Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

En iyi E-Ticaret Kampanyaları

Güncelleme Tarihi: 22.05.2024

İçindekiler;

E-ticaret ile internetten ürün satan işletmeler bazı dönemlerde hedef kitlelerine ulaşmak, marka bilinirliğini arttırmak ve satışlarını desteklemek için kampanyalar düzenlemektedir. Kampanya düzenleyen e-ticaret firmalarının bir bölümü yalnızca bilinen kampanya türlerini kurgulayarak çalışmalarını sürdürürken bazıları da e-ticarette en çok kullanılan kampanya türlerinden yararlanarak kampanya süreçlerini yönetmektedir.

 

E-ticaret siteleri için kampanya yönetimi ve kampanya kurgusu yaratmak cidden oldukça önemli bir konudur. Firmalar kampanyalar ile satışlarını desteklemek için bilinen kampanya kurguları ile en iyi e-ticaret kampanyaları arasında yer alan kampanya türlerinden de yararlanmaya özen göstermelidir. Böylece işletmeler farklı kampanya türleri sayesinde satışlarını daha hızlı bir şekilde arttırabilmektedir.

 

E-ticaret sitesi bulunan ve sitelerinde kampanya yönetimi yapmak isteyen kişiler için hazırladığımız En iyi E-Ticaret Kampanyaları adlı bu yazımızda sizlerle e-ticaret sektöründe en çok kullanılan kampanya türleri hakkında bilgi vereceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyerek e-ticaret kampanyaları hakkında bilgi edinebilir ve öğrendiğiniz kampanya türlerini kurgulayarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

En iyi E-Ticaret Kampanyaları

 

E-ticaret’te Kampanya Nedir?

 

E-ticarette kampanyalar, bir e-ticaret firmasının rakipleri ile girdiği rekabetten sıyrılmasını sağlayan, daha fazla satış yapmalarına olanak tanıyan ve işletmelerin büyümesini sağlayan indirimli satış stratejilerine verilen isimdir.

 

E-ticaret kampanyaları, bir işletmenin satışlarını olumlu bir şekilde etkilediği ve büyümesini sağladığı için e-ticaretin en önemli stratejileri arasında yer almaktadır. Bu nedenle gelecekte hedefleri büyük olan işletmeler e-ticaret kampanyaları düzenlemeye özen göstermelidir.

 

İlgili İçerik; E-ticaret Firmaları İçin Önemli Kampanya Günleri

 

E-Ticarette Kampanya Nedir

 

E-ticaret’te Kampanyaların Avantajları

 

E-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı gerçekleştiren işletmeler düzenledikleri kampanyalar sayesinde birçok avantajdan yararlanabilmektedir. E-ticaret kampanyalarının işletmelere sağladığı başlıca avantajlar şunlardır;

 
 • E-ticaret siteleri kampanya yönetimi sayesinde marka bilinirliklerini arttırmaktadır.
 • Kampanyalar sayesinde işletmeler ürün bilinirliklerini arttırabilmektedir.
 • E-ticaret firmaları, kampanyalar ile ürün tanıtımlarını daha kolay bir şekilde yapabilmektedir.
 • Kampanyalar, işletmelerin tüketiciler ile iletişime geçmesini kolaylaştırmaktadır.
 • E-ticaret kampanyaları sayesinde işletmeler stoklarını daha kolay bir şekilde azaltabilmektedir.
 • Kampanyalar bir e-ticaret sitesinin trafiğinin artmasını sağlayan en önemli unsurlar arasında yer almaktadır.
 

Sizler de bu tür avantajlı durumlardan yararlanmak istiyorsanız en iyi e-ticaret kampanyaları arasında bulunan kampanya modellerini kurgulamalı ve e-ticaret sitenizde kampanya düzenlemeye özen göstermelisiniz. Böylece hem marka bilinirliğinizi hem de satışlarınızı hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.

 

Gelin şimdi hep beraber en iyi e-ticaret kampanyaları arasında yer alan kampanya türlerine bir göz atalım.

 

İlgili İçerik; Yılbaşında E-ticaret Satışlarınızı Arttıracak 6 İpucu (2021 Yeni)

 

E-Ticaret Kampanyaları Avantajları Nelerdir

 

X AL Y Öde

 

E-ticaret firmaları tarafından en çok düzenlenen kampanya türlerinden birisi X Al Y Öde kampanyalarıdır. Genellikle elindeki ürün stoklarını hızlı bir şekilde tüketmek isteyen firmalar tarafından düzenlenmektedir. X AL Y öde kampanyaları yılın her döneminde düzenlenebilecek kampanyalar olsa da daha çok black Friday ve yılbaşı gibi alışveriş yoğunluğunun olduğu dönemlerde düzenlenmektedir.

 

X ÜRÜNÜNDEN ALANA Y ÜRÜNÜNDE 10 TL İNDİRİM – X ÜRÜNÜNDEN ALANA Y ÜRÜNÜNDE %5 İNDİRİM

 

E-ticaret ile internetten ürün satan işletmelerin çapraz satış oranlarını arttırmasını sağlayan X ürününden alana Y ürününde 10 TL indirim ve X ürününden alana y ürününde %5 indirim kampanyaları genellikle yılın her döneminde karşınıza çıkacak kampanya türleridir. E-ticaret firmaları tarafından düzenlenen bu kampanya kurgusu ortalama sepet tutarını arttırmak isteyen işletmeler tarafından kullanılabilecek bir kampanya türü olarak bilinmektedir.

 

Sizler de e-ticaret sitenizin ortalama sepet tutarını arttırmak istiyorsanız bu kampanya türlerini kurgulayabilir ve çapraz satış yaparak gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

 

E-Ticaret Kampanyaları X alana Y indirimi

 

X Ürününden Alana Y KATEGORİSİNDEKİ ÜRÜNLERDE %10 İNDİRİM - X ÜRÜNÜNDEN ALANA Y KATEGORİSİNDEKİ ÜRÜNLER 5TL İNDİRİMLİ

 

En iyi e-ticaret kampanyaları içerisinde bulunan X Ürününden Alana Y KATEGORİSİNDEKİ ÜRÜNLERDE %10 İNDİRİM ve X ÜRÜNÜNDEN ALANA Y KATEGORİSİNDEKİ ÜRÜNLER 5TL İNDİRİMLİ kurgusu ile oluşturulan kampanyalar genellikle e-ticaret firmalarının satışlarının az olduğu kategorileri canlandırmak için oluşturulmaktadır.

 

Örneğin kadın giyim üzerine internetten satış yapan bir e-ticaret firması bu kampanya türü ile ayakkabı kategorisindeki ürün satışlarını canlandırabilmektedir.

 

Üye ol İndirim Çeki Kazan

 

E-ticaret firmalarının sitelerine üye kazanmak için kurguladığı üye ol indirim çeki kazan kampanyaları genellikle e-ticaret sitelerine üye olan kişilere 5 TL -10 TL -15 TL gibi hediye çeklerini tanımlamaya yönelik oluşturulan kampanya türledir. Genel olarak bu kampanya türü e-ticaret sektörüne yeni atılan ve üye toplamaya çalışan firmalar tarafından kurgulanmaktadır.

   

E-Ticaret Kampanyaları Üye Ol İndirim Çeki Kazan

 

Arkadaşın Davet Et Hediye Çeki Kazan

 

E-ticaret firmaları tarafından üye kazanmaya yönelik oluşturulan kampanyalar arasında yer alan Arkadaşın Davet Et Hediye Çeki Kazan kampanyaları, e-ticaret sitenize üye olan kişilerin siteniz için referans olmasını sağlamaktadır. Başka kullanıcılara referans olan üyeleriniz bu kampanya ile sitenize üye yaptığı her kişi için hediye çeki kazanabilmektedir.

 

Genellikle bu kampanyaları oluşturan işletmeler maksimum davet sayısı ile kampanyaları sınırlandırmaktadır. Sizler de üyelerinizin yakın çevrelerini e-ticaret sitenize üye yapmak istiyorsanız arkadaşını davet et hediye çeki kazan kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Böylece hem sitenize üye çekebilir hem de marka bilinirliğinizi kolay bir şekilde arttırabilirsiniz.

 

Ödeme Tiplerine Göre Kampanyalar

 

Genellikle sanal pos komisyon oranları ödemek istemeyen ya da çalıştığı sanal pos firmasına kendisini ispatlayarak komisyon oranlarında revize yaptıracak firmalar tarafından kullanılan ödeme tiplerine göre kampanyalar;

 
 • Havale
 • EFT
 • Banka kartı ya da kredi kartı ile ödeme
 

Gibi ödeme yöntemlerine özel hazırlanan kampanya türleridir. Örneğin bir e-ticaret firması havale ile yapılacak ödemelerde %5 indirim sağlayacağını müşterilerine belirterek bu ödeme türü ile tahsilat gerçekleştirmektedir. Bununla beraber birçok e-ticaret firması banka ve kredi kartı ile ödeme seçeneklerinde de aynı fırsatları tüketicilere sunmaktadır.


İlgili İçerik; E-ticaret Ödeme Sistemleri Hakkında 3 Önemli Başlık

 

İlgili İçerik; Kapıda Ödemeli Satış Nasıl Yapılır? Kapıda Ödeme Rehberi (2021 Güncel)

 

E-Ticaret Kampanyaları Ödeme Tipi İndirimi

 

Kasa Önü Fırsatları

 

E-ticaret sitesi bulunan birçok işletme e-ticaret sitelerinin ortalama sepet tutarını arttırmak için kasa önü fırsatlarından yaralanmaktadır. Kasa önü fırsatları düzenleyen işletmeler tüketicilere satın aldıkları ürünlere benzer ya da bu ürünleri tamamlayan nitelikte ürünler göstererek çapraz ürün satışı yapmaktadır.

 

Siz de e-ticaret sitenizin satışlarını ve ortalama sepet tutarını arttırmak istiyorsanız kasa önü fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

 

Alışverişini Tamamla Hediye Çeki Kazan

 

E-ticaret sitelerinden alışveriş yapan müşterilerin bir bölümü alışverişlerini ödeme yapmadan yarıda bırakmaktadır. Bu da e-ticaret firmalarında terkedilmiş sepetlerin oluşmasına neden olmaktadır.

 

E-ticaret firmaları sepetlerini terk eden müşterilerini alışveriş yapmaya teşvik etmek için Alışverişini Tamamla Hediye Çeki Kazan kurgusunda kampanyalar yaratmaktadır. Böylece işletmeler hem satışlarını arttırmakta hem de müşterilerini geri kazanmaktadır.

 

E-Ticaret Kampanyaları Alışveriş Tamamla Hediye Kazan

 

Ücretsiz Kargo Fırsatı

 

E-ticarette en çok kullanılan kampanya türlerinden birisi de ücretsiz kargo firmasıdır. Genellikle bu kampanya türünü kurgulamak isteyen işletmeler;

 
 • 100 TL üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz
 • 150 TL Üzeri alışverişlerde ücretsiz teslimat
 

Türünde kampanyalar yaratmaktadır. Böylece e-ticaret firmaları müşterilerine ücretsiz kargo seçeneği sunarken ortalama sepet tutarının ve satışlarının artmasını da sağlamaktadır.

 

İlgili İçerik; E-ticaret Sitesi Kurmak, 20 Adımda Başarılı Bir E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

 

İlgili İçerik; Özel Gün Kargo Yoğunluğunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

Ürün, Kategori ve Markalara Özel Hediyeler

 

E-ticaret firmalarının sitelerinde yer alan bazı ürün, kategori ve markalarda satışları fazlayken bazı ürün, marka ve kategorilerde satışları azdır. Satışları az olan markların, ürünlerin ve kategorilerin satışlarını arttırmak isteyen e-ticaret firmaları Ürün, Kategori ve Markalara Özel Hediyeler tanımlamaktadır.

 

Bu tanımlamalar tutar üzerinden TL ya da oransal indirimler olabileceği gibi hediye ürünler olarak da e-ticaret firmaları tarafından kurgulanmaktadır.

 

İlgili İçerik; Özel Günlerde Müşteri MemnuniyetiE-Ticaret Kampanyaları Ütün Kategori Marka İndirimi

 

Ticimax ile Kampanyalarınızı Yönetin

 

E-ticaret sitesi kuran kişi ve işletmelerin kampanya yönetimini kolay bir şekilde yapabileceği Ticimax e-ticaret alt yapıları ile sizler de yüzlerce kampanya türü arasından kampanyalarınızı seçebilir ve satışlarınızı arttıracak kampanya kurguları yaratabilirsiniz.

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Yazar: Tolga Sefa Ağyıldız

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2024 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax