Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Satışlarınızı Artırmanızı Sağlayacak En İyi Pazarlama Kanalları

İçerikler;

E-ticaret ile internetten ürün satışı yapan markaların en büyük hedefleri arasında satış artırmak yer alır. Çünkü markalar satışlarını ne kadar hızlı bir şekilde artırırsa gelirleri o kadar artış gösterir ve bu da markaların büyümesini sağlar. Bu nedenle e-ticaret firmaları her zaman satışlarını artırmak için en iyi pazarlama kanallarını arar ve bu kanallarda pazarlama stratejilerini geliştirerek reklam çalışmaları yapmaya başlar.

 

Aslına bakıldığında en iyi pazarlama kanalları dediğimizde herkesin aklına birçok farklı satış kanalı gelebilir fakat bu kanallar içerisinde markaların daha fazla başarılı olmasına yardımcı olan birçok kanal bulunmaktadır.

 

Satışlarınızı Artırmanızı Sağlayacak En İyi Pazarlama Kanalları adlı bu yazımızda e-ticaret ya da e-ihracat ile internetten ürün satışı yapan ve satışlarını artırmak isteyen markalar için en iyi pazarlama ve en iyi satış kanalları aslında bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve markanızın reklam stratejisine şekil vererek daha fazla satış yapma imkanı yakalayabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Deneyimsel Pazarlama (Experiential Marketing) Nedir?

 

Satışlarınızı Artırmanızı Sağlayacak En İyi Pazarlama Kanalları

 

E-posta Pazarlaması

 

En iyi satış ve pazarlama kanalları dendiğinde herkesin aklına gelen ilk pazarlama yönetimi e-posta pazarlamasıdır. E-posta pazarlaması e-ticaret sektöründe oldukça çok tercih edilen bir pazarlama yöntemidir. Çünkü bu pazarlama yöntemi ile işletmeler çoğu zaman kendi e-ticaