Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Facebook'a Reklam Nasıl Verilir

İçindekiler;

Facebook bu yıl, yıllık bazda yüzde on iki artış göstererek kullanıcı kitlesini 1,79 milyara yükseltti. Geniş kullanıcı kitlesinin yer aldığı bu sosyal medya mecrası da reklam vermek için oldukça uygun ve mantıklı bir yer.

Bunun için Facebook’a reklam verme prosedürlerini araştırıyor fakat onca karmaşıklığın içerisinden kendinizi alamıyor iseniz yazımız içerisinde bu süreçte yapmanız gereken şeyleri en sade ve anlaşılabilir haliyle sizlere sunduk. İşte Facebook’a reklam vermek için yapmanız gerekenler.

 

İlgili içerik: Sosyal Medyada Satış Arttırma Taktikleri


Facebook'a Reklam nasıl verilir
 

Facebook Hesabına Sahip Olmalısınız

 

İşe sıfırdan başlayanlar için yapılması gereken ilk adım, bir Facebook hesabı oluşturmaktır. Facebook hesabı oluşturmak için, facebook.com adresine girerek kayıt ol bölümünden gerekli prosedürları kolayca tamamlayabilirsiniz.


İlgili İçerik: Facebook Login Nedir?
 

Reklam Türü Seçimi

 

Facebook hesabınızı oluşturduktan sonra, ana sayfada, sağ üst kısımda yer alan artı (+) simgesine tıklayıp ardından reklam bölümüne tıklayarak reklam vermenin ilk adımlarını atmaya başlayabilirsiniz. Bu aşama içerisinde hangi reklam türünü seçeceğinize karar vermelisiniz. Size sorulan ‘Reklamlarınız için ne tür sonuçlar almak istiyorsunuz? sorusuna en doğru cevabı vermelisiniz. Seçenekler kısmında karşınıza: sayfa gönderisiyle etkileşim, sayfa beğenmeleri, internet sitesine tıklamalar, internet sitesi dönüşümleri, uygulama yüklemeleri, uygulamayla etkileşim, etkinlik yanıtları, teklif alımları ve video görüntülenmeleri seçenekleri çıkıyor. Doğru kararı verdikten sonra devam tuşuna tıklayın ve diğer adıma geçebilirsiniz.


İlgili İçerik: Facebook Hedef Kitle Nasıl Belirlenir?
 

Hedef Kitleyi Belirleyin

 

Dijital reklamcılığın en güzel yanlarından bir tanesi reklamlarınızın herkese değil, hedef kitlenize ulaşması olabilir. Bu sayede reklam bütçesi yüzde yüz verimli olarak kullanılmış olur. Facebook’a reklam vermek için yapmanız gereken en önemli şeylerden biri de bu kitleyi belirlemek olacaktır. Facebook, hedef kitlenize en doğru şekilde ulaşabilmeniz için, konum, yaş, cinsiyet, dil, ilgi alanları, davranışlar ve bağlantılar olmak üzere sizin belirleyebileceğiniz yedi adet kırılım sunmuştur. Doğru seçimler yaptığınızdan emin olduktan sonra detayları sayfanın sağ tarafında görebilirsiniz.
 

İlgili İçerik: E-ihracat ve Sosyal Medya İlişkisi


Hedef Kitleyi Belirleyin
 

Reklam İçin Bütçe Hazırlama

 

Bu kısımda reklamınız için ayırdığınız bütçeyi kolaylıkla seçebilirsiniz. Aynı zamanda, reklam sürenizi ve reklam setini de buradan seçebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirirken saat dilimini doğru seçtiğinizden emin olmanız gerekiyor. Yoksa vermiş olduğunuz bütçe tamamıyla çöp olacaktır. İlk defa hesap açıyor iseniz ve Türkiye’de Facebook’a reklam verecek iseniz Europe/İstanbul seçeneğini seçebilirsiniz.
 

İlgili İçerik: Dijital Pazarlamada Bütçe Yönetimi Nasıl Yapılmalıdır

 

Ücretlendirme ve Teklif Verme Ayarı

 

Teklif verme ayarınız ile birlikte, beğenilerle mi, gönderi izlenimleriyle mi, yoksa tıklamalar ile mi optimize edeceğinizi belirleme şansına sahip olacaksınız.
 

Diğer bir ayar ise ücretlendirme ayarı, bu ayar ile hedef kitlenize kaç lira düşeceğini ayarlama şansına sahipsiniz. Yani teklif verme ayarında seçmiş olduğunuz çeşidin ücretini belirleyeceksiniz.


İlgili İçerik: Sosyal Medya Reklamları için Ne Kadar Ücret Gerekiyor?
 

Görsel ve Metin Seçimi

 

Reklamcılığın belki de en önemli aşaması budur. Bu sebeple, görsel ve metin seçimlerine özellikle dikkat edilmelidir. Göz yormayan ama dikkat çekecek olan görseller seçilmelidir. Metinler de aynı şekilde reklam içeriğinin dışına çıkmamalı aynı zamanda yine dikkat çekici olmalıdır. Facebook’a reklam vermek gibi bir düşünceniz var ise bu konu üzerinde özellikle durmanızı tavsiye ederiz.Görsel ve Metin Seçimi

Facebook’a Reklam Vermek İçin Son Adım: Ödeme

 

Tüm adımlar tamamlandıktan sonra ‘Sipariş ver’ kısmına tıklayarak ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz bu aşamadan hemen önce reklamınızı gözden geçirebilirsiniz.
 

Ödeme kısmında gereken yerleri doğru biçimde tamamladıktan sonra gönder diyerek Facebook’a reklam verme işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 

Eğer reklamınız Facebook ekibi tarafından uygun görülür ise size bildirim yapılacaktır ve reklamınız yayınlanmak üzere ücreti sizden kesilecektir. Reklamınız yayına girdikten sonra, Facebook reklam yönetimi kısmından reklamınızın istatistiklerini görebilir ve devamlılığını buradan sağlayabilirsiniz.

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Yazar: Kadir Demiray

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax