Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Twitter’da Beğeni ve Takipçi Arttırmak İçin 6 İpucu

Güncelleme Tarihi: 14.07.2023

İçindekiler;

Twitter 2006 yılında Amerika’da kurulan bir sosyal medya platformudur. İnsanların birbirleri ile etkileşime girdiği ve tweetler attığı bir platform olan Twitter’ın kullanımı her geçen gün artış göstermektedir.

 

Twitter kullanan insan sayısının her geçen gün artması e-ticaret sektöründe ve diğer sektörlerde faaliyet gösteren firmaların bu platforma verdiği önemi de olumlu bir şekilde etkilemiştir. Günümüzde birçok firma hedef kitlesinde yer alan kişilere ulaşmak, ürün ve kampanya tanıtımı yapmak için Twitter’da iletişim yürütmektedir.

 

Twitter ile satışlarını arttırmak isteyen e-ticaret firmalarının önem verdiği konulardan biri de Twitter’da beğeni ve takipçi arttırmaktır. Çünkü bir e-ticaret firmasının sosyal medya platformlarında bulunan takipçi sayısı her ne kadar fazla olursa firmaların müşterilerine güven verme oranı o kadar atmaktadır.

 

Twitter’da beğeni ve takipçi arttırmak isteyenler için hazırladığımız Twitter’da Beğeni ve Takipçi Arttırmak İçin 6 İpucu adlı bu yazımızda sizlere Twitter takipçi sayınızı ve beğenilerinizi arttırmak için önemli olan bilgilerden bahsedeceğiz. Siz de bu yazımızı okuyarak Twitter’da beğeni nasıl arttırılır sorunuza yanıt bulabilir ve organik bir şekilde takipçilerinizi arttırabilirsiniz.

 

Twitter Beğeni ve Takipçi Arttırma

 

Görsel İçeren Tweetler Paylaşmaya Özen Gösterin

 

Twitter hesapları üzerine yapılan incelemeler sonucunda Twitter’da görsel kullanımın önemli olduğunu söylemek mümkündür. Çünkü Twitter’da görsel içeren tweetler görsel içermeyen tweetlere göre %150 daha fazla retweet almaktadır. Bununla beraber görsel içeren tweetlerin görsel içermeyenlere göre %89 daha çok beğenildiğini ve %18 daha fazla tıklama aldığını söylemek mümkündür.

 

Twitter’da beğeni arttırmak için oldukça önemli bir unsur olan retweetler sayesinde beğeni ve takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız sizler de görsel içeren tweetler paylaşmaya özen göstermelisiniz.

 

İlgili İçerik; 2021 Sosyal Medya Görsel ve Video Boyutları

 

Twitter Görsel İçerikleri Paylaşımı

 

Video Paylaşımına Önem Verin

 

Twitter’da beğeni arttırmak isteyen kişilerin önem vermesi gereken unsurlardan bir diğeri de video içeren tweetlerdir. Genellikle Twitterda video içeren tweetlerin daha fazla beğeni ve etkileşim aldığını söylemek mümkündür. İstatistiksel veriler video içeren tweetlerin video içermeyen tweetlere göre %28 daha fazla RT aldığını göstermektedir.

 

Retweetler sayesinde e-ticaret firmaları takipçilerinin takipçilerine daha kolay ulaşabildiği için yapılan paylaşımlarda video kullanımına da önem verilmesi gerekir. Tweetlerinizde video kullanmanız hem içerik çeşitliliğinizin hem de takipçi ve beğeni sayınızın artmasında etkili olacaktır. Bu nedenle sizler de video barındıran içerikler oluşturmaya özen göstermelisiniz.

 

İlgili İçerik; Twitter'da Mavi Tik Ne İşe Yarar? Nasıl Alınır? (2021 Yeni)

 

İlgili İçerik; Ürün Lansmanı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Twitter Video İçerik Paylaşımı

 

Hashtag Kullanımına Önem Verin

 

Twitter’da belirli konuları spesifikleştirmeyi sağlayan hashtagler bir konu hakkında vurgu yapmanın en kolay yöntemidir. Instagram, facebook ve twitter gibi sosyal medya platformlarında kullanımı oldukça yaygın olan hashtagler, spesifik bir konu hakkında araştırma yapan kişilere ulaşmanızı sağlar. Bunlarla beraber hashtag kullanılan tweetlerin daha fazla kişiye ulaştığı da bilinmektedir.

 

İçerisinde bir veya birden daha fazla hashtag kullanılmış tweetler hashtag kullanılmayan tweetlere göre %55 daha fazla beğeni ve retweet almaktadır. Bu da twitter hesabınızın daha fazla kişi tarafından beğenilmesine ve takip edilmesine olanak sağlamaktadır. Fakat Twitter’da hashtag kullanırken doğru hashtag seçimi yapılması oldukça önemlidir.

 

Tweetlerinizde kullanacağınız hashtagleri seçerken şu unsurları göz önünde bulundurabilirsiniz;

 
 • Twitter hesabınız üzerinden attığınız tweetlerin konusuyla ilgili hashtagler kullanmanız oldukça önemlidir. Örneğin bir kampanyanız hakkında bilgi vermeye yönelik bir tweet atıyorsanız #indirim #kampanya gibi hashtagler kullanarak bu hashtagleri takip eden kişilere daha kolay ulaşabilirsiniz.
 • Genellikle twitter hesabı bulunan firmaların birçoğu kendi sektörleri ile ilgili hashtagleri de kullanmaya özen göstermektedir. Örneğin yazılım sektöründe hizmet veren bir firma olduğunuz düşünelim. Firmanızın hesabından atacağınız tweetlerde #yazılım #teknoloji #kodlama gibi hashtagler kullanmanız bu konularla ilgilenen kişilerin tweetinizi görmesini sağlayacak ve hem beğeni hem de takipçi sayınızı arttıracaktır.
 • Twitter’da atılan tweet sayısına göre Trend Topic listesinde yer alan hashtaglerin kullanımına önem vermelisiniz. Genellikle Trend Topic listesinde yer alan hashtagler ekonomi, politika, futbol, ünlü kişiler ve önemli olaylar ile ilgilidir. Örneğin son dönemlerde z kuşağı ile ilgili atılan tweetler artış göstermektedir. Bu hashtagi tweetlerinizde kullanmanız #zkusagi hashtagini takip eden kişilerin tweetinizi görmesine olanak sağlayacaktır.
 

Twitter hesabınızda kullanacağınız hashtaglere karar vermiyorsanız hashtag analizi yapan uygulamaları veya internet sitelerini takip edebilir ve tweetlerinizde kullanacağınız hashtagleri daha kolay bir şekilde seçebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Hashtag Nedir, Nasıl Kullanılır?


İlgili İçerik; Sosyal Medya Planı Hazırlamak Hakkında Bilmeniz Gerekenler  Twitter Hashtag Kullanımına Özen Gözterin

 

Esprili Olun

 

Twitter’da bulunan kullanıcılar genellikle esprili paylaşımlar yapmaktadır. Gündemdeki olaylar, viral kampanyalar gibi birçok konuda paylaşım yapan kullanıcılar genellikle komik bir dil ile paylaşım yapmaktadır.

 

Sizler de Twitter’da beğeni ve takipçi arttırmak istiyorsanız bu konuları takip etmeli ve esprili bir dil kullanarak paylaşım yapmaya özen göstermelisiniz. Bu tür tweetler daha çok beğeni ve retweet aldığı için kullanıcılar tarafından fark edilmeniz kısa sürecektir. Bu da hızlı bir şekilde Twitter’da beğeni ve takipçi arttırmanıza olanak sağlayacaktır.

 

İlgili İçerik; İnternetten Satılan En İlginç Ürünler

 

İlgili İçerik; Sosyal Medya Yasası Nedir, Neleri Kapsar?

 

Twitter Espirili Olun

 

Viral Olaylar Zincirine Katılın

 

Twitter paylaşımları incelendiğinde her gün farklı viral olayların yaşandığını söylemek mümkündür. Viral olaylar konusunda esprili bir dille komik atan hesaplar Twitter’da hızlı bir şekilde fark edilmektedir.

 

Twitter’da beğeni ve takipçi arttırmak isteyen hesapların bu olayları takip etmesi ve olay zincirine katılması oldukça önemlidir. Viral olay ve tweetler hakkında paylaşım yapmak istiyorsanız ilk olarak bu olayları bulmanız gerekmektedir. Bu konuları keşfetmek için;

 
 • Twitter gündeminde yer alan hashtagleri takip edebilir ve içeriğini kontrol edebilirsiniz.
 • Twitter’da kadınlar günü ve anneler günü gibi fark yaratılan günlere özel tweetler atabilir ve daha fazla kullanıcı tarafından keşfedilebilirsiniz.
 • Twitter’da komik paylaşımlar yapan hesapları takip edebilir ve bu hesaplardan fikirler edinerek kendi fikrinizi yaratabilirsiniz.
 

Twitter için yapacağınız bu çalışmalar komik ve viral olayları keşfetmenizi kolaylaştıracaktır. Böylece bu olay zincirine sizler de katılabilir ve Twitter’da takipçi arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Viral Pazarlama Nasıl Yapılır?

 

İlgili İçerik; İyi Bir E-ticaret Sitesi Nasıl Olmalı?

 

Twitter Viral Olaylara Dahil Olun

 

Reklam verin

 

Twitter’da beğeni ve arttırmak isteyen hesapların büyük bölümü daha fazla kişiye ulaşmak için Twitter’da reklam vermektedir. Twitter’da reklam vermek için kişi ve işletmeler belirli reklam türlerinden yararlanmaktadır. Twitter’da kullanılan reklam türleri şunlardır;

 
 • Erişim
 • Video görüntülemesi
 • Uygulama yüklemleri
 • Web sitesi tıklamaları
 • Etkileşim arttırma
 • Takipçi
 • Uygulama etkileşimleri
 

Türleri Twitter’da reklam verilen kullanılmaktadır. Twitter’da reklam verirken ki amacınız takipçi ve beğeni arttırmak olduğu için erişim, etkileşim arttırma ve takipçi reklam türlerini seçmeniz hızlı bir şekilde hesabınızın tanınmasını sağlayacak ve Twitterda beğeni ve takipçi arttırma konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Bu reklam türlerinden birini seçtikten sonra şu adımları tamamlayarak Twitter’da reklam verebilirsiniz.

 
 • Kampanya İsminizi belirleyin.
 • Reklamlarınız için ödeme yapacağınız kart bilgilerinizi sisteme girin.
 • Günlük ve toplam bütçenizi oluşturun.
 • Reklamınızın başlayacağı ve son bulacağı tarihi seçin.
 • Teklif stratejisini seçin ( otomatik, hedef ve maksimum maliyet türlerinden birini seçin.)
 • Hedef kitlenizi seçin
 

Bu özelleştirmeleri yaptıktan sonra Twitter’da reklamlarınızın başarılı olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece Twitter reklamları sayesinde daha fazla kişiye ulaşarak Twitter’da beğeni ve takipçi sayınızı hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Sosyal Medya Reklamları için Ne Kadar Ücret Gerekiyor?Twitter Reklam Verin

 

E-ticaret Sitenizi Ticimax ile Öne Çıkarın

 

E-ticaret firmalarının en çok tercih ettiği e-ticaret alt yapısı olan Ticimax e-ticaret alt yapıları içerisinde yer alan sosyal medya modülleri ile sizler de hızlı bir şekilde sosyal medya hesaplarınızı büyütebilirsiniz.

 

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Yazar: Tolga Sefa Ağyıldız

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2024 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax