Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

E-ticaret SEO Teknikleri

E-ticaret seo teknikleri hakkında bilgi edinmek bir e-ticaret sitesi kurmadan önce mutlaka hakim olunması gereken bir konudur. Genel olarak e-ticaret sitesi adı belirlerken bile Google SEO’ya uyumluluğunun bilinmesi oldukça önemlidir. Bu yazımızda e-ticaret seo teknikleri hakkında bilgi vereceğiz bunun yanı sıra e-ticaret sitesi bulunan ve bu sitede SEO çalışması yapmak isteyenler için SEO raporları hakkında bilgi vereceğiz.

 

İlgili İçerik: SEO Analizi Nasıl Yapılır?

 

 

seo teknik planı

 

İş Grubuna Yönelik Anahtar Kelimler Belirlemek

 

E-ticaret yaparak gelir elde etmek isteyen kişilerin seo çalışmalarını uygulayabilmesi için ilk yapması gereken şeylerden biri ticari faaliyet yürüteceği sektöre uygun anahtar kelimeleri belirlemektir. Bu kelimeleri işinizi kurmadan belirlediğiniz takdirde planlı bir şekilde çalışmanızı yürütebilir ve faaliyetlerinize başladığınızda Google sıralamalarında kısa sürelerde yer alabilirsiniz.

 

E-Ticaret Sitenizi Kurarken Dikkat Edin

 

 

E-ticaret SEO teknikleri yazımızın bu bölümünde sizlere e-ticaret sitenizi kurarken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. E-ticaret yapacak olan kişilerin dükkanları internet siteleri olduğu için bu siteyi yaratırken URL ve site adımı seçilmesine dikkat edilmelidir. Sitede kullanılan kod yapısı ve URL yapısı seo açısından oldukça önemlidir. Bunlar doğru yapıldığı takdirde e-ticaret siteniz Google’da daha kolay ön plana çıkacaktır.

 

 

Responsive Tasarımlı E-ticaret Alt Yapılarını Seçin

 

 

E-ticaret yapacak olan kişilerin ihtiyacı olan şeylerden birisi de e-ticaret alt yapılarıdır. Birçok e-ticaret alt yapısı responsive tasarımlara uygun değildir. Bu nedenle responsive tasarımlı e-ticaret alt yapısı satın almak için firmamız ile iletişime geçebilir ve sitenizin mobil cihazlarda uyumlu çalışmasını sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki sitenizin mobil cihazlara uyumlu olması Google tarafından hoş bulunacak bu da sıralarınızın kolay bir şekilde artmasına fırsat sağlayacaktır.

 

 

Site Hızına Önem Verin

 

 

E-ticaret seo teknikleri dendiğinde ilk akla gelen şeylerden birisi de site hızıdır. Site hızı bir kişinin ilgili sayfaya kaç saniye içinde ulaştığını gösterir. Site hızı yüksek olduğunda müşteri bu sitede hızlı bir şekilde işlem yapacağı için genellikle işlemlerini bu site üzerinden yapmayı seçecektir. Bu da ilgili e-ticaret sitesinin Google Sıralamalarında hızlı bir şekilde yükselmesini beraberinde getirecektir.

 

 

Müşterilerinizin Deneyimini Oldukça Önemseyin

 

 

E-ticaret yapılan ürün sayfalarının müşteri deneyimine uygun bir şekilde oluşturulması oldukça önemli bir konudur. Bu yüzden SEO sıralamalarınızı arttırmak için Anahtar kelime çalışmalarının yanı sıra ürün açıklamalarınızın doğru olmasına, web sitenizde kullandığınız görsellerin kalitesine ve ürün sayfalarının hızlı olmasına oldukça önem verin. Kullanıcı deneyimine yönelik yapacağınız çalışmalar rakiplerinizin önüne geçmenize olanak sağlayacak ve SEO sıralamalarınızı arttıracaktır.

 

 

Sosyal Medya

 

 

E-ticaret sitesi bulunan kişilerin sitesinin görünür olmasındaki en büyük etkenlerden birisi ise Sosyal Medya kullanımıdır. Sizler de e-ticaret yapan firmanız için sosyal medya hesapları oluşturun ve bu hesaplardan tüketiciler ile etkileşime girmeye çalışın. Sosyal medya hesaplarınızda girdiğiniz her etkileşim ve kazanılan her takipçi seo sıralamalarınızı arttırmak için birer araç olacaktır.

 

 

SEO Raporları Yapın

 

 

E-ticaret SEO teknikleri yazımızın son bölümünde SEO raporları hakkında bilgi vereceğiz. SEO raporları web sitenizdeki seo çalışmalarıyla ilgili en doğru bilgileri alacağınız raporlardır. Bu raporlar sayesinde web sitenizdeki hataları bulabilir ve bu hataları düzelterek sizler de Google sıralamalarında kısa süreler içinde yükselebilirsiniz. Seo raporlarını kendiniz yapacağınız gibi bir seo ajansından yardım alarak da yaptırabilirsiniz. Genel olarak seo raporları yaptırırken dikkat etmeniz gereken şeyler şunlardır;

 

 

  • Web Site Analizi (Hız)
  • Anahtar Kelime Analizi
  • Meta Açıklama
  • Etiketler
  • Resim Açıklamaları
  • Başlıklar
  • Bağlantılar (site içi linkeler, backlinkler)

 

 

Gibi maddeleri göz önünde bulundurmanız SEO raporlarında başarınızı gösterecektir. SEO Raporları hakkında bilgi almak için şu yazımızı okuyabilirsiniz; "SEO Raporu Nasıl Hazırlanır?"

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

Kategori: E-ticaret Bilgi Bankası
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20