Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E-ticaret Yazılım Altyapınızı Değiştirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İçerikler;

E-ticaret sektörü son yıllarda büyük bir ivme kazanmıştır. E-ticaret sektöründe işletmelerin başarılı olmasını sağlayan pek çok dinamik bulunmaktadır. Yazılım bunların en önemlisidir ve başı çekmektedir. E-ticaret yazılımı bir e-ticaret sitesinin başarısını etkileyen en önemli etkendir. Yazımızda e-ticaret yazılımı altyapı değişikliği gibi konularda bilgiler derledik.E-ticaret Yazılım Altyapınızı Değiştirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

E-ticaret Yazılımı Nedir?

 

E-ticaret yazılımı e-ticaret sitesinin en önemli görevlerini tek bir çatı altında gerçekleştirmesini sağlayan bir hizmet bütünüdür. Gerekli tüm uygulamalar ve hizmetlerle bütünleşik bir şekilde çalışır. Güçlü özellikler, gelişmiş altyapı, işlevler, çözümler ve güçlü entegrasyon yetenekleriyle birleşebilen bir e-ticaret yazılımı e-ticaret sitelerinin başarılı olmasında en önemli belirleyicidir.

 

E-ticaret Yazılımı Nedir

 

İyi Bir E-ticaret Altyapısının Belirleyici Özellikleri Nelerdir?

 

Gelişmiş bir hazır e-ticaret yazılımı tercih edildiğinde işletmelerin kazanımlarını aşağıda birkaç başlıkta açıkladık.

 
İlgili İçerik; E-Ticaret Sitenizin Performansını İyileştirerek 2 Kat Dönüşüm Kazanın


Gelişmiş sipariş yönetimi

 

Bir müşterinin siparişini ürün seçiminden ödemeye, ödeme ve teslimata kadar yönetmek iyi bir e-ticaret yazılımının görevidir. Her sipariş, karlılığınızı etkileyecek bir satış işlemidir. Bu nedenle, müşteri lehine bir sipariş yönetimi geliştirmek oldukça önemlidir. E-ticaret yazılımı, siparişleri yönetmek, sipariş durumunu kontrol etmek ve gerekirse hızlı değişiklikler yapmakla ilgilenir. Öte yandan iyi bir sipariş yönetiminin içine ödeme sistemi de dahildir. Güvenli bir altyapıyla güvenli bir ödeme sistemi oturtmak da mümkün olmaktadır.

 

Müşteri işlem kayıtları ve yönetimi, faturalandırma, doğru muhasebe, analitik, raporlama gibi işlemlerin güvenle ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesi ancak iyi bir yazılımla mümkün olmaktadır.

 

E-ticaret Yazılım Altyapısı Özellikleri Sipariş Yönetimi

 

Ürün yönetimi

 

E-ticarette ürün yönetimi, ürünlerin sergilenmesi, stok yönetimi gibi tüm ürün ve kategori süreçleri iyi bir e-ticaret altyapısıyla e-ticaret sitesine uygun şekilde dizayn edilmektedir.

 

Pazarlama yönetimi

 

E-ticaret sitelerinin görünür olması, keşfedilmesi, organik aramalarda üstlerde görünmesi ve benzeri durumlar da iyi bir e-ticaret altyapısıyla mümkün olmaktadır. E-ticaret sitesinin sunduğu SEO özellikleri işletmelerin varlığını etkileyen önemli bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

E-ticaret Yazılım Altyapısı Özellikleri Pazarlama Yönetimi

 

Nakliye ve kargo yönetimi

 

Online alışverişin başarısında olmazsa olmazlardan biri de kargo ve teslimat süreçleridir. İyi bir e-ticaret altyapısı tüm süreçlerin otomatize edilerek sorunsuz işlemesini sağlamaktadır.

 

Müşteri yönetimi

 

E-ticaret yazılım altyapısı, müşterilerin mağazanızda ihtiyaç duyduklarını hızlı ve verimli bir şekilde bulmalarını sağlamak içindir. Barındırılan çözümler, %100 çalışma süresini ve basit ama sağlam e-ticaret sitesi yönetimini garanti etmek için hizmet düzeyinde sunulmalıdır.

 

İlgili İçerik; E-Ticaret Yazılımı Nedir?

 

E-ticaret Yazılım Altyapısı Özellikleri Müşteri Yönetimi

 

E-ticaret Yazılımı Değiştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

E-ticaret yazılım altyapısı değiştirirken dikkat edilmesi gereken pek çok kriter bulunmaktadır. Aşağıda bu kriterlerden sizler için bahsettik.

 

Sınırsız ürün ve web alanına sahip olması

 

Türkiye’de ve dünyada her gün her saatte milyon larca ürün ve hizmet için araştırma yapan milyonlarca tüketici vardır. E-ticaret altyapınız 7/24 sınırsız ürün satma imkanını sizlere sunmalıdır. E-ticaret sitesinin sınırsız ürüne sahip bir web alanının olması dilediğiniz ürünü dilediğiniz zaman satışa sunmanıza imkan verecektir.

 

E-ticaret Yazılım Altyapısı Değiştirmek - Sınırsız Web Alanı

 

Güçlü SEO tekniklerini kullanarak organik görünürlüğü arttırma

 

E-ticaret yazılım altyapısı değişikliği yaparken sunacağı SEO teknikleri oldukça önemli olmaktadır. SEO uyumlu olarak oluşturabilen bir e-ticaret sitesi rakiplerinizden bir adım önde olmanıza olanak tanır. Arama motorlarında üst sıralara yerleşmenizi sağlarken ürünlerinizin daha fazla kitleye görünür olmasını sağlar.

 

Gelişmiş pazarlama tekniklerine yer verilmesi

 

Günümüzde alışverişini online yapan tüketiciye klasik kampanya ve pazarlama teknikleriyle ulaşabilmek mümkün değildir. Vaktinin çoğunu online platformlarda geçiren tüketicilere ulaşabilmek için pek çok dijital kampanya, ürün tanıtımı, satış tekniği kullanmak gerekir. Tercih edilen e-ticaret altyapısının gelişmiş kampanya oluşturucuları ile benzersiz kampanyalar oluşturabilmeli, düşük bütçe ile daha fazla kitleye ulaşabilmelisiniz.

 

E-ticaret Yazılım Altyapısı Değiştirmek - Pazarlama Teknikleri

 

Sosyal medya entegrasyonları

 

E-ticaret yapmak sosyal medya ile iç içe geçmiş bir iş sürecidir. Sosyal medyada var olmak, ürün ve hizmetleri tanıtmak için e-ticaret siteniz ile sosyal mecralarınızın birbiriyle entegre olması önemlidir. Böylece yönlendirmeler ve daha fazla kişiyle etkileşim kurma mümkün hale gelecektir. E-ticaret yazılım altyapısı değişikliği yaparken facebook üzerinden satış, Whatsapp üzerinden ürün paylaşma, InstagramShop, Twitter, Google+ , Facebook, Pinterest, Instagram gibi sosyal mecra bağlantılarının mümkün olup olmadığı mutlaka araştırılmalıdır.

 

E-ticaret sitesi tasarımları ile fark yaratma

 

E-ticaret site tasarımlarınız tıpkı fiziki mağazanızda olduğu gibi müşterilerinizi çekecek bir tasarıma sahip olmalıdır. Online alışveriş siteniz responsive yani her cihaza uyumlu olmalıdır. Karmaşadan uzak olmalıdır. Hızlı yüklenmesi, kolay bir navigasyona sahip olması, aranılan ürüne kolay ulaştırılması oldukça önemli olmaktadır. Seçilecek e-ticaret altyapısının benzersiz tasarımlarla kişiye özel seçenekler sunması oldukça sektörde fark yaratmak açısından oldukça önemli olmaktadır.

 

İlgili İçerik; Ücretsiz E-Ticaret Yazılımı Neden Kullanmamalısınız?

 

E-ticaret Yazılım Altyapısı Değiştirmek - Site Tasarımı

 

Pazaryerleri entegrasyonu

 

E-ticaret sitesi açtığınızda artık markanızı online platformlarda büyütme ve marka bilinirliliği kazanma şansı yakalarsınız. E-ticaret sitenizle birlikte ürünlerinizi Türkiye’nin ve dünyanın en çok tercih edilen pazaryerlerinde de sergileyebilmelisiniz. Seçeceğiniz e-ticaret altyapısı seçeneklerinde entegrasyon seçeneklerinin olmasına dikkat etmelisiniz.

 

Güvenli bir e-ticaret sitesine sahip olma

 

Tüketicileri online alışverişe ikna eden en önemli kriterlerin başında güvenli bir siteden alışveriş yapmak gelmektedir. Çünkü online olarak gerçekleşen alışverişte tüketiciler ödeme bilgileri ve kişisel bilgilerini kullanarak alışveriş yapabilmektedir. Bu nedenle e-ticaret yazılım altyapısı değiştirme konusunda sitenin SSL sertifikasının olup olmayacağı konusu mutlaka araştırılmalıdır.E-ticaret Yazılım Altyapısı Değiştirmek - Güvenlik

 

Ürün ve sipariş yönetimi

 

Ürün ve sipariş yönetimi konusunda e-ticaret altyapısının sunduğu imkanlar sonraki süreçte işinizi kolaylaştırması açısından oldukça önemli olacaktır. Stok ve fiyat habercisi, sepet ve ödeme hatırlatma, toplu ürün yükleme, filtreleme, ürün kişiselleştirme, sepet hatırlatmaları, detaylı sipariş yönetimi ve daha pek çok konudaki yenilikler işletmelerin işini başarılı şekilde yapmalarını etkilemektedir.

 

Kargo yönetim süreçleri

 

Online alışverişin en önemli aşamasından biri de nakliye, kargo ve teslimat süreçleridir. İndirimli kargo seçenekleri ve kargo entegrasyonları, otomatik sipariş gönderimi, barkod oluşturma, sipariş takibi gibi özellikler e-ticaret yazılım altyapısı değiştirirken dikkate alınmalıdır.

 

E-ticaret Yazılım Altyapısı Değiştirmek - Kargo Yönetim

 

Gelişmiş ödeme yöntemlerinin sunulması

 

Online alışverişi tercih eden tüketicilerin her birinin ödeme yöntemi beklentisi farklı olabilmektedir. Bu nedenle gelişmiş, güvenli ve alternatifli ödeme seçenekleri sunulması seçeceğiniz e-ticaret altyapısında önemli bir kriter olmalıdır. Havale, Kapıda Ödeme, anında sanal pos, tüm bankalar sanal pos, kart saklama, pos iade modülü, kredi kartı le ödeme, banka kartı ile ödeme, mobil ödeme, 3D secure ödeme, BKM kartı ile ödeme, mail order ile ödeme, yemek kartları ile ödeme gibi pek çok yenilikçi ve güvenli ödeme yönteminin bulunması önemli olacaktır.

 

Müşteri destek hizmeti

 

E-ticaret site altyapısı değiştirirken sunulan teknik destek hizmeti de oldukça önemli olmaktadır. Tercih edeceğiniz e-ticaret sitesi altyapı hizmetinin 7/24 destek veren profesyonel teknik destek profesyonel bir ekipten oluşması gerekmektedir.

 

E-ticaret Yazılım Altyapısı Değiştirmek - Müşteri Hizmeti

 

Neden Ticimax Gelişmiş E-ticaret Altyapısını Tercih Etmeliyim?

 

Ticimax 10 yılı aşkın süredir Türkiye’nin dört bir yanındaki büyük, orta, küçük ölçekli her firmayı e-ticaretle buluşturan her şey düşünülmüş bir e-ticaret altyapı sağlayıcısıdır. E-ticaret altyapısı değiştirme konusunda yukarıda saydığımız tüm özellikler ve daha fazlası Ticimax e-ticaret sitesi paketleri ile sunulmaktadır.

 

Ticimax e-ticaret altyapısı işletmelerin ihtiyaç ve beklentilerine göre güncelleme ve yenileme anlayışına sahiptir. Donanım, güvenlik, son teknolojiyle oluşturulan e-ticaret yazılımı her işletmeye ve sektöre uygunluk göstermektedir. Ticimax e-ticaret altyapısını tercih ederek müşterilerinize güvenli alışverişin teminatını verebilirsiniz.

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret