Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Yandex Metrica Nedir?

Güncelleme Tarihi: 06.06.2023

İçindekiler;

Google Analytics gibi e-ticaret sitenizin performansını ölçümleme konusunda birçok özellik sunan Yandex Metrica, işletmelere kimi zaman Google Analytics'in sunamadığı verileri sunarak farklı stratejiler geliştirebilmelerine olanak tanımaktadır. Burada sizlere kapsamlı bir şekilde Yandex Metrica ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz.


 

Yandex Metrica Hakkında Her Şey!


 

Yandex Metrica Nedir?

 

Oldukça gelişmiş haritalar ve Navigasyon hizmetleri ile öne çıkmayı başararak e-ticaret sitelerinin hayatını kolaylaştıran Yandex Metrica yeni satış stratejileri belirlenmesine olanak tanımaktadır. Ziyaretçi davranışlarını mükemmel bir şekilde analiz eden Yandex Metrica, Google Analytics'ten daha gelişmiş raporlamalar da sunabilmektedir.

 

Yandex Metrica ile Şu Verilere Erişilebilir;

Hangi arama terimi ile siteye ulaşıldığına varıncaya kadar birçok kapsamlı raporlamaya Yandex Metrica sayesinde sahip olabilirsiniz.
 

  • Hangi ülke, il ve ilçeden giriş yapıldığına,
  • Yaş aralığına,
  • Hangi kaynaktan gelindiğine,
  • Sitede kaç dakika zaman ayrıldığına,
  • Hangi sayfaların gezildiğine,
  • Hangi tarayıcı ile giriş yapıldığına,
  • E-ticaret dönüşüm verilerine,
  • Form doldurma ve sipariş tamamlama gibi hedeflere,
  • Hangi arama terimi ile siteye ulaşıldığına kadar birçok kapsamlı raporlamayı Yandex Metrica sayesinde sahip olabilirsiniz.

İlgili İçerik: Google Analytics ile Reklamların Dönüşüm Oranları Nasıl İncelenir?

 

Webvisor Hizmeti İle Yandex Metrica, Google Analytics'ten Ayrışmaktadır!

 

Google Analytics'te olmayan Webvisor hizmetinde ziyaretçi davranışı video formatında takip edilebilmektedir. Sitenize gelen ziyaretçinin tıklamalarını, fare hareketlerini, sayfa gösterimlerini, form doldurma aksiyonlarını hatta metin seçmesi ve kopyalaması görünebilmektedir.

 

Yandex Metrica entegrasyonu ile sunulan Webvisor hizmeti sayesinde sipariş dönüşüm oranlarını yükseltebilmek için farklı stratejiler belirleyebilirsiniz. Yandex Metrica'yı öne çıkaran bir başka özellikte ısı haritasıdır. Isı haritası sayesinde kullanıcıların site üzerinde tıkladığı alanların tespit edilmesi sağlanır. Bu sayede en çok tıklatılan alanlara en az satışı gerçekleşen ürünün koyulması ürünün satış performansını yükseltebilecektir.


İlgili İçerik: Google Analytics Nedir, Neden Önemli?


İlgili İçerik: Google Reklamları Hakkında Bilinmesi GerekenlerYandex Metrica Hakkında Webvisors

 

Yandex Metrica Kurulumu Nasıl Yapılır?

 

Google Analytics'ten farklı olarak birçok gelişmiş raporlama özelliğini sunan Yandex Metrica'nın kurulumu da oldukça basittir. Herhangi bir yazılımcıya ihtiyaç duymadan Yandex Metrica'yı Ticimax altyapılı e-ticaret sitenize oldukça kolay bir şekilde entegre edebilirsiniz.

 

Yandex Metrica paneli üzerinden alınan izleme kodunu admin panelinizde yer alan dijital pazarlama alanına ilgili etiketi eklemeniz halinde e-ticaret siteniz ile alakalı olarak kapsamlı Conversion Rate, Hedef Kitle nin davranış sonuçlarını raporlamaları çok kısa bir zaman içerisinde elde edebilirsiniz.

 

 

Yandex Metrica kurulumu ile alakalı daha fazla bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

İlgili İçerik: Google Reklamlarında Bütçe En İyi Şekilde Nasıl Kullanılır?

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

Yazar: Pınar Keleş

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2024 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax