Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

Google Alışveriş Reklamları Nasıl Yapılır?

Google alışveriş reklamları e-ticaret şirketleri açısından harika fırsatlar yaratmanın kolay yollarından biri. Daha önce anahtar kelime düzeyinde kampanyalar yürütmeye çalıştıysanız, alışveriş kampanyaları ve Google Merchant Center verileri kafa karıştırıcı olabilirler. Google Merchant Center ürün verilerinizin yayınlandığı yerdir. Ürün veri feed'i sattığınız tüm ürünlerin basit bir listesidir ve bu liste, Google tarafından talep edilen ürünlerinizi tanımlayan tonlarca özelliğe sahiptir. Ürününüzün adı, ürün açıklaması, ürün kategorisi, ürün türü, stok durumu ve fiyat, ürün veri feed'i listenizdeki bazı temel özelliklerden birkaçıdır. Arama kampanyalarında yaptığınız gibi metin yazmanıza gerek yoktur; alışveriş reklamları, feed'inizdeki veriler kullanılarak otomatik olarak oluşturulur. İyi bir veri feed'i, Alışveriş Kampanyalarınızın başarısında önemli bir faktördür.

 

Yeni İçerik: Google Alışveriş Reklamları Türkiye'de Kapanıyor

 

 

alışveriş yapan adam eli

 

Google Adwords Alışveriş Reklamları Oluşturma

 

 

Ürün veri feed'inizi en üst düzeye çıkarıp, AdWords hesabınızı Merchant Center'ınıza bağladıktan sonra, alışveriş kampanyaları oluşturmaya başlayabilirsiniz. AdWords'te Alışveriş Kampanyaları oluşturmak oldukça basittir. En büyük fark, bir Merchant Center ürün feed'i ve bir satış konumu seçmenizin gerekmesidir. Kampanyanızı oluşturduktan sonra, Reklam gruplarınızı nasıl düzenlemek istediğinize karar vermelisiniz. Alışveriş kampanyalarındaki reklam grupları yalnızca organizasyon amaçlıdır. Çok küçük ürün veri feed'lerine sahip şirketler genellikle yalnızca bir reklam grubu oluşturur. Daha büyük ürün veri feed'lerine sahip şirketler bazen reklam gruplarını markaya veya kategoriye göre ayırır. Reklam gruplarınızı düzenledikten sonra, ürün reklamları için teklif vermeye başlayabilirsiniz. Ürün reklamlarının feed verileriniz tarafından oluşturulduğunu, bu nedenle doğrudan AdWords'e herhangi bir reklam yazmanıza gerek olmadığını aklınızda bulundurmalısınız.

 

 

Google Alışveriş Kampanyaları Nasıl Denetlenir?

 

 

Bazı şirketler bunu Google e-tablolarını kullanarak manuel olarak yapar, bazıları üçüncü taraf hizmetleri kullanır ve bazıları bu bilgileri güncel tutmak ve web siteleriyle senkronize etmek için web sitelerine özel yazılımlar kullanır. Google e-tablosu kullanmak kesinlikle size daha fazla kontrol sağlar. Google alışveriş kampanyaları alaka düzeyini belirlemek için anahtar kelimeler kullanmaz, bu nedenle ürün başlıklarınızın ve açıklamalarınızın anahtar kelime açısından zengin olduğundan emin olmanız gerekiyor. Böylece reklamınız potansiyel bir alıcıya hitap eder. Google, bu verileri, ürünlerinizin bir arama sorgusuyla alakalı olup olmadığını görmek için denetler. Alışveriş Kampanyaları ile, istenmeyen trafiği azaltmak için yine de negatif anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz, ancak tüm trafiğinizi kesecek bir adım atmamak için, dikkatli olmalısınız. Özellikle uluslararası para birimleriyle işlem yapıyorsanız fiyatların %100 doğru olduğundan emin olmalısınız. Bu bilgi doğru değilse Google ürünlerinizi göstermeyecektir.

 

 

Ürün Görüntülerinizi Optimize Edin

 

 

Google Alışveriş, arama sonuçlarını dizine eklemek için yüklenen ürün feed'lerini kullanır, fakat öne çıkan resimleri ilgili perakende sitelerinden çeker. Bu nedenle, ürün görüntülerinizi ve girişlerinizi kendi web sitenizde optimize etmeniz önemlidir. Alışveriş reklamları oldukça görsel bir deneyimdir. Ürün fotoğraflarınız, kampanyanızın tartışmasız en önemli kısmıdır ve alışveriş yapanların satın alacakları ürünü nasıl seçtikleri hakkında belirleyici bir etkiye sahiptir. Düz beyaz, gri veya açık renkli bir arka plan kullanmak, net ve eşit aydınlatma, satılan ürünü açıkça görünmesi, ürün görselinin doğru ölçekte olması oldukça önemli kriterlerdir. Hassas davranmanız gereken bir diğer konu ürün özellikleridir. Kendi e-tablonuzu oluşturmayı seçerseniz, seçtiğiniz ürün özelliklerini doğru sütun başlıklarına girmelisiniz. Her bir ürünle ilgili verileri kendi satırına doldurun. Bir özellik bir ürün için geçerli değilse, bu hücreyi mutlaka boş bırakın. Tamamlandığında, dokümanı Google Merchant Center'a yüklemeniz yeterlidir. Google alışveriş ürün ekleme konusunda oldukça titizdir ve kampanyanızın yayında kalabilmesi için, bu konuda titiz davranmanız gerekir. Satış kampanyaları, satışları çevrimiçi veya bizzat yönlendirir. Potansiyel satış kampanyaları, müşterileri bir işlemi tamamlamaya teşvik ederek olası satışları ve diğer verileri bir araya getirir. Web sitesi trafik kampanyaları, web sitenize doğru kişileri getirmeyi hedefler. Google, her bir kampanyayı hedefinize uygun olacak şekilde uyarlar, bu nedenle işletmeniz için hangisinin en iyi olacağını seçtiğinizden emin olmalısınız. Bu aşamada profesyonel yardım alarak kampanyanızı daha etkili şekilde yürütebilirsiniz.

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri için 0850 811 08 20 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alabilir, 15 gün ücretsiz inceleme fırsatlarından faydalanmak için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

 

 

Kategori: E-ticaret Bilgi Bankası
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20