Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

İnternetten Hobi Ürünleri Nasıl Satılır?

İnternetten hobi ürünleri nasıl satılır sorusuna yanıt vereceğimiz bu yazımızda sizlere hobi ürünü satmak için ihtiyacınız olan e-ticaret sitemleri hakkında bilgi vereceğiz. Bununla beraber işinizi geliştirirken hangi süreçlerde nelere dikkat etmelisiniz bunları size aktaracağız. Bu husus ile ilgili derlediğimiz bir başka yazımız "Hobi Ürünlerimi İnternetten Nasıl Satabilirim?" yazımızı okumayı unutmayınız!

 

İnternetten Hobi Ürünleri Nasıl Satılır?

 

İnternetten Hobi Ürünleri Satışında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

İnternetten hobi ürünleri satmak isteyen kişilerin bir e-ticaret sitesi yazılımı olması gerekmektedir. E-ticaret siteleri için gerekli olan şeyler; domain, hosting ve e-ticaret alt yapısıdır. Fakat bu süreçte firmamız ile iletişime geçerek e-ticaret sitenizi kurarken ihtiyacınız olan e-ticaret paketi ile beraber hediye domain ve hostingi de ücretsiz bir şekilde edinebilirsiniz. Uzman ekibimiz ile yapacağınız görüşme sonrasında ticaret şeklinize ve iş hacminize en uygun e-ticaret alt yapısını öğrenebilirsiniz. Size sunduğumuz altyapıyı 15 gün boyunca ücretsiz bir şekilde denedikten sonra satın alabilirsiniz. E-ticaret altyapınızı kurduktan sonra bilgi almak istediğiniz bütün teknik konular için 7/24 hizmet veren teknik destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

İnternetten Hobi Ürünleri Satış Sitesi Kurulumu

 

İnternetten hobi ürünleri satışı internet sitenizin tasarımı kullanıcı deneyimine yönelik olmalıdır. Bunu sağlamak için satış yapacağınız kategoriler ve alt kategorileri belirleyebilirsiniz. Sitenize gelecek olan müşteri adaylarınız için popüler ürünler, yeni gelen ürünler sayfaları oluşturabilirsiniz. Bununla beraber bir blog bölümü açabilir ve burada internet sitenizi ziyaret eden kişiler için ilginç tasarımlar paylaşarak onların sizleri belirli aralıklarla takip etmesini sağlayabilirsiniz.

 

Tedarikçi ve Kargo Firmasıyla Anlaşma Süreci

 

İnternetten hobi ürünleri nasıl satılır sorusuna vereceğimiz bir başka yanıt ise tedarikçi ve kargo bulma süreci. Tedarikçiler satışını yapacağınız ürünleri sizler için tedarik eden kişilerdir. Tedarikçi seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden başlıcaları şunlardır;

 

 • Tedarikçinizin referanslarının sağlam olmasına dikkat edin. Sizinle aynı sektörde çalışan ve hizmet verdiği firmalardan referanslar isteyin.
 • Tedarikçiniz ile iletişiminizin sürekli sağlanması oldukça önemli iletişimsiz olduğunuz bir dönem olduğunda ürünlerinizin gecikebileceği ortada. Bu yüzden bu konuda teminat isteyin.
 • Tedarikçinizin trendleri ve teknolojiyi takip ediyor oluşuna önem gösterin.

Bunları göz önünde bulundurarak tedarikçilerden fiyatlar alın ve bu fiyatları karşılaştırarak sizler de hobi ürünleri satın alacağınız tedarikçinizi seçin.

 

İlginizi Çekebilir:XML Ürün Tedarikçilerimiz

 

 

Tüketiciler kadar satıcılar açısından da önemli olan bir başka bölüm ise kargo, alışveriş yapan kişiler kargolarının ellerine hızlı ve problemsiz şekilde ulaşmasını ister. Bu da aslında satıcıya çok büyük bir iş yükü yüklenmesine neden olur. Doğru kargo şirketini bulmak. Bunu yapmak için şunları göz önünde bulundurabilirsiniz;

 • Kargo şirketlerinin minimum gönderim ücreti
 • Kargo şirketlerinin tanınan bir şirket olması
 • Kargo şirketinin şube sayısı
 • Şubelerin size olan mesafesi
 • Kargo Alım Saatleri

Gibi birçok konuyu göz önünde bulundurmalı ve kargo firmanızı seçmelisiniz. Bunu yaparken yalnızca bir firma ile çalışabileceğiniz gibi birden fazla firma ile de çalışabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir:İndirimli Kargo Anlaşmaları

 

İnternetten Hobi Ürünleri Satmak İsteyenler İçin Öneriler

 

İnternetten hobi ürünleri nasıl satılır sorusuna birçok yanıtı yukarıda verdir. Yazımızın bu bölümünde ise hobi ürünleri satmaya başladığınızda işinizi geliştirebileceğiniz birkaç öneriden bahsedeceğiz.

 • Reklamlar, daha fazla insana ulaşmak için en önemli araçtır. Ürünlerinizin pazarlamasını yapabilmek için sosyal medya uygulamalarında reklam vermekten çekinmeyin.

 

 • Arama Motorları, internet sitenizi açtıktan sonra müşterilerinizin büyük kısmının sitenize girerken arama motorlarını kullanacağını unutmayın. Arama motorlarında üst sıralarda olmak için Google SEO çalışmaları veya Google SEM çalışmaları yapabilirsiniz.

 

 • Videolar, İnternetten hobi ürünleri satmak istiyorsanız eğer müşterilerinizin sizden bilgi alabileceği videolar çekmeye özen gösterin. Değişik tasarım fikirlerini, ürünlerin nasıl yapılacağını göstereceğiniz bu videoları düzenli aralıklarla çekin ve daha önce sizden alışveriş yapmış ya da sitenize kayıt olmuş kişiler ile paylaşın.

 

İlginizi Çekebilir:Oyun, Hobi E-Ticaret Sitesi Örnekleri

 

 

 

Kategori: E-ticaret Bilgi Bankası
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20