaraması için diğer kuralları da yerine getirmelisiniz.

Reklamları yaparken hangi reklamın sizler için en uygun olacağına karar vermeniz gerekmektedir. Kendinize uygun reklamı seçtikten sonra hedef kitlenizi ve buna göre bütçenizi hazırlayarak reklam verme işlemine başlayabilirsiniz. Göreceksiniz ki reklam verme kuralının ardından satışlarınızda artış yaşanacaktır. Reklamcılık özellikle dijital ortamda kaçırılmaması gereken bir fırsattır.


İlgili İçerik: Google Reklamlarında Bütçe En İyi Şekilde Nasıl Kullanılır?

Çevrimiçi alışveriş/e-ticaret ve teslimat hizmeti konsepti


 

SEO Uyumunuza Dikkat Edin

 

SEO uyumu, web sitenizin Google sıralamalarında üst sıralarda yer alması için gerekli olan uyumlardır. Eğer içeriklerinizde seo uyumuna dikkat ediyor iseniz, web siteniz anahtar kelimelerle eşleşmesi halinde üst sıralarda yer alacaktır.

Bunun için gerekli bilgilere sahip değilseniz içerik yazarlarından SEO uyumu hakkında destek alabilirsiniz. Ya da bu konu üzerine yazılmış, internette var olan yazılardan SEO uyumunu öğrenmek için faydalanabilirsiniz. Unutmayın ki müşteriler her zaman ilk sıralarda yer alan web adreslerini ziyaret etmektedir. Bu sebeple online mağazanıza müşteri çekmek istiyor iseniz SEO uyumuna dikkat etmeniz gerekmektedir.


İlgili İçerik: SEO Analizi Nasıl Yapılır?


Gri Arka Plana Karşı Kırmızı Azalan Yön Okunda Düzenlenmiş Ahşap Bloklardaki SEO Harfleri

 

 

İndirimler Yapın

 

İndirimler düşük oranlarda dahi olsa her zaman müşterinin dikkatini çekmeye yetecektir. Müşterilerinize indirimlerin yanında çeşitli fırsatlar sunarak da dikkatlerini çekebilirsiniz.

Özellikle online mağazanıza müşteri çekmek istiyor iseniz büyük web sitelerinin yaptığı gibi indirim günleri düzenleyebilirsiniz. Bu indirim günleri gelmeden önce günleri herkesin duyması için reklamlar yapmalısınız. O gün geldiğinde site trafiğinde doğru bir strateji olduğunun farkına varacaksınız.indirim kutuları


 

Müşteri Memnuniyetine Önem Verin

 

Online mağazanıza müşteri çekmek için müşteri memnuniyetini yüksek tutun. Memnun kalmayan müşteri tekrar alışveriş için sizin web adresinizi kullanmayacaktır. Sizler bunun için online müşteri temsilcisi hizmeti sunabilir, müşterilerinizin sorunlarına anında cevap vermek için bir servis oluşturabilirsiniz.

Bunun yanında müşterilerinizi ürünlerinizle de mutlu etmeniz önemlidir. Vaat ettiğiniz ürünlerin dışında ürün sağlamanız, müşterileri rahatsız edecek ve bir daha alışveriş yapmamaları için onlara bir sebep olacaktır.


İlgili İçerik: Müşteri Memnuniyetini Arttırma Teknikleri

müşteri hizmetleri

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 


Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir: 


Alışveriş Odaklı Google Reklam Modelleri


Sosyal Medyada Satış Arttırma Taktikleri


E-ticaret Siteleri 1 Ocak'tan İtibaren Vergiden Muaf

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret