Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

E-ticaret İçin En Uygun Kargo Firması Nasıl Seçilir?

İçerikler;

E-ticaret firmalarının e-ticaret süreçlerini yönetebilmeleri için yapması gereken anlaşmalardan ve çalışmalardan birisi kargo firması seçimidir. Çünkü bir e-ticaret firmasının kargo firması seçerken belirli unsurları göz önünde bulundurması firmaların teslimat süreçlerini yönetmesini kolaylaştıracak ve bu da müşteri memnuniyetini beraberinde getirecektir. Bu nedenle çalışacağınız kargo firmasını seçerken dikkatli hareket etmeniz gerekmektedir.

 

Bir e-ticaret firmasının çalışacağı kargo firmasını seçerken ilk olarak gönderim fiyatlarını göz önünde bulundurduğuna yönelik büyük bir algı vardır. Fakat bu oldukça yanlış düşünülen bir şeydir. Çünkü e-ticaret firmalarının en uygun kargo firmasını seçerken göz önünde bulundurduğu birçok unsur bulunmaktadır.

 

E-ticaret İçin En Uygun Kargo Firması Nasıl Seçilir adlı bu yazımızda sizlere kargo firması seçerken nelere dikkat edilmelidir, kargo anlaşmasını yapmadan önce neler göz önünde bulundurulmalıdır gibi konular hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek bir çalışacağınız kargo firmasını seçerken dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgi alabilir ve doğru kargo firması seçimi yapabilirsiniz.

 

E-ticaret Firması İçin En Uygun Kargo Firması Nasıl Seçilir

 

E-ticaret Sitleri İçin Kargo Firması Neden Önemlidir?

 

E-ticaret İçin En Uygun Kargo Firması Nasıl Seçilir adlı yazımızın ilk bölümünde sizlere E-ticaret siteleri için kargo firması neden önemlidir konusu hakkında bilgi vereceğiz. Gelin hep beraber buna bir göz atalım.

 
 • E-ticaret firmalarının kargo firması seçerken doğru seçimler yapması firmaların e-ticaret süreçlerini yönetmeni ve teslimat süreçlerini kısaltmasını sağlamaktadır.
 • Çalışılan kargo firmaları sayesinde e-ticaret şirketleri; hızlı teslimat, aynı gün teslimat ve kapıda ödeme gibi yöntemleri kullanabilmektedir. Bu da müşterilerin güvenini kazanmak ve satışları arttırmak için oldukça önemlidir.
 • Kargo anlaşmaları sayesinde e-ticaret firmaları sattıkları ürünleri gönderirken daha düşük fiyatlarla ürün gönderimi yapabilmektedir. Bu da firmaların gönderi maliyetlerini azaltmasında oldukça etkilidir.
 • Kargo firmalarının sunduğu kargo entegrasyonları sayesinde internet sitenizden alışveriş yapan müşterileriniz ürünlerini kolay bir şekilde takip edebilmektedir. Bu da müşteri memnuniyetini sağlamak için oldukça önemli bir unsurdur.
 

Bu tür avantajlı durumlardan yararlanmak için sizler de bir kargo firması seçmeli ve bu kargo firmasını seçerken belirli unsurları göz önünde bulundurmalısınız.

 

İlgili İçerik; E-ticarette Kargo Süreçlerini Yönetme İpuçları

 

İlgili İçerik; Özel Gün Kargo Yoğunluğunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

E-ticaret Firması İçin Kargo Neden Önemlidir

 

Kargo Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

E-ticaret firmalarının bir kargo firması seçerken dikkat etmesi gerekenler bulunmaktadır. Bu unsurlar;

 
 • Marka Bilinirliği
 • Çalışma Prensipleri
 • Gönderi Ücretleri
 • Şube Sayısı
 • Şubenin Uzaklığı
 • SMS Gönderimi
 • Kapıda Ödeme İmkânı
 • Kargo Entegrasyonu
 

Gibi unsurlardır. Kısacası e-ticaret firmaları kargo firması seçerken ve kargo anlaşması yaparken bu unsurları göz önünde bulundurmalı ve buna göre bir seçim yapmalıdır.

 

İlgili İçerik; Kargo Desisi Nasıl Hesaplanır?

 

İlgili İçerik; E-ticarette Kargo Paketleri Nasıl Olmalıdır?

 

Kargo Firması Seçerken Neye Dikkat Edilmeli

 

Marka Bilinirliği

 

Kargo firması seçiminde ilk göz önünde bulundurulması gereken unsur marka bilinirliğidir. Günümüzde birçok kargo firması bulunduğu için işletmelerin ilk olarak yapması gereken şey bilinir ve tanınır markalar ile hareket etmek olmalıdır.

 

Çünkü marka bilinirliğini sağlayan kargo firmaları teslimat süreçlerini hızlı bir şekilde yöneterek müşteri memnuniyetini arttırmayı ve kurumsal itibarını zedelememeyi hedeflemektedir.

 

Kısacası sizler de en çok tercih edilen kargo firmalarıyla ya da en sevilen kargo firmalarıyla çalışabilir ve e-ticaret süreçlerinizi daha hızlı bir şekilde yönetebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; İyi Bir E-ticaret Sitesi Nasıl Olmalı?

 

İlgili İçerik; E-ticarette Depo ve Lojistik Yönetimi Kılavuzu E-ticaret Kargo Marka Bilinirliği

 

Çalışma Prensipleri

 

Kargo şirketlerinin hepsinin çalışma prensipleri farklıdır. Bir kargo firmasının çalışma prensiplerini belirleyen en önemli unsur ise firmanın çalışan sayıdır. E-ticaret için en uygun kargoyu seçerken çalışma prensipleri göz önünde bulundurulmalıdır.

 
 • Ödeme seçenekleri
 • Gönderi alım seçenekleri
 • En kısa teslimat süresi
 • Aynı gün teslimat, hızlı teslimat seçenekleri
 • İade seçenekleri
 

Gibi birçok unsur e-ticaret firmalarının çalışma prensipleri ile ilgilidir. Sizler de kargo firması seçerken bu unsurları göz önünde bulundurabilir ve doğru bir kargo firması ile çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; E-Ticaret Kargo İlişkisi

 

E-ticaret Kargo Çalışma Prensipleri

 

Gönderi Ücretlerini Göz Önünde Bulundurun

 

E-ticaret İçin En Uygun Kargo Firması Nasıl Seçilir sorusuna verilecek cevaplardan biri de gönderi ücretleridir. E-ticaret firmaları kargo anlaşması yaparken çalışacakları kargo firmalarından fiyat teklifi istemekte ve bu teklifler arasında uygun fiyat teklifi veren kargolar ile çalışmaktadır. Kargo anlaşmalarında verilen gönderi ücretleri genellikle firmalara göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle;

 
 • Kargo anlaşması yapmadan önce birkaç kargo firması ile görüşmeye önem vermelisiniz.
 • Görüştüğünüz kargo firmalarından desi başına ücret teklifi almalısınız.
 • Kargo anlaşması yaparken çalışacağınız firmanın aynı gün teslimat, hızlı teslimat ve kapıda ödeme yöntemleri ile ilgili bilgi almalısınız.
 

Bu teklifleri farklı kargo firmalarından alarak kargo anlaşmasını yapabilir ve müşterilerinize ürünlerinizi daha uygun fiyatlar ile gönderebilirsiniz. Böylece gönderi maliyetlerinizi düşürebilir ve satışlarınızı hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.

 

E-ticaret Kargo Gönderi Ücretleri

 

Şube Sayısı ve Şube Uzaklığı

 

Kargo anlaşması yaparken şube sayısı ve şube uzaklığı gibi unsurlar oldukça önemlidir. Bir kargo firmasının şube sayısının fazla olması ürünlerinizin kargoda beklemesini engellemekte ve hızlı bir şekilde teslimatının gerçekleşmesini sağlamaktadır.

 

Şube uzaklığı ise e-ticaret firmanıza en yakın olan kargo şubesine göre değerlendirilmelidir. Çünkü bir kargo firmasının bir şubesinin size yakın olması ürünlerinizin hızlı bir şekilde alınmasını sağlayacaktır. Bu da teslimat sürenizi kısaltacaktır. Unutmayın ki teslimat sürelerinin kısa olması müşteri memnuniyetinizi arttıracaktır. Müşterilerinizin markanıza duyduğu arttırmak için sizler de kargo anlaşması yaparken şube sayısı ve şube uzaklığını göz önünde bulundurabilirsiniz.

