Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Ücretsiz Stok Görsel Siteleri

Güncelleme Tarihi: 12.01.2022

İçindekiler;

Ücretsiz Stok Görsel Siteleri herhangi bir ücret ödemeden stok fotoğraflara ulaşabileceğiniz sitelerdir. Stok görsel kullanımı son dönemlerde oldukça yaygınlaşmıştır. Sosyal Medya kullanımlarının artması, markaların sosyal medyada fark yaratmak istemesi, hazırlanmak istenen içeriğe uygun görsellere ulaşılmak istemesi neredeyse tüm markaları stok görsel kullanmaya mecbur bırakmıştır. Markalar stok görsellere ücretli bir şekilde ulaşabilecekleri gibi ücretsiz stok görsel siteleri sayesinde herhangi bir para vermeden de ulaşabilmektedir. Bu yazımızda size bu siteler hakkında bilgi vereceğiz.


 

Ücretsiz Stok Görsel Siteleri


 

1.Pixabay

 

Ücretsiz Stok Görsel Sitelerinin en bilineni Pixabay’dır. Aradığınız birçok konuda görsele anında ulaşabilirsiniz. Aramalar yaparken nokta atışı anahtar kelimeler ile arama gerçekleştirmeniz en doğru görsele ulaşabilmenizi sağlamaktadır. Pixabay bünyesinden fotoğraf, vektör ve illüstrasyonlar indirebilirsiniz. Siteden görsel indirmek için herhangi bir üyelik oluşturmanıza gerek yoktur. Yalnızca çok büyük boyuttaki görselleri indirmek için üye olmanız gerekecektir. Pixabay’dan fotoğraf indirirken fotoğraf boyutları seçtiğiniz yerin alt kısmında bulunan kullanım izinleri bölümüne dikkat etmeniz ileri dönemlerde telif hakları ile ilgili problem yaşamanızı engelleyecektir.

Pixabay üyeliği açarak sizler de kendi çektiğiniz fotoğrafları Pixabay’a yükleyebilir ve fotoğraflarınızın ücretsiz stok görsel olarak kullanılmasını sağlayabilirsinizÜcretsiz Stok Görsel Siteleri Pixabay

 

2.Pexels


Ücretsiz Stok Görsel sitelerinden bir diğeri ise Pexels’dir. Pexels içerisinde arama yaptığınız takdirde Pixabay’a göre daha canlı ve gerçeği yansıtan görsellere ulaşma imkânınız vardır. Pexels de üye olmadan kullanabileceğiz bir stok görsel sitesidir fakat pexelsten de fotoğraf indirirken kullanım izinlerini kontrol etmenizi öneririz. Pexels ile ilgili bilmeniz gereken bir başka şey ise Türkçe dil uyumu olmamasıdır. Bu nedenle fotoğraf aramalarınızı İngilizce anahtar kelimeler ile yapmanız en doğru görsellere ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.Ücretsiz Stok Görsel Siteleri  Pexels

 

3.Flickr

 

Flickr yukarıda bahsettiğimiz ücretsiz stok görsel sitelerine nazaran daha fazla imkânı bulunan bir sitedir. Bu ücretsiz görsel sitesinde sizler arkadaşlarınızı ekleyebilir, kendi çektiğiniz fotoğrafları yükleyebilir ve bu fotoğraflarınızı onlarla da paylaşabilirsiniz. Flickr’a kayıt olurken internet sitesi sizlerden bir Yahoo mail oluşturmanızı isteyecektir. Yahoo mailiniz varsa hızlı bir şekilde internet siteniz kayıt olabilir ve ücretsiz stok fotoğrafları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Flickr’dan indirdiğiniz fotoğrafları kullanırken biraz dikkatli olmanızı öneririz. Çünkü bu internet sitesinde bulunan her fotoğraf indirilmeye uygun değildir. Bunun yanı sıra fotoğrafların belirli izinleri vardır. Aradığınız her fotoğrafı kullanım alanınıza göre aramanız ileride problem yaşamanızın önüne geçecektir. Flickr indirdiğiniz fotoğraflar için kaynak göstermeniz de oldukça önemlidir.Ücretsiz Stok Görsel Siteleri Flickr

 

4.Gratisography

 

Fotoğraflarınızın yüksek kaliteli olmasını istiyorsanız eğer Gratisography tam sizlik bir internet sitesi. Eğlenceli ve yüksek kaliteli olan fotoğraf haftalık olarak bu internet sitesine eklenmektedir. Hızlı bir şekilde görsel indirebileceğiniz bu internet sitesinin içerisinde bulunan arama motoru sayesinde sizler de aradığınız fotoğrafa hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.Ücretsiz Stok Görsel Siteleri Gratisography

 

5.Unsplash

 

Ücretsiz stok görsel sitelerinden bir başkası ise Unsplash’dır. Diğer stok görsel sitelerine nazaran buradaki fotoğraflarda herhangi bir lisans problemi bulunmamaktadır. Unsplash’a her 10 günde bir 10 yeni stok fotoğraf yüklenmektedir. Bu fotoğraflardan işinize yarayacak olanları herhangi bir üyelik oluşturmadan indirebilirsiniz.Ücretsiz Stok Görsel Siteleri Unsplash

 

6.Getfree

 

Ücretsiz stok görsel siteleri arasında yer alan GETFREE, fotoğraf indirebilmek için üye olmanız gereken bir sitedir. Fotoğraf çeşitliliği bakımından oldukça yeterli görünen GeetFree’de bulunan arama motoru sayesinde istediğiniz konulardaki fotoğraflara kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.Ücretsiz Stok Görsel Siteleri Getfree

 

7.SuperFamous

 

Gezi ve Seyahat hesaplarının en çok kullandığı stok görsel sitelerinden birisi olan SuperFamous genellikle manzara ve doğa fotoğraflarının bulunduğu bir internet sitesidir. SuperFamous içinde bulduğunuz bir fotoğrafın üzerinde tıklayarak sizler de kısa sürelerde Flickr’a ulaşabilir ve bu sayede beğendiğiniz fotoğrafı indirebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir:Ücretsiz Stok Video Siteleri

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Yazar: Pınar Keleş

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

İlgili Yazılar

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax