Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Satışlarınızı Arttıracak SMS Pazarlama Teknikleri

İçindekiler;

 
  • SMS Pazarlama Ekibi Oluşturmalısınız
  • Müşteri Analizi
  • Net Mesajlar
  • Harekete Geçirici Mesaj Eklentileri Kullanabilirsiniz
  • Doğru Zamanlama

 

 

SMS pazarlama yöntemlerini iş stratejilerine bütünüyle entegre eden ya da yalnızca bir yan proje olarak gören farklı şirketler var. Yapılan araştırmalara göre, müşterilerin %70’inden fazlası alışveriş yaparken cep telefonlarını kullanıyor ve daha kalabalık bir bölümü mutlaka bir cep telefonuna sahip. Yani sms pazarlama yöntemleri ile ilgileniyorsanız, başarınızı nasıl üst seviyelere çıkarabileceğinize ilişkin bazı öngörülerde de bulunabilirsiniz.

 

sms-pazarlamasi

 

İlgili İçerik: E-Ticarete Yeni Başlayanlara Pazarlama Önerileri

 

SMS Pazarlama Ekibi Oluşturmalısınız

Büyük SMS kampanyaları, profesyonellerin yardımı olmaksızın gerçekleştirebileceğiniz pazarlama teknikleri değillerdir. Pazarlama stratejinizden en iyi şekilde yararlanmak için çeşitli kalifiye profesyonellere ihtiyacınız vardır. SMS pazarlama programı uzmanı, perakende uzmanı, tabela koordinatörleri, dijital yaratıcı tasarımcılar, sosyal medya uzmanları, promosyon uzmanı ve indirimli bütçe analistine ihtiyacınız olabilir.

Bu yüzden bütün bu hizmetleri paketler halinde sunan bir firmadan profesyonel yardım almak işinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü bütün bu alanların doğru şekilde koordine edilmesi gerekir. Pazarlama ekibinin çok yakın çalışması ve planlar, stratejiler ve uygulama hakkında sık sık iletişim kurması, kampanyalarınızın sonuçlarını doğrudan etkiler. SMS ekibiniz ne kadar eksiksiz olursa, etkili pazarlama stratejilerinden elde edeceğiniz avantajlar da o kadar fazla olur.

 

İlgili İçerik: Ücretsiz E-posta Pazarlama Araçları

 

Müşteri Analizi

 

Mesajlarınızın başarısını ölçmek için bir müşteri ilişkileri uygulaması kullanmak akıllıca olabilir. Böylece doğru müşterilere doğru mesajları gönderebilmek için satın alma geçmişini ve konuma dayalı demografik bilgileri analiz edebilirsiniz.

Hedeflediğiniz promosyonlar için müşterilerinizi segmentlere ayırmak, herkesin yararlanabileceği genel satışlar ve promosyonlar için toplu mesajlar gönderebilmenize olanak sağlar. Kısaca en etkili sms pazarlama stratejileri, doğru müşteri analizi yapmaktan geçer.

 

İlgili İçerik: Hedef Kitle Nedir?


müşteri analizi, analiz, müşteri

 

Net Mesajlar

 

Kendinizi ifade etmek için kullanabileceğiniz 160 karakteriniz var. Mümkünse karakter sayısını bunun altında tutmaya çalışın. İletinin açık ve düz bir dille yazıldığından emin olun. Kısaltmalar, ifadeler ve tüm anlatım bozukluklarından kaçının.

Ayrıca açık uçlu mesajları kullanmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Bir satışın sona ereceği belirli bir tarih vererek, müşterilere daha fazla bilgi ve teşvik sağladığınız için hareket geçme olasılıklarını yükseltebilirsiniz.
 

İlgili İçerik: E-ticaret Siteleri İçin Sosyal Medya Pazarlama İpuçlarınet mesaj, mesaj vermek, net mesaj vermek, e-ticaret
 Harekete Geçirici Mesaj Eklentileri Kullanabilirsiniz

 

Harekete geçirici mesajlar ve sms pazarlama stratejileri müşteri katılımını artırır. Gönderdiğiniz metinlerle potansiyel müşterilerinizle doğru biçimde etkileşim kurduğunuzda onlara değer verdiğinizi göstererek, doğru şekilde hareket etmelerini sağlayabilirsiniz.

Bazen, SMS mesajınızda müşterinizin ihtiyaç duyacağı tüm bilgileri içerecek kadar uzun metinler yazamayabilirsiniz. Bu durumda, metnin içine gerekli ayrıntıları içeren bir link koymak akıllıca bir seçimdir.

Birçok müşteri, şirketinizden bir ödül veya hediye kazanma şansına sahip olmak ister. Bir satış teklif etmiyorsanız veya bir etkinliğe ev sahipliği yapmıyorsanız, çeşitli kampanyalar sunmak müşterilere varlığınızı hatırlatmanın etkili bir yoludur.

Ayrıca şirketinizin hizmet, ürün kalitesi, fiyatlar ve daha fazlası açısından nasıl bir performans gösterdiğini öğrenmek için müşterileri mobil oylamaya dahil edebilirsiniz. Ve bir müşterinin belirli bir ürünü rutin olarak satın aldığını biliyorsanız, satın alma işlemini kolaylaştırmak için bu ürünü tanıtan bir metni "Şimdi satın al" düğmesiyle gönderebilirsiniz.

 

İlgili İçerik: Dikkate Almanız Gereken 5 Dijital Pazarlama Stratejisi

 

Doğru Zamanlama

 

Müşterilerin SMS'de tanıtılan satışlara, promosyonlara ve etkinliklere verdiği tepkiler, son dakika dürtüleri olduğunda daha etkilidir. Bu yüzden etkinlik ya da kampanyalarınızı doğru zamanlamayla duyurmanız gerekiyor. Sabahları çok erken veya gece geç saatlerde mesaj göndererek kötü bir izlenim bırakmamak oldukça önemlidir.

Kabul edilebilir saatler sabah 8 ile akşam 9 arasındadır. Geçmiş etkileşimlerine dayanarak belirli bir kişiye mesaj göndermek için en uygun zamanı tespit ederek, SMS zamanlamasını bir adım daha ileri taşıyabilirsiniz.

 


zamanlama, timing, doğru zamanlama

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret