Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Instagram Hikayeleri ile Nasıl Daha Fazla Trafik Kazanılır?

İçerikler;

Instagram, 2010 yılında Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından geliştirilen fotoğraf ve video paylaşımı yapabileceğiniz bir sosyal medya platformudur. En çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, 2012 yılında Facebook tarafından satın alınmıştır. Instagram’ın Facebook tarafından satın alınması aslına bakıldığında bu platforma yapılacak yatırımların artacağını göstermektedir.

 

Instagram, Facebook tarafından satın alındıktan sonra diğer uygulamalardan esinlenilen birçok özellik ile geliştirilmeye başlanmıştır. Instagram Hikayeler özelliği de Snapchatten esinlenerek hayata geçirilen bir Instagram özelliği olarak bilinmektedir. Özellikle Instagram Story özelliği piyasaya sunulduktan itibaren bir çok kullanıcı hem ticari hem de kişisel amaçları için bu özelliğin üzerine yoğunlaşmıştır.

 

Kişiler günlük paylaşımlarını Instagram Hikayeleri ile yaparken markalar da pazarlama ve tanıtım çalışmalarını bu özellik ile yapmaya başlamıştır. Özellikle İşletmelerin Instagram Hikayelerini en çok internet sitelerine trafik çekmek için kullandığı bilinmektedir.

 

Instagram Hikayeleri ile Nasıl Daha Fazla Trafik Kazanılır adlı bu yazımızda sizlerle Instagram Story özelliğini kullanarak nasıl internet ve e-ticaret sitenize trafik çekebileceğinizden bahsedeceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyerek Instagram Hikayeleri ile internet sitenize nasıl trafik çekebileceğinizi öğrenebilir ve böylece hem marka bilinirliğinizi hem de satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

Instagram Hikayeleri ile Nasıl Daha Fazla Trafik Kazanılır?

 

Instagram Hikayesi Nedir?

 

Instagram’ın en sevilen özelliklerinden birisi olan Instagram Story ya da Türkçe anlamıyla Instagram Hikayesi, kullanıcıların 15 saniyelik paylaşımlar yapmasını sağlayan bir Instagram özelliğidir.

 

Instagram kullanıcıları bu özellik ile fotoğraf ve video paylaşımı yapabilmektedir ve yapılan paylaşımlar ertesi gün kaybolmaktadır. Fotoğraf ve video paylaşımının yanı sıra Instagram Hikayelerinde bulunan;

 
 • Test
 • Bana Soru Sor
 • Anket
 • Müzik
 • Gifler
 

Gibi birçok özellik ile kullanıcılar Instagram Hikayelerini daha eğlenceli bir şekilde kurgulayabilmektedir. Bu da kişilerin etkileşim oranını arttırmakta ve dikkat çekmesini sağlamaktadır.

 

İlgili İçerik; Instagram Hikâye Paylaşımı Rehberi

 

Instagram Hikaye Nedir

 

Instagram Hikayelerinizi Doğru Bir Şekilde Kurgulayın


Instagram Hikayeleri ile Nasıl Daha Fazla Trafik Kazanılır diyen markaların önem vermesi gereken başlıca konulardan birisi Hikâye kurgusudur. Çünkü trafik kazanmak isteyen markaların Hikayelerinde dikkat etmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır.

 
 • İlk olarak her işletme Instagram Hikâye Boyutu olan 1080 x 1920 px ölçülerinde görseller ve videolar hazırlamaya önem vermelidir. Böylece yaptığınız Insta Story paylaşımları daha profesyonel gözükecektir.
 • Instagram Story özelliğini kullanarak trafik elde etmek isteyen markaların hikâye kurgusu yaparken Instagram Hikayelerinde bulunan özellikleri kullanması oldukça önemlidir. Bu özellikler sayesinde yaptığınız paylaşımlar tekdüzelikten çıkacak ve daha etkileyici bir hal alacaktır.
 • Takipçilerinizin ilgisini çekmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise yalnızca ürün, hizmet ve kampanya tanıtımı yapmamaktır. Çünkü sürekli ürün, hizmet ve kampanya tanıtımı gören kullanıcıların işletmenizi Instagram üzerinden takip etmeyi bırakma ihtimali oldukça yüksektir.
 • İşletmeler takipçileri ile etkileşimini arttırmak ve bir marka sadakati oluşturmak için özellikle bana soru sor, test, anket ve müzik özelliklerini kullanmalıdır. Bu özellikler ile etkileyici storyler oluşturmaya özen göstermelidir.
 

Sizler de bunları göz önünde bulundurarak Instagram Hikayelerinizi oluşturabilirsiniz. Böylece Instagram Kullanıcılarının gözünde yalnızca tanıtım yapan bir marka imajı değil takipçileri ile ilgilenen ve profesyonel bir marka imajı yaratarak yaptığınız tanıtımlarda e-ticaret sitenize trafik çekme ihtimalinizi arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; En Popüler Instagram Gönderi Planlama Programları

 

İlgili İçerik; Instagram için En Popüler Post Tasarlama AraçlarıInstagram Hikaye Kurgulama

 

Instagram Link Ekleme Özelliğinden Yararlanın

 

Instagram Hikayeleri ile Nasıl Daha Fazla Trafik Kazanılır diyen kişilerin kullanabileceği bir başka trafik kazanma yöntemi ise Instagram Link Ekleme özelliğidir.

 

Instagram, kullanıcılar tarafından yapılan paylaşımlarda link paylaşımına izin verse de takipçilerinizin bu linklere tıklayarak internet sitenize ulaşması mümkün değildir. Fakat belirli bir takipçi sayısının üzerinde yer alan Instagram hesapları Instagram Hikayelerine link ekleyebilmekte ve internet sitelerine trafik çekebilmektedir.

 

Instagram hikâyeye link ekleme özelliğinden yararlanmak isteyen kişilerin 10 bin üzerinde bir takipçi sayısının olması gerekir. Aksi halde bu özellik Instagram tarafından aktif edilememektedir. 10 bin Instagram kullanıcısı tarafından takip edilen Instagram hesapları şu adımları izleyerek hikâyeye link ekleyebilmektedir.

 
 • İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapın ve hikâye paylaşım bölümüne girin.
 • Instagram’da paylaşacağınız hikayenizi kurguladıktan sonra üst bölümde yer alan bağlantı işaretine tıklayın.
 • Bağlantı işaretine tıkladıktan sonra yer alan bağlantı türleri arasından İnternet Bağlantısını seçin.
 • İnternet siteniz ya da e-ticaret sitenizde trafik almak istediğiniz bağlantı adresini girmeden önce trafiğinizi gözlemleyebilmek için özellikle link kısaltma araçlarını kullanarak bu bağlantıyı kısaltın.
 • Ardından kısalttığınız bağlantıyı buraya ekleyerek hikayenizin paylaşımını yapın.
 

Instagram hikâyeye link ekleme özelliğini bu adımları takip ederek kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Eğer 10 bin üzerinde takipçisi bulunmayan bir Instagram hesabıysanız farklı markalar ile sponsorluk anlaşmaları yapabilir ve gönderilerinize link ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra Instagram’dan trafik çekmek isteyen birçok kişinin yaptığı bir işlem olan Instagram takipçi satın alma yöntemleri ile Instagram takipçi sayısınız yükseltebilir ve hikâyeye link ekleme özelliğini aktif edebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Sosyal Medya Takvimi Nasıl Hazırlanır?


İlgili İçerik; Instagram'da Nasıl Para Kazanılır?


Instagram Hikaye Link Ekleme

 

Link.in Bio’dan Yararlanın

 

Instagram’ın kurulduğu tarihten itibaren geliştirilmeye devam edilen bir sosyal medya platformu olduğunu sizlerle paylaşmıştık. Özellikle Instagram hikayelerine olan ilginin çok fazla olmasından dolayı Instagram, bu özelliği geliştirmeye daha fazla zaman harcıyor.

 

Instagram tarafından geliştirilen gifler ve emojiler sayesinde takipçi sayısı fazla olmayan küçük işletme hesapları da internet sitelerine Instagram hikayeleri üzerinden trafik çekebiliyor.

 
 • 10 bin takipçinin altında takipçisi bulunan hesaplar Instagram hikayelerini kurguladıktan sonra internet sitelerinde ziyaretçi sayısını arttırmak istedikleri ürün, hizmet ve kampanya sayfalarının linklerini link kısaltma araçları ile kısaltıyor.
 • Link kısaltma işlemlerini yapan kullanıcılar bu linkleri profillerinde yer alan internet sitesi adresine ekliyor.
 • Ardından hikâye paylaşımında ilgili ürün, hizmet ve kampanya için bir görsel hazırlıyor ve link.in bio giflerini kullanarak takipçilerinin dikkatini çekiyor.
 

Genellikle ilgili ürün, hizmet ve kampanya hakkında bilgi almak isteyen Instagram kullanıcıları, paylaşım yapan işletmenin profilinde yer alan linke tıklayarak ilgili sayfaya ulaşıyor. Böylece işletmeler hem ürün, hizmet ve kampanyalarını tanıtırken hem de internet sitelerindeki ziyaretçi sayılarını arttırıyor.

 

İlgili İçerik; Etkileyici Instagram Profili Oluşturmak için Bilmeniz Gerekenler

 

Instagram Hikaye Link In Bio

 

Influencer Marketing

 

Influencer marketing özellikle Instagram kullanımının artmasıyla hayatımıza giren bir pazarlama terimi. Genellikle bu marketing türü ile ürün satışlarını ve ziyaretçi sayılarını arttırmak isteyen işletmeler yüksek takipçili Instagram hesapları ile çalışmalar yürütüyor ve çalıştıkları Influencerlar’ın takipçilerine ürün, hizmet ve kampanyalarını tanıtarak internet sitelerine trafik çekiyor. Influencer marketing çalışmaları yapmak isteyen işletmeler;

 
 • İlk olarak Influencerlar ile görüşme yapalı.
 • Influencerlar ile görüşme yaparken sayfa istatistikleri, hedef kitle, takipçi sayısı gibi önemli veriler göz önünde bulundurulmalı.
 • Tanıtılması istenilen ürün, hizmet ve kampanyalara ne kadar ilginin olabileceği saptanmalı.
 • Influencer’ın daha önce yaptığı çalışmalar dikkate alınmalı.
 • Çalışma şartları, beklentiler gibi önemli unsurlar konuşulmalı.
 

Bunların ardından başarılı olabilecek Influencerlar ile anlaşma sağlanmalı ve çalışmaya başlanmalı.

 

Sizler de kendi Instagram hesabınız üzerinden ziyaretçi sayınızı arttıramıyorsanız Influencer marketing çalışmaları yapabilir ve e-ticaret sitenize daha fazla trafik çekebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Influencer Marketing ile Etkileşimleri Arttırmak

 

Instagram Hikaye Influencer Marketing

 

Insta Story Modülünü Kullanın

 

E-ticaret ile internetten ürün satan ve e-ticaret sitelerini daha etkili bir hale getirmek isteyen kişiler için tasarlanan Insta Story modülü ile sizler de Instagram Storylerinizi e-ticaret sitenizde paylaşabilirsiniz. Böylece e-ticaret sitenizi ziyaret eden kullanıcıların ilgisini çekebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; InstaStory Modülü

 

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret