Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Youtube SEO'nuzu Güçlendirecek SEO Programları

İçerikler;

Youtube son dönemlerin en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi. Özellikle bu platformu kullanan kişiler boş zamanlarını değerlendirmek ve belirli konularda araştırmalar yapmak için videolar izliyor. Youtube kullanıcıları kendilerine fayda sağlayan kanalların videolarını izlemeye ve bu kanallar ile etkileşimde kalmaya özen gösteriyor.

 

Youtube kanalı bulunan kişiler ise faydalı içeriklerini kullanıcılara ulaştırmak ve hem izlenme hem abone sayılarını arttırmak hem de gelir elde etmek için belirli çalışmalar yapıyor. Youtube SEO çalışmaları kanalını güçlendirmek ve içeriklerini daha fazla kişiye ulaştırmak isteyen kişilerin önem verdiği çalışmalar arasında yer alıyor. Çünkü Youtube Videoları için SEO çalışmaları yapan kişiler videolarını daha kolay ön plana çıkarıyor.

 

Youtube SEO’da kanal sahipleri seo stratejilerini güçlendirmek için belirli programlar kullanıyor. Youtube’da seo çalışmaları yapmak isteyen kişiler için hazırladığımız Youtube SEO'nuzu Güçlendirecek SEO Programları adlı bu yazımızda sizlere seo stratejisi yürütürken kullanabileceğiniz programlar hakkında bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve kullanabileceğiniz seo programlarını öğrenebilirsiniz.

 
 

Youtube SEO'nuzu Güçlendirecek SEO Programları

 
 

Keywordtool.İO

 

Youtube videoları için anahtar kelime araştırması seo ilgili oldukça önemli olan konuların başında yer alıyor. Çünkü ara botları belirli anahtar kelimelerin içeriklerinizde nasıl kullanıldığını, kullanıcıya fayda sağlayıp sağlamadığını göz önünde bulundurarak videolarınızı sıralamalarda gösteriyor. Bu nedenle youtube seo stratejileri geliştirmek isteyen kanal sahiplerinin anahtar kelime araştırması yapması oldukça önemli olan konular arasında yer alıyor.

 

Keywordtool.İO, Youtube için anahtar kelime araştırması yapmak isteyen kişiler tarafından en çok kullanılan programlar arasında yer alıyor. Keywordtool ile kanal sahipleri belirli anahtar kelimelere ulaşabiliyor. Bununla beraber bu anahtar kelimelerinin varyasyonları hakkında da bilgi sahibi olabiliyor.

 

Keywordtool, bir anahtar kelimenin arama hacmini görebileceğiniz, trend durumu hakkında istatistiksel bilgiler alabileceğiniz, anahtar kelimelerin tıklama başına maliyetleri ve rekabet durumunu inceleyebileceğiniz seo araçları arasında yer alıyor.

 

Sizler de Youtube için anahtar kelime araştırması yapacaksanız bu aracı kullanabilir ve doğru anahtar kelimeler seçerek Youtube seo stratejinizi geliştirebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; E-ticaret Siteleri İçin Youtube İçerik Önerileri

 

İlgili İçerik; Youtube Analiz Araçları Nelerdir?

 
 

Youtube SEO Programları Keywordtool io

 

Google Trends

 

Youtube SEO'nuzu Güçlendirecek SEO Programları arasında yer alan bir diğer araç da Google Trends’tir. Google Trends, internette herhangi bir konuda araştırma yapan kişilerin hangi dönemlerde araştırma yaptıkları hakkında sizlere bilgi veren bir analiz aracıdır. İlk başlarda yalnızca Google web aramaları için geliştirilen bu araca Youtube arama sonuçları da son dönemlerde eklenmiştir.

 

Google Trends kullanan youtube kanal sahipleri youtube arama sonuçlarında kullanıcıların hangi aramaları hangi dönemlerde gerçekleştirdiğini görebilmektedir. Bununla beraber Youtube kanalı bulunan kişiler ilgili aramaların hangi şehirlerden yapıldığı hakkında da bilgi alabilmektedir. Google Trends içerisinde bulunan bir özellik olan ilgili konular kısmı sayesinde de anahtar kelimeleriniz ile ilgili konulara ulaşabilmeniz ve bu konulardaki aramaları da analiz etmeniz mümkündür.

 

İlgili İçerik; Youtube Etkileşiminizi Arttıracak SEO Teknikleri

 
 

Youtube SEO Programları Google Trends

 

Kparser

 

Youtube seo programları arasında yer alan bir diğer program da Kparser’dir. Keywordtool gibi çalışan Kparser, youtube için anahtar kelime araştırması yapabileceğiniz programlar arasında yer almaktadır.

 

Kparser sayesinde dilediğiniz anahtar kelimeleri sorgulayabilir ilgili anahtar kelimelerin arama hacimlerine göz atabilir ve reklam çalışması yapacaksanız CPC yani tıklama başına maliyetini görebilirsiniz. Bu program sayesinde doğru anahtar kelimeler seçebilir ve doğru reklamlar vererek youtube videolarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Ücretli ve Ücretsiz SEO Araçları

 

Youtube SEO Programları Kparser

 

Canva

 

Youtube’da seo çalışmaları yapmak isteyen kişiler için önemli olan unsurlardan birisi de Youtube Thumbnails görselleri yani küçük video görselleridir. Videolarınızın arama sonuçlarında yükselmesi ve daha fazla izlenmesi için ilgi çekici ve güzel görseller kullanmanız oldukça önemlidir.

 

Youtube Thumbnails görsellerini tasarlayabileceğiniz araçlardan birisi olan Canva ile küçük resimlerin yanı sıra Youtube Profil resmi tasarımı ve Youtube kapak fotoğrafı tasarımı da yapabilirsiniz. Tasarımlarınızı yaratırken Canva içerisinde yer alan belirli şablonları kullanarak tasarım yapabilir ve profesyonel görseller yaratarak Youtube SEO sıralamalarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Canva Nedir ve Nasıl Kullanılır?

 

Youtube SEO Programları Canva

 

VidIQ Vision for Youtube

 

Chrome tarayıcı kullanan kişilerin kullanabileceği bir Youtube seo eklentisi olan VidIQ, Youtube’da işinize yarayan etiketleri görüntüleyebileceğiniz bir eklentidir. Bu eklentiyi kullanarak Youtube tag analizi yapabilmeniz mümkündür.

 

Eklentiyi kullanmak için youtube video linkinizi eklentiye girmeniz ve eklentinin videonuzu analiz etmesini beklemeniz gerekmektedir. Eklenti yaptığı analizler sonrasında bu videonuzda kullanabileceğiniz tagleri sizlere gösterecektir.

 

Sizler de bu eklentiyi kullanarak youtube taglerini analiz edebilir ve içerilerinizi girerken bu etiketleri videolarınıza ekleyerek seo sırlamalarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Youtube'da Para Kazanma Şartları 2021 Youtube SEO Programları VidIq

 

Tube Buddy

 

Chrome, Firefox, Opera gibi tarayıcılarda ve Android ve Apple işletim sistemine sahip cihazlarda kullanabileceğiniz programlardan biri de Tube Buddy eklentisidir. Youtube seo eklentileri arasında yer alan Tube Buddy, youtube kanalını analiz etmek, kanal istatistiklerine ulaşmak isteyen kişilerin kullanması gereken bir özeliktir.

 

Bununla beraber Tube Buddy eklentisi sayesinde kanalınız ile rakip olan kanalları görüntüleyebilir ve rakip analizi işlemlerinizi de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Youtube SEO sırlamalarınızı arttırmak istiyorsanız siz de bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

 
İlgili İçerik; SEO Analizi Nasıl Yapılır? Youtube SEO Programları Tube Buddy

 

Rival IQ

 

Youtube rakip analizi yapmak isteyenlerin kullanabileceği bir diğer seo aracı da Rival IQ’dur. Rival IQ kullanan kişiler ilgili araç sayesinde rakiplerini daha kolay bir şekilde analiz edebilmektedir. Bununla beraber kendi kanalınızda bulunan youtube videolarını da bu program sayesinde kolayca analiz etmeniz mümkündür.

 

Youtube SEO Programları Rival Iq

 

Smart Moderation

 

Youtube kanalı bulunan kişiler için önemli olan konulardan birisi de Youtube Yorumlarıdır. Günümüzde birçok kişi youtube kanallarında izledikleri videoların altına kanal ve videolar ile ilgili yorumlar yapmaktadır. Özellikle büyük youtube kanallarına her gün yüzlerce yorum gelmektedir.

 

Youtube yorumları kanalınızdaki etkileşimi arttıran bir unsur olduğu için sadık bir hedef kitle yaratmak istiyorsanız yorumlarınızın moderasyonunu yapmanız gerekmektedir. Smart Moderation adlı youtube seo programı, kanalınıza ya da videolarına gelen yorumları takip edebileceğiniz programlar arasında yer almaktadır.

 

Youtube SEO Programları Smart Moderation

 

Youtube Analytics

 

Youtube tarafından geliştirilen bir seo aracı olan Youtube Analytics, Youtube’da kanalı bulunan kişilerin kanallarını ve videolarını analiz edebilecekleri bir programdır.

 

Youtube Analytics sayesinde kanal sahipleri video etkileşim oranlarını gözlemleyebilmekte ve daha kolay bir şekilde ölçümleyebilmektedir. Bununla beraber yorum takibi, gelir takibi vb. birçok işlem de Youtube Analytics üzerinden yapılabilmektedir.

 

Youtube SEO Programları Analytics

 

Rapid Tags

 

Youtube seo çalışmaları yapmak ve kanallarını büyütmek isteyen kişilerin kullanabileceği seo araçlarından biri de Rapid Tags’dir. Rapid Tags kullanarak kanalınız için etiketler oluşturabilmeniz mümkündür. Böylece doğru etiket yani tag seçimleri yaparak Youtube kanalınızı daha kolay bir şekilde optimize edebilir ve büyümesini sağlayabilirsiniz.

 

Youtube SEO Programları Rapid Tags

 

Keyword Keg

 

Youtube için anahtar kelime analizi yapmak isteyenlerin kullanabileceği anahtar kelime analiz araçlarından birisi de Kweywordteg’dir. Keyword teg sayesinde video başlığı, video açıklaması ve video ismi gibi metinsel girişler yapmanız gereken alanlarda hangi anahtar kelimeleri kullanmanız gerektiğine karar verebilirsiniz.

 

Keyword Keg sayesinde anahtar kelime ve varyasyonlarını gözlemleyebilir ilgili anahtar kelimelerin arama hacmi, tıklama başına maliyet ve rekabet oranını gözlemleyerek SEO stratejilerinizi geliştirebilirsiniz.

 

Youtube SEO Programları Keyword Tool


 

Ticimax ile SEO Çalışmalarında Başarılı Olun

 

E-ticaret ile internetten ürün satmak isteyen kişiler tarafından en çok tercih edilen e-ticaret alt yapısı olan Ticimax e-ticaret alt yapılarını kullanarak sizler de seo çalışmalarınızı kolay bir şekilde yapabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret