Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

YouTube'u içerik pazarlaması açısından inanılmaz derecede güçlü bir platform haline getiren de bu büyük kitlenin interaktif durumu. YouTube artık yapımcılar ve yayıncılar arasında son derecede popüler bunun sebebi ise 1,3 milyar kullanıcının gün 5 milyardan fazla video izliyor olması. Bu bağımsız çevrimiçi şovların kalabalık bir izleyici kitlesi var ve farklı içerik üreticileri ve ticari web siteleri bu platforma giderek daha fazla katkıda bulunuyor. Yani YouTube vasıtasıyla her türlü kitleye ulaşabilmeniz mümkün. Ancak, başarılı bir vlogger veya video pazarlamacı olabilmek için, cevap bulmanız gereken bazı sorular var. Örneğin, ilk YouTube kanalı nasıl açılır ve kanalın maliyeti bu yatırıma değer mi? gibi pek çok sorunun yanıtını düşünmelisiniz. Bu soruların yanıtı için yazımızın devamını okumayı unutmayın!

 

youtube uygulaması

 

İlgili İçerik: E-Ticaret Siteleri İçin Youtube İçerik Önerileri

 

Youtube Kanalı Nasıl Açabilirim?

 

Başarılı bir YouTube kanalı nasıl büyütülür sorusunun en kestirme yanıtlarından biri ise şöyledir; Her şeyden önce YouTube'a erişmek için bir Google hesabınız olması gerekiyor. Eğer bir hesabınız yoksa kolayca açabilir ya da yalnızca YouTube kanalınıza erişmek için yeni bir Google hesabı oluşturabilirsiniz. En önemli adımlardan biri, herkesin kolayca hatırlayacağı bir kullanıcı adı seçmek. Bununla birlikte, herhangi bir şey yüklemeden önce ilk videonuzu oluşturmanız gerekir. Bu, hedef kitlenize, ilgi alanlarınızı, konu başlıklarınızı ve elbette kanalı neden takip etmeleri gerektiğini anlatan bir tanıtım videosu olabilir. Hangi videoların ön plana çıkmasını istiyorsanız, kanal düzeninizi ona göre özelleştirebilirsiniz. Fakat YouTube kanalınızı oluşturmak ve kişiselleştirmek onu başarılı kılmak için yeterli değildir. Doğru kanal logosunu seçmek, bazı izleyicileri çekebilir, ancak gerçekten başarılı olmanız gerekiyorsa, belirli bir izleyiciye hitap eden videolar oluşturmanız gerekiyor. Bu sayede kanalınız izleyiciler daha fazla etkileşime girer.

 

Youtube Kanalınıza Bir Tema Seçin

 

Tema konusunda oldukça zengin bir görünüme sahip olan ve bu olanağı sağlayan YouTube’da kanalınızı gerçek anlamda kişiselleştirmek istiyorsanız, görünümü değiştirmeniz ve kendi içerik temanızı belirlemeniz gerekiyor. Google’ın YouTube teknik özelliklerine göre önerdiği kanal bannerı boyutu 2560 x 1440 pikseldir. Bu öneri, kanala farklı cihazlardan erişildiğinde en iyi sonucun elde edilmesini amaçlar. Ancak, masaüstü, mobil ve TV ekranlarında bazı farklılıklar olabileceğine dikkate almalısınız. Sonuç olarak, kapak resminiz bozulmuş şekilde görüntülenebilir. Bu nedenle, tasarımın her iki tarafında fazladan boşluk bıraktığınızdan emin olun. Eğer daha büyük görseller seçerseniz, bazı ekranlarda veya cihazlarda kırpılabilirler. Başlamadan önce, tam olarak ne tür bir kanal istediğinize karar vermelisiniz. Bir güzellik kanalına başlıyorsanız, eğitici videolara veya ürün incelemelerine odaklanabilirsiniz. Bir oyun kanalı açacaksanız, ne tür bir oyuncu kitlesine hitap edeceğinize karar vermelisiniz. Odaklanmanız konu ne kadar belirgin olursa, kendi benzersiz kitlenizi büyütme şansınız o kadar artar. Diğer sosyal medya profillerinizde de aynı bannerı kullanabilirsiniz. Kanal resminize uyan bir renk şemasına karar verin ve ardından video arka planınızı buna göre tasarlayın.

 

İlgili İçerik: Youtube İzlenme Süresini Arttırma Yolları

 

Kanalınızdaki Videolarınızı Yüksek Kalite ile Hazırlayın

 

Günümüzde izleyiciler, içerik oluşturucunun kim olduğuna bakılmaksızın izledikleri videolarda belirli bir kalite düzeyi bekliyorlar. Eğer aykırı bir konseptiniz yoksa, kötü çözünürlükte videolar içeren bir YouTube kanal nasıl geliştirilir ve uzun vadede nasıl mali bir kaynağa dönüşebilir, yanıt vermek zor. Yani en azından eski dijital kameranızı veya dizüstü bilgisayarınızdaki web kamerasını kullanmak yerine akıllı telefonunuzdaki kamerayı kullanabilirsiniz. Yüksek kaliteli videolar çekmek için pahalı bir kameraya ihtiyacınız yoktur. Birçok akıllı telefon 4K çekim yapabilir. Ayrıca, telefonunuzda çekilen videoları, tripod veya lens gibi birkaç ucuz aksesuarla daha da geliştirebilirsiniz.

 

Daha Sık Video Yükleyin

 

Youtube video sıralama konusunda kendine özel bir algoritmaya sahiptir. YouTube’un video sıralama algoritmasındaki yerinizi güvence altına almak için sürekli olarak yeni içerikler yüklemeniz gerekir. Yükleme programınızı ayarlayın ve her hafta aynı saat ve günde yükleme yapın. Hafta içi öğleden sonraları, özellikle hedef demografiniz daha gençse, video yüklemek için iyi bir zaman dilimidir. Ayrıca videolarınızın uzunluğu konusunda tutarlı olmalısınız. On dakika kriterini hedefleyin, ancak önemli bir kitle oluşturana kadar on beş dakikadan daha uzun videolar çekmemelisiniz. İzlenme süresi yeni kanallar için son derece önemlidir. Kısacası para kazanmak için YouTube kanalı nasıl açılır hususunu merak ediyorsanız, video uzunluklarına dikkat etmelisiniz. Genel olarak, en az haftada bir kez ve en az on dakika uzunluğunda bir video yüklemelisiniz. Bir kanalın bir gecede popüler olması çok nadirdir bir durumdur. Bu yüzden umutsuzluğa kapılmadan bir süre video yüklemeye devam etmelisiniz.

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz. e-ticaret demo formunu doldurarak, 15 gün ücretsiz inceleme yapabilirsiniz.

Kategori: Sosyal Medya Pazarlama
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20