 

E-ticaret Kargo Şube Uzaklığı ve Sayısı

 

SMS Gönderimi

 

Bir e-ticaret sitesi üzerinden alışveriş yapan müşteriler için önemli olan başka bir şey ise kargo durumuna yönelik atılan SMS ve bilgilendirme mesajlarıdır. Genellikle e-ticaret firmaları;

 
 • Siparişiniz alındı
 • Siparişiniz hazırlanıyor
 • Siparişiniz kargoya teslim edildi
 • Siparişiniz teslim edildi
 

Gibi mesajları müşterilerine göndererek ürünlerinin durumu hakkında bilgi almasını sağlamaktadır. Bu tür mesajlar firmaların müşteri memnuniyetini arttırmak için oldukça önemlidir. Bununla beraber kargo firmalarının da gönderi durumları ile ilgili mesajlar attığı bilinmektedir.

 
 • Kargonuz X Şubesine Geldi
 • Kargonuz saat 10:00 – 14:00 arasında teslim edilecektir.
 • Kargonuz teslim edildi
 

Gibi mesajlar da kargo firmaları tarafından atılmaktadır. Bu tür mesajlar adreste bulamama, müşteriye ulaşamama gibi nedenlerden dolayı siparişlerin geri dönmesini engellemektedir. Kargo anlaşması yaparken sizler de bu durumu göz önünde bulundurmalı ve bilgilendirme mesajları atan kargo firmaları ile çalışmaya özen göstermelisiniz.

 

İlgili İçerik; Satışlarınızı Arttıracak SMS Pazarlama Teknikleri

 

E-ticaret Kargo SMS Gönderimi

 

Kapıda Ödeme İmkânı

 

Günümüzde e-ticaret siteleri üzerinden internetten alışveriş yapan kişilerin büyük bölümü kapıda ödeme yöntemine oldukça çok güveniyor ve bu nedenle bu kişiler genellikle kapıda ödeme yöntemini tercih ederek ürünlerinin tahsilatını gerçekleştiriyor.

 

Kapıda ödeme yöntemi ile ödeme almak isteyen işletmeler ise kargo firmaları ile anlaşmalar yapıyor ve böylece kapıda ödeme yöntemi sayesinde tahsilat gerçekleştiriyor. Bazı kargo firmaları müşterilerine bu seçeneği sunarken bazı kargo firmaları ise bu şekilde hizmet vermiyor.

 

Bu nedenle kapıda ödeme yöntemi ile tahsilat gerçekleştirmek istiyorsanız sizler de kargo firmanızın bu şekilde çalışmasına özen göstermelisiniz. Kargo firmasının kapıda ödeme anlaşmasını incelemeli ve bu şartları göz önünde bulundurarak bir kargo firması seçmelisiniz.

 

E-ticaret Kargo Kapıda Ödeme

 

Kargo Entegrasyonları

 

Genellikle müşterileriniz kargolarının nerede olduğunu takip etmeyi istemektedirler ve bunu yapabilmeleri için e-ticaret firmanızın bir kargo entegrasyonu bulunması gerekmektedir. Günümüzde bazı e-ticaret firmalarının kargo entegrasyonu özelliği bulunurken bazı firmaların bu özelliği bulunmamaktadır.

 

E-ticaret firmaları marka sadakatini ve müşteri memnuniyetini arttırmak için kargo entegrasyonu yapmalarına olanak sağlayan kargo firmaları ile çalışmalıdır. Sizler de kargo firmanızı seçerken kargo entegrasyonu olup olmamasını göz önünde bulundurmalı ve buna göre bir seçim yapmalısınız.

 
İlgili İçerik; Kargo Entegrasyonları E-ticaret Kargo Entegrasyonları

 

Ticimax ile Kargo Fırsatlarından Yararlanın

 

Ticimax e-ticaret alt yapıları ile e-ticaret sitelerini kuran binlerce işletme anlaşmalı kargo fiyatları ile çalışma fırsatı bulmaktadır. Bununla beraber işletmeler kargo entegrasyonu sayesinde müşterilerinin güvenini kazanmakta ve satışlarınızı hızlı bir şekilde arttırmaktadır.

  
 

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret