Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

E-posta Pazarlama Trendleri (2024)

Güncelleme Tarihi: 10.01.2024

İçindekiler;

E-posta pazarlaması günümüzde işletmeler tarafından en çok kullanılan pazarlama yöntemleridir. Genellikle ticari faaliyet gösteren işletmeler e-posta pazarlaması ile ürün, hizmet ve kampanya tanıtımı yapmaktadır. E-posta pazarlamasının işletmeler tarafından en çok tercih edilen pazarlama yöntemleri arasında almasını sağlayan etken ise bu pazarlama türünde dönüşümlerin hızlı bir şekilde gerçekleşmesidir.

 

E-posta pazarlama istatistikleri incelendiğinde işletmelerin amaçlarına hızlı bir şekilde ulaştığı görülmektedir. Bu pazarlama yöntemi sayesinde firmalar hem sitelerine trafik çekebilmekte hem de satışlarını arttırabilmektedir. Fakat işletmelerin e-posta pazarlaması yaparken günümüz trendlerine uygun bir şekilde hareket etmesi gerekmektedir.

 

E-marketing yapmak isteyen kişiler için hazırladığımız E-posta Pazarlama Trendleri adlı bu yazımızda sizlere işletmeler tarafından en çok kullanılan e-posta pazarlama trendleri hakkında bilgi vereceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyerek e-posta pazarlama trendleri hakkında bilgi edinebilir ve bunları e-mail marketing çalışmalarınızda kullanarak dönüşümlerinizi arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; E-posta Pazarlama Nedir? E-posta Pazarlama Nasıl Yapılır?

 

E-posta Pazarlama Trendleri (2023)

 

E-Mail Marketing’in Faydaları Nelerdir?

 

E-posta Pazarlama Trendleri ile sizlere bilgi vermeye başlamadan önce ilk olarak e-mail marketing çalışmalarının işletmelere ne tür faydaları olduğu hakkında bilgilendirme yapacağız. Böylece sizler de e-mail marketing çalışmalarını daha doğru bir şekilde anlayabilir ve pazarlama çalışmalarınızda kullanma kararı alabilirsiniz.

 
 • E-mail marketing işletmelerin doğru hedef kitlelere ulaşmasını sağlamaktadır.
 • E-posta pazarlaması sayesinde işletmeler reklam maliyetlerini düşürebilmektedir.
 • E-posta pazarlaması işletmelerin sadık kitleleri oluşturmasına yardımcıdır.
 • E-mail marketing çalışmaları yapan işletmeler marka bilinirliğini sağlayabilmektedir.
 • E-posta pazarlaması sayesinde firmalar kişiselleştirilmiş mailler atarak müşterileri ile aralarındaki bağı kuvvetlendirebilmektedir.
 • E-mail marketing pazarlaması dijital ortamlarda gerçekleşen çalışmalar olduğu için işletmeler e-mail marketing sayesinde doğanın korunmasına yardımcı olmaktadırlar.
 

Sizler de bu tür avantajlı durumlardan yararlanmak istiyorsanız firmanızın reklam, tanıtım ve duyuru çalışmalarında e-posta pazarlamasından yararlanabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; E-ticarette Satışlarınızı Arttıracak 6 Pazarlama Yöntemi (2024 Yeni)

 

E-posta Pazarlama Faydaları Nelerdir

 

E-posta Pazarlaması En Trend Pazarlama Çalışmaları İçerisinde Yer Alıyor

 

E-posta pazarlamasına olan ilgi her geçen gün artış gösteriyor. Günümüzde milyonlarca işletme ürün, hizmet, kampanya tanıtımı, şirketlerine ait duyurular ve içerik pazarlaması gibi tanıtım çalışmalarını e-posta pazarlaması ile yapmayı tercih ediyor.

 

Şirketlerin e-posta pazarlamasına yönelmesindeki başlıca etkenler olarak;

 
 • Sosyal medya algoritmalarının sürekli değişmesi ve bu nedenle işletmelerin yaptığı pazarlama çalışmalarından verim alammaası.
 • E-posta pazarlaması yapan işletmelerin pazarlama yapacakları kişi ve hedef kitlelere daha kolay bir şekilde ulaşabilmesi.
 • E-posta pazarlamada gizlilik sorunlarının bulunmaması.
 • E-posta pazarlamada kişiye özel pazarlama çalışmaları yapılabilmesi.
 

Gibi tüm etkenler ticari faaliyet gösteren işletmelerin e-posta pazarlamaya olan ilgisinin artmasını sağlıyor.

 

E-posta pazarlamaya kişilerin ilgisi şirketlere oranla daha hızlı artış gösteriyor. Günümüzde milyonlarca kişi bir marka hakkında bilgi almak, indirim, kampanya vb konular hakkında bir şeyler öğrenmek için e-posta bülten aboneliğine kaydoluyor.

 

E-posta pazarlama istatistikleri göz önünde bulundurulduğunda bir markanın bültenine olan kayıtların bu yıl %40 arttığını görülüyor. Yani kısacası bu istatistikler e-posta pazarlama yönteminin günümüzün en trend pazarlama yöntemleri arasında yer aldığını gösteriyor. Bu nedenle sizlerde e-posta pazarlamaya olan ilgi artış gösterirken şirketiniz için bu pazarlama yöntemini kullanmaya önem vermelisiniz.

 

İlgili İçerik; E-posta Dönüşümlerinizi Arttıracak Görsel Tavsiyeleri

 

E-posta En Trend Pazarlama Yöntemi

 

E-posta Pazarlama Araçlarına Olan İlgi Artıyor

 

E-mail marketing çalışmaları yapacak olan işletmeler artık daha çok e-posta pazarlama araçlarını kullanmaya özen gösteriyor. Çünkü e-posta pazarlama araçları işletmelere birçok konuda yardımcı oluyor.

 
 • E-posta pazarlama araçları sayesinde markalar kendi kurumsal kimliklerini daha kolay bir şekilde yansıtabiliyor.
 • Araçlar içerisinde yer alan e-mail şablonları üzerinde yapılan küçük düzenlemeler sayesinde işletmeler e-posta hazırlarken zaman kazanıyor.
 • E-mail marketing araçları içerisinde bulunan kişiler özelliği sayesinde markalar hedef kitlelerinde yer alan ya da daha önce siteleri üzerinden alışveriş yapan kişileri kayıtlı halde bulundurabiliyor.
 • E-posta pazarlaması yapılan kişiler e-posta araçları sayesinde kolay bir şekilde analiz edilebiliyor. Böylece işletmeler hedef kitlelerinde yer alan doğru kişilere hızlı bir şekilde ulaşarak pazarlama çalışmalarını sürdürebiliyor.
 • E-posta pazarlama araçları sayesinde işletmeler e-mail marketing çalışmalarının istatistiklerine kolay bir şekilde ulaşabiliyor.
 

E-posta pazarlama araçlarının işletmelere sağladığı bu avantajların yanı sıra birçok avantaj da bulunduğu için bu araçlara olan ilgi her geçen gün artış gösteriyor. Genellikle işletmeler e-mail marketing çalışmaları yaparken;

 
 • MailChimp
 • ConvertKit
 • Constant coNTACT
 • Aweber
 • Infusionsoft
 

Gibi en çok kullanılan e-posta pazarlama araçlarını tercih ediyor. Sizler de firmanız için e-mail marketing çalışmaları yapacaksanız e-posta pazarlama araçları kullanabilir ve yaptığınız pazarlama çalışmalarından verim alabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Ücretsiz E-Posta Pazarlama Araçları

 

Renklere Verilen Önem Artıyor

 

E-ticarette renklerin önemli olduğu herkes tarafından biliniyor. Genellikle işletmeler belirli renkleri kullanarak tüketicilerde belirli duyguların oluşmasını sağlıyor.

Özellikle;

 
 • Yeşil; Daha çok organik ürünler satan firmalar tarafından kullanılıyor ve bu renk tüketicilerde doğal hissi yaratıyor.
 • Kırmızı; İşletmeler tarafından daha çok aciliyet hissi uyandırmak için kullanılıyor ve genellikle e-ticaret firmaları kampanya banner ve sliderlarında bu rengi tercih ediyor.
 • Mavi; Genellikle bir ürün hakkında güven uyandırmak isteyen kişi ve işletmeler tarafından kullanılıyor.
 • Turuncu; Satışlarını arttırmak isteyen işletmeler tarafından kullanılıyor.
 

Aslına bakıldığında e-ticarette renklerin önemli olduğu her alanda karşımıza çıkıyor. Genellikle e-posta pazarlaması yapacak şirketler de mail şablonlarında ve ürün fotoğraflarında renklerden yararlanarak kullanıcılarda belirli duyguların oluşmasını sağlıyor.

 

E-posta pazarlaması yapan şirketler günümüzde direk net renkler kullanmasa da soft renkler kullanarak tüketicileri etkilemeye çalışıyor. E-posta pazarlamada renklerin kullanılması tüketicilerin satın alım davranışlarında farklılıkların yaşanmasına neden oluyor. Genellikle bir ürünü veya hizmeti satan alan tüketicilerin %93’ü renklerin bu konuda birincil neden olduğunu düşünüyor.

 

Sizler de e-posta pazarlama trendleri arasında yer alan parlak ve soft renk kullanımına önem verebilir ve e-ticaret firmanızın satışlarını arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; E-posta Pazarlama Dönüşüm Oranlarınızı Nasıl Arttırabilirsiniz?

 

E-posta Pazarlama Renklere Önem Verin

 

Kişiselleştirilmiş E-posta Pazarlaması

 

Günümüzün en yaygın e-posta pazarlama trendlerinden birisi kişiselleştirilmiş e-maillerdir. Genellikle e-posta pazarlama verileri incelendiğinde kişiselleştirilmiş e-postalara olan ilginin normal e-maillere göre daha fazla olduğu görülmektedir.

 

Kişiselleştirilmiş e-mailler tüketicilerin ilgili e-mail açma oranını %25 daha fazla arttırmaktadır. Bununla beraber kişiselleştirilmiş e-maillerde işlem yapma oranı 6 kat daha fazla artış göstermektedir.

 

Aslına bakıldığında kişiselleştirilmiş e-maillere olan ilginin artmasındaki en etkili nedenlerden birisi tüketicilerin artık kendilerini özel hissetmek istemesidir. E-ticaret firmaları tüketicilerin bu ihtiyaçlarını karşılamak için ise kesinlikle kişiselleştirilmiş e-mail marketing çalışmaları yapmaktadır. Genellikle markalar;

 
 • E-mail Başlığı
 • E-mail İçeriği
 • Fotoğraf Kullanımı
 • Tüketiciye Özel Bilgiler
 

Gibi birçok konu hakkında çalışmalar yaparak e-mail marketing çalışmalarını kişiselleştirebilmektedir. Sizler de işletmenizin satışlarını ve e-posta dönüşüm oranlarını arttırmak istiyorsanız kişiselleştirilmiş mailler kullanabilir ve böylece müşterilerinizin özel hissetmesini sağlayabilirsiniz. Böylece hem bunları arttırırken hem de sadık müşteriler oluşturabilirsiniz.


İlgili İçerik; Dönüşüm Arttıran E-posta Başlıkları Nasıl Yazılır?

 

Blog İçerikleri

 

E-ticaret sektöründe faaliyet gösteren işletmeler incelendiğinde günümüzde birçok işletmenin hedef kitlesinde yer alan kişilere ulaşmak için blog içerikleri ürettiği görülmektedir.

 

Blog içerikleri üreten e-ticaret firmaları e-posta pazarlaması yolu ile e-ticaret sitelerine kayıt olan kişilere ilgili içerikler hakkında bilgi vermektedir ve böylece işletmeler hedef kitlelerinde yer alan kişilere daha kolay ulaşabilmektedir.

 

Sizler de e-mail marketing çalışmaları yaparak e-ticaret sitenizin dönüşüm oranlarını arttırmak istiyorsanız blog içerikleri üretebilir ve bunu e-mail yoluyla hedef kitlenizde yer alan kişilere ulaştırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; İçerik Pazarlaması Sözlüğü


İlgili İçerik; Blog Açmak İsteyenlerin Bilmesi Gereken Her ŞeyE-posta Pazarlama Blog İçerikleri

 

Ticimax ile E-posta Pazarlaması Çok Kolay

 

E-ticaret sektöründe faaliyet gösteren kişi ve işletmeler tarafından en çok tercih edilen e-ticaret alt yapısı olan Ticimax e-ticaret alt yapıları içerisinde bulunan toplu e-mail gönderme özelliği sayesinde sizlerde e-posta pazarlama çalışmalarınızı hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

 

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Yazar: Tolga Sefa Ağyıldız

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
İlgili Yazılar Yeni Yazılar Popüler Yazılar
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2024 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax