Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

İş Planı Nasıl Yapılır? Hangi Detaylar Önemli?

İçindekiler;

E-ticaret sektörüne iyi bir giriş yapmak isteyen girişimcilerin başarılı bir iş planı hazırlaması gerekir. İyi bir şekilde hazırlanmamış iş planı iş kurma ve işin geliştirilme sürecinde büyük handikaplar yaratır. İş planı nasıl hazırlanır ve iş planı nasıl yazılır? sorusunun cevabını kısa ve net bir şekilde burada açıklamaya çalışacağız.

 

İlgili İçerik: Ücretsiz Sosyal Medya Araçları

 

İş Planı Nasıl Yapılır? Hangi Detaylar Önemli?

 

İş Planı Nasıl Yapılır?

 

İş planı kısaca girişimcinin işini kurma sürecinde hedeflerini nasıl, ne zaman ve hangi ortamda gerçekleştirmesi gerektiğini belirleme sürecidir. Gerçekçi hedefler ile doğru bir şekilde planlanmış olan iş planı işin hızlı bir şekilde gelişebilmesinin altyapısıdır.

 

İlgili İçerik: E-ticaret Siteleri 1 Ocak'tan İtibaren Vergiden Muaf

 

Bir İş Planı içerisinde bulunması gerekenler şunlardır;

 

 • Girişimcinin özellikleri ve hedefleri,
 • Kurulması istenen işin temel nitelikleri,
 • İşletmenin yasal yapısı ve varsa ortaklıkları,
 • Girilecek olan sektörün temel özellikleri,
 • Hedeflenen kitleye ulaşmak için uygulanacak olan satış ve pazarlama taktikleri,
 • Ürün veya hizmetlerin üretim aşaması,
 • İşletmenin teknik gereksinimleri,
 • İşletmenin tahmini olarak üretim ve satış planları,
 • İşletmenin hedeflenen finansal karlılığı hazırlanacak olan iş planı içerisinde mutlaka belirtilmelidir.İlgili İçerik: E-Ticarette Başarıyı Yakalamak İsteyenler İçin 10 Adımİş Planı Nasıl Yapılır?

 

İş Planı Hazırlarken Rakip Analizi En Kritik Noktadır!

 

İş planı nasıl yapılır? Sorusunu soran kişilerin en dikkat etmesi gereken hususların başında rakip analizi gelmektedir. Doğru ve gerçekçi bir yaklaşımla rakip analizi yapılması yapılacak olan girişimin başarı şansını çok ciddi bir şekilde artıracaktır.

 

Pazarda faaliyet gösteren diğer firmaların iyi bir şekilde analiz edilmesi ürün veya hizmetlerin üretim aşamasında ne gibi farklılıklar yapılması gerektiğinin de tespit edilmesini sağlayacaktır. Yatırımcılardan finansman ihtiyacı alma niyetindeyseniz başarılı bir rakip analizi yapmanız, istemiş olduğunuz finansman ihtiyacına kısa bir süre içerisinde ulaşmanızı sağlayacaktır.


İlgili İçerik: Alan Adı (Domain) Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenlerİş Planı Nasıl Rakip Analizi Nasıl Yapılır

 

Finansal Tablolar Günün Gerçekleri ile Örtüşmelidir

 

Yatırımcıyı ikna etmeye çalışan ancak bunda başarısız olan girişimcilerin yapmış olduğu en önemli hataların başında günün gerçekleri ile uygun olmayan finansal tablolar hazırlayıp yatırımcıların karşısına çıkmaları gelmektedir. İş Planında başarılı bir finansal tablo çıkartılabilmesi için;

 

 • 5 Yıllık Büyüme Planı
 • Nakit Akım Tablosu
 • Gelir Gider Tablosu
 • Kar ve Zarar Tablosu finansal detaylara hâkim olan kişileri tatmin edebilecek bir şekilde hazırlanmalıdır. 

2020 E-Ticaret Trendleri yazımızı okumayı unutmayınız. Konu hakkında ve Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Yazar: Pınar Keleş

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax