Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Influencer Marketing ile Etkileşimleri Arttırmak

İçerikler;

Instagram üzerinden etkileşimi arttırmayı arzu eden hesaplar çoğu zaman influencer marketing yöntemine başvurur. Bu yöntem dijital medyanın geleceği için son derece önemli bir kanaldır. Bu pazarlama stratejisi yüksek takipçi sayısına sahip ve genel bir kitlenin güvenini büyük ölçüde kazanmayı başarmış kişilerden meydana gelir.

Otorite olarak da adlandırılması mümkün olan bu Instagram hesapları, takipçilerinin satın alma davranışlarını etkilemeyi başarır. Bu sebeple pek çok firma sunduğu hizmet ya da ürünlerin daha da geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak için influencer pazarlama yöntemine başvurur.


İlgili İçerik: Sosyal Medyada Satış Arttırma Taktikleri
 

influencer-pazarlamasi

 

 

Influencer Marketing Nedir?

Sosyal medya, özellikle son yıllarda kitleleri harekete geçirme amacı taşımaya başladı. Çeşitli e-ticaret firmaları instagram etkileşim artırma gibi seçeneklere başvuruyor. Yüksek takipçi sayısına sahip olan kişilerden meydana gelen influencer pazarlama, takipçilerinin güvenini kazanmış kişisel hesapları tercih ediyor.

Firmalar üretmiş oldukları ürünleri geniş kitlelere duyurabilmek ve kar marjını yükseltebilmek için influencer marketing seçeneğine başvuruyor. Özellikle son zamanlarda sıklıkla tercih edilen bu yöntem şirketlerin yüksek oranda kar etmesine olanak tanıyor. Bu pazarlama stratejisi sayesinde pek çok firma ürünlerini sosyal medyadan pazarlama fırsatına erişiyor. Bilinen isimler ile ortak bir çalışma sonucu pek çok kitle, firmaların ürünleri hakkında bilgi sahibi oluyor.

Youtube üzerinden de gerçekleştirilen influencer pazarlama stratejisi, kişilerin çekmiş olduğu videolardan meydana gelir. Genel olarak firmalar, influencer kişilerin Youtube kanallarına ürünün özelliklerini detaylıca anlattıkları, çok kapsamlı bir video çekmelerini ister.


İlgili İçerik: E-ticaret Siteleri İçin Sosyal Medya Pazarlama İpuçları


influencer pazarlama, pazarlama, kitle pazarlama


 

Influencer Marketing Nasıl Yapılır?

 

Firmalar influencer marketing yöntemine başvururken çeşitli sosyal medya platformlarını dener. İlk başlarda Youtube üzerinden devam eden bu pazarlama stratejisi sayesinde firmaların youtube etkileşim arttırma konusunda başarılı olduğu söylenebilir.

Takipçilerini etkileme gücünü bünyesinde barındıran influencer kişiler, bu pazarlama modelinin baş rolündedir. Çeşitli makyaj firmaları, sponsorluk desteği de sağladıkları influencer kişilere youtube, instagram, twitter gibi sosyal medya hesaplarından ürün tanıtım iş birliği gerçekleştirir.

Makyaj firmaları genel olarak makyaj hesabı olan influencer kişileri seçerek, potansiyel müşteriye ulaşma amacındadır. Özellikle sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan kişilerin gün içinde sıklıkla karşılaştığı bu yöntem, firmaların yeni pazarlama stratejilerinden biridir.

Firmalar influencer marketing yöntemine başvurmadan önce iş birliği yapmak istedikleri kişilerin çok takipçili olmasını arzu eder. Sosyal medya etkileşim arttırma işlemini başarıyla gerçekleştiren yüksek takipçi sayısına sahip kişiler çeşitli stratejiler geliştirerek ürün tanıtabilir.

 

İlgili İçerik: Youtube İzlenme Süresini Arttırma Yolları


makyaj, influencer, make up artist, makyaj fenomeni

 

 

Influencer Marketing Türkiye

 

Türkiye’de bu işlem genel olarak çeşitli firmaların influencer olan kişilere teklif götürmesi ile başıyor. influencer marketing türkiye ajanslar ile çalışan influencer kişileri de bünyesinde barındırıyor. Firmaların bu yöntemi kullanmayı tercih ettikten sonra ajanslara ya da direkt olarak kişilere ulaşması bekleniyor.

Sosyal erişim sağlamayı büyük ölçüde başaran influencer pazarlama yöntemi sayesinde firmalar, sosyal medya aracılığı ile binlerce yeni kullanıcı kazanıyor. Aynı zamanda influencer kişiler, birbirinden yaratıcı fikirleri takipçileri ile paylaşarak firmaların geniş çaplı bir kullanıcı kitlesine sahip olmasına yardımcı olur.

Kişiler, takipçileri ile doğrudan iletişime geçtikleri için, kullanıcıların güvenini kazanmayı sağlar. Teknoloji alanında hizmet sağlayan bir firma ile, teknolojik bilgiler paylaşan bir Instagram hesabı iş birliği sağlarsa büyük ölçüde başarılı olur. Firmalar hizmet sunduğu ürünlerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak isterse bu yöntemi tercih edebilir.


İlgili İçerik: Instagram Etkileşim Arttırma Teknikleri

İlgili İçerik: Dikkate Almanız Gereken 5 Dijital Pazarlama Stratejisi


 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 


 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret