Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Online Mağazalar İçin Tasarım Önerileri

İçerikler;

Online Mağazalar İçin Tasarım Önerileri satışları arttırmak için oldukça önemlidir. Tasarım önerileri genel olarak müşterinin güvenini kazanmaya ve müşterinin hızlı bir şekilde alışveriş yapmasını sağlamaya yönelik önerilerdir. Peki online mağaza açarken tasarımda nelere dikkat etmeliyiz gelin beraber bakalım.

 

Online Mağaza Tasarımı

 

Hizmet Vereceğiniz Sektöre Uygun Temalar Kullanın

 

 

Online mağazalar için tasarım önerileri yazımızın ilk bölümünde sektörünüze uygun temaların işlevselliğinden bahsedeceğiz. Tüketiciler bir internet sitesine girdiğinde ürünlerden önce ilk olarak sitenin temasına dikkat etmektedir. Site teması kişiye güven vermediği takdirde ise kişi bu siteden ulaşmakta ve ihtiyacı olan ürünleri farklı internet sitelerinden almaya yönelmektedir. Bu tarz durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız eğer sizler de hizmet verdiğiniz sektöre yönelik üretilen temaları kullanmaya özen gösterin. Her zaman e-ticaret alt yapılarımızla beraber gelen hizmet sektörüne göre uygun temaları keşfetmek ve e-ticaret alt yapımızı denemek için bizimle iletişime geçebilir ve tema probleminizi düşünmeden online mağazacılık sektörüne ilk adımınızı atabilirsiniz.

 

 

Görsellerinize Önem Verim

 

Online mağazalar için tasarım önerilerinin bu bölümünde ürün görseli tasarımından bahsedeceğiz. Ürün görselleri ürününüzü satın almak isteyen kişilerin ilk olarak dikkat ettiği şeydir. Fiziki olarak bu ürünü göremeyecekleri için müşterileriniz ürünleriniz ile ilgili ilk bilgiyi ürün görselinden alacaktır. Ürün fotoğrafı çekimi gibi çalışmalar yaparak sizler de tasarımsal açıdan sorun oluşturmayacak kaliteli görselleri web sitenize ekleyin ve müşterilerinizin en doğru bilgiyi bu görseller üzerinden almasını sağlayın. Daha güçlü e-ticaret sitesine sahip olabilmek için tüm aşamaları bilmek oldukça önemlidir.


Online Mağaza Sitesi Görselleri

 

Popüler Ürünler Alanı Yaratın

 

 

Online mağazanız üzerinden gelirinizi arttırmak istiyorsanız yapmanız gereken şeylerden birisi de popüler ürünler alanı yaratmak. Bu alanı yaratmanız web sitenize gelen bir kişinin en çok hangi ürünlere talep olduğunu görmesini sağlayacaktır. Bu da kişilerin aklında olmayan ürünleri görerek satın almasına olanak sağlayacak ve bu şekilde satışlarınız artacaktır.

 

 

Bu Ürüne Bakanlar Bunlara da Baktı Alanı Yaratarak Daha Fazla Ürün Satın

 

 

Sanal mağazalarda bulunan bu ürünlere bakanlar bunlara da baktı alanı müşterilerin aynı ürünlerle ilgilenen müşterilerin ilgilendikleri diğer ürünler ile ilgili bilgi almasını sağlayacaktır. Bu alanda gösterilen ürünlerin genel olarak sattığınız ürünleri tamamlayıcı nitelikte ürünler olduğu için bu alanı yaratmanız müşterilerin diğer ürünlerinize de göz atmasını sağlayacaktır. Bu şekilde müşterinizin aklında olmayan bir ürünü ona gösterebilir ve satın almasını sağlayabilirsiniz.

 

 

Müşteri Yorumları

 

 

Ürün sayfanızın altına ekleyeceğiniz ve genellikle tasarımsal açıdan da hoş görünen müşteri yorumları bölümü sattığınız ürünler ile ilgilenen bir kişinin o ürünü daha önce satın alan kişilerin önerilerini görmeyi sağlar. Bu şekilde müşteri adayınızın güvenini hızlı bir şekilde kazanabilir ve ürünlerinizi satın almasında etkin bir rol oynayabilirsiniz. Unutmayın ki birçok kişi ürünleri satın almadan önce ürün yorumlarını okumakta ve o ürün hakkında bilgi alarak ürünü satın almaya yönelmektedir.


Müşteri Yorumları

 

Banner Kullanımı

 

Sanal mağazanızda bulunan boş alanlar için kullanacağınız bannerlar ile sizlerde herhangi bir kategoride alışveriş yapmak isteyen bir kişinin diğer kategoriler hakkında da bilgi alabilirsiniz. Sayfanızda yer alacak bu bannerlar ile müşterilerinizin kategoriler arasında alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz. E-ticarette başarılı olmak için gerekli olan pek çok yöntem mevcuttur, bu husus için derlediğimiz yazımı incelemeyi unutmayınız.

 

 

Kampanyalar Sayfası

 

Online mağazalar için tasarım önerileri yazımızın son bölümünde Kampanyalar sayfasının öneminden bahsedeceğiz. Birçok tüketici bir web sitesinden alışveriş yapmadan önce o sitedeki kampanyalar hakkında bilgi almak isteyecektir. Sizler de e-ticaret sitenizi tasarlarken kampanyalar veya indirimli ürünler gibi sayfalar oluşturarak ve burada indirimli ürünlerinizi gösterebilir ve müşterilerinizin web sitenizden alışveriş yaparken uygun fiyatlı ürünleri görmesini sağlayarak onlara alışverişlerinde yardımcı olabilirsiniz.

 

 

Ticimax e-ticaret paketlerini kullanmak ve kendi e-ticaret sitenizi açmak istediğiniz takdirde E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret