Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar için E-ticaret Adımları

//

Ticimax Bilgi Merkezi

// Yeni Başlayanlar için E-ticaret Adımları

Yeni Başlayanlar için E-ticaret Adımları     

Bir işletme sahibisiniz ya da fikirleri olan bir girişimci ortak noktanız ise İnternetten para kazanmak istemeniz.İnternetten para kazanmanın en etkili yolu e-ticaret yapmak diyebiliriz.Önemli olan e-eticaret'e başlamak için gerekli olan şartları karşılamak.E-ticaret'e başlayabilmek için öncelikle bir firmanızın olması gerekmektedir.Eğer bir firmanız yoksa Şahıs firması kurarak başlayabilirsiniz.Şahıs firması kurmak  diğer şirket türlerine göre daha az maliyetlidir.Elektronik ticaret yapmak için gerekli olan adımları sizler için bir araya getirmeye çalıştık.


Hedef Belirlemek!   

E-ticaret'e başlamadan  önce bir hedef belirlemelisiniz.Hedefiniz olmadan neyi nasıl yapmanız gerektiğini bilemez ve anlık kararlarla ilerlemeye çalışırsınız.Buda elektronik ticaret servüneninizin kısa ömürlü olmasına neden olabilir. Hedefinizin olması atacağınız adımları daha doğru ve sağlam atmanızı sağlayacaktır.


 Ürün Seçimi   

E-ticaret'te en önemli noktalardan biri de ürün seçimidir diyebiliriz.E-ticaret'te her ürünü herkes alır diye bir garanti veremiyoruz.Satacağız ürün ya da ürünlere karar vermeden önce bir piyasa araştırması yaparak bir plan hazırlamanız gerekmektedir  ve tabii rakip analizi yapmanızı da öneririz.Ürün seçimi ve bilgi için Anlaşmalı olduğumuz tedarikçi firmalardan bilgi alabilirsiniz.Doğru ürün doğru hedef kitle ile e-ticaret'te başarıyı yakalabilirsiniz.Güvenli Bir Alt Yapı    

E-Ticaret yapmak için güvenli bir alt yapıya ihtiyacınız olacak. E-ticaret alt yapısı seçerken size sunulan özellikleri değerlendirmeniz ve işletmeniz için en uygun alt yapıya karar vermeniz doğru olacaktır. Eğitim ve destek hizmetleri, entegrasyon çalışmaları gibi noktalara dikkat etmenizi öneririz.

Ticimax e-ticaret yazılımları ile ihtiyacınız olan paketlerden birini seçerek hemen e-ticaret'e başlayabilirsiniz. Dilerseniz 444 2 176 'yı arayarak, uzman müşteri temsilcilerimizden, ihtiyacınıza ve bütçeniz en uygun yazılımı seçmeniz için yardım isteyebilirsiniz.Ödeme Sistemleri     

E-ticaret için herşeyiniz hazır peki ödemeyi nasıl almayı düşünüyorsunuz? Kapıda ödeme, Sanal Pos ya da havale yöntemlerini kullanabilirsiniz. Kapıda ödeme için bir kargo firması ile anlaşarak, kargo firması ürünü müşteriye teslim ederken, ödemeyi kapıda tahsil edebilir.Sanal pos için bankalarla görüşerek her bankanın komisyon oranlarını ve şartlarını değerlendirebilirsiniz.Burada da dikkat etmeniz gereken nokta ise eğer şahıs firması iseniz ve yeni kurulmuş bir firmaysanız henüz bir ticari geçmişiniz olmadığı için bankalardan red yanıtı alabilirsiniz.Bu gibi durumlar da ya her bakaya ayrı ayrı komisyon ödemek yerine alternatif ödeme yöntemlerinizi değerlendirebilirsiniz.

Kullanabileceğiniz alternatif ödeme yöntemleri; https://www.ticimax.com/kullanabileceginiz-alternatif-odeme-yontemleri/


Kargo Firması Seçimi 

Ürünlerinizi kullanıcılara ulaştırmak için bir kargo firmasına ihtiyacınız olacak.Piyasa da bulunan kargo firmaları ile anlaşma yapabilirsiniz.Eğer kapıda ödemeyi de kullanmayı düşünüyorsanız kargo firmalarının kapıda ödeme ücretlerini de öğrenmenizi öneririz.Tabii birden fazla kargo firması ile anlaşabilir seçimi kullanıcıyıca bırakabilirsiniz.Ticimax e-ticaret alt yapısı ile birden fazla kargo seçimi özelliği ile müşterilerinize farklı alternatifler sunabilirsiniz.
Ticimax ile E-Ticaret'e şimdi başlayın.Uzman ekiplerimizden gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN