Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E-Ticaret Girişiminiz İçin İş Fikirleri

İçerikler;

E-ticaret yapmak istiyor ancak nasıl bir iş kuracağınıza dair bir düşünceniz bulamıyor musunuz? O zaman E Ticaret için iş fikirleri adlı bu yazımız tam size göre siz de bu yazımızda yer alan bilgiler ile e-ticarete hangi işler ile başlayacağınız hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

 

E Ticaret Bilgisayar Çalışması

 

 

E-ticaret bilindiği üzere herhangi bir ürün veya hizmetin internet sitesi üzerinden tüketicilere ulaşmasını sağlayan kolay bir alışveriş yöntemidir. Bununla beraber satıcılar için de birçok lokasyonda satış yapmaya olanak sağlamasıyla iş hacmini geliştirmek için en çok tercih edilen yöntemlerdendir. E-ticaret iş modelleri her geçen yıl daha fazla artmaktadır. Bu da e-ticaretin satıcılar için rağbette olan bir ticaret yöntemi olmasına olanak sağlamaktadır. Sizlere bu yazımız ile E ticaret için iş fikirlerini bir araya getirerek e-ticaretin faydalarından yararlanmak isteyen ancak nasıl bir iş yapacağını bilmeyen veya belirleyememiş olanlar için fikir sunmaya çalışacağız.

 

İlgili İçerik: Instagram Satış Nedir ve Nasıl Yapılır?

 

E ticaret için iş fikirlerinden birkaçı şu şekildedir:

 

  • Giyim ve aksesuar satışı
  • Elektronik ürün satışı
  • Otomobil parçası ve aksesuarı satışı
  • Gıda Satışı
  • Hobi Ürünleri Satışı
  • Kozmetik Ürün Satışı
  • Spor Malzemeleri Satışı

 

Gibi sektörler internet üzerinden satış yapabileceğiniz başlıca iş alanlarıdır. Bu iş kollarından birini seçerek sizler de e-ticaret faaliyetlerine kısa sürelerde başlayabilirsiniz.

 

Giyim ve Aksesuar Satış İşi Oluşturmak

 

Giyim ve aksesuar sektörü fiziki ve internet satışlarında her daim satış potansiyeli taşımakta olan alanlardan biridir. Yapılan araştırmalar göstermektedir ki tüketiciler ihtiyaç dahilinde olsun veya olmasın giyim ürünlerini sürekli satın almaktadır. Bu nedenle e-ticaret üzerinden giyim ve aksesuar satışı gerçekleştirirseniz düzenli olarak gelir elde etmeniz mümkün olacaktır. Bununla birlikte firma bilinilirliği oluşturduğunuz takdirde de devamlı olarak artan bir gelir elde etmeniz olasıdır.

 

Elektronik Ürün Satışı

 

Elektronik malzemeler her daim satış potansiyeli olan ürünler kategorisinde olup e sanal mağaza için iş fikirlerinde de önemli bir yer almaktadır. İnternet üzerinden gerçekleştirecek olduğunuz cep telefonu kulaklığı, şarj aleti, dayanıklı şarj kablosu, ekran koruyucuları, akıllı bileklik, hoparlör, elektrikli ev aletleri, oyun konsolları, bilgisayar ve bilgisayar eklentileri olan klavye, mouse, yazıcı vb. ürün satmanız için sizin için kolay ve güvenli bir ticaret alanı oluşturacaktır.

 

Otomobil Parçası ve Aksesuarı Satışı

 

E-ticaret için online satış fikirlerinden bir diğerini de giderek büyümekte olan iş hacmine sahip otomobil parçası ve aksesuarı satış işi oluşturmaktadır. İçerisinde fazlaca ürün çeşitliliğine sahip bir iş alanı oluşturan bu iş fikri ile kolayca iş hacminizi geliştirebilir büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

 

Gıda satışı

 

İnternet üzerinden gerçekleştireceğiniz bir diğer iş fikri ise gıda satışıdır. Gıda satışları her ne kadar büyük çoğunlukla fiziki mağazalar üzerinden gerçekleştirildiği sanılsa da günümüzde yaşanılan pandemi süreci bizlere bu durumun her an değişebileceğini göstermiş bulunmaktadır. Halihazırdaki veya kuracak olduğunuz e-ticaret siteniz üzerinden gıda satışları gerçekleştirmeniz durumunda tüketicilerin alışveriş alışkanlığının değiştirildiği şu günler nedeniyle ileride de online alışverişe yönelmiş bir kitleyle muhatap olacağınızı söylemek yanlış olmayacaktır.

 

Kozmetik Ürün Satışı

 

Kozmetik ürün satışı gerçekleştirmek E-ticaret için iş fikirlerinden bir diğerini oluşturmaktadır. Kozmetik ürünleri günümüz dünyasında yalnız kadınlara hitap etmemekte erkeklerde bu ürünlerden satın almaktadırlar. Bu nedenle e-ticaret siteniz üzerinden kozmetik ürün satar iseniz erkek ve kadın tüketicilerinin hepsine hitap edeceğinizden dolayı bol gelir elde edebilirsiniz.

 

Spor Malzemeleri Satışı

 

Spor sektörü popülerliğini koruyan, içerisinde birçok spor dalını barındırarak her yaştan insana hitap eden bir alandır.  Aynı zamanda sağlıklı yaşam mottosu nedeniyle insanlar arasında trend olmuştur. Bu nedenle e-ticaret siteniz üzerinden online ürün satmak için spor malzemeleri satışı yapmanız halinde gelirleriniz bir hayli yükselecektir.

 

 

Ticimax e-ticaret paketlerini kullanmak ve kendi e-ticaret sitenizi açmak istediğiniz takdirde E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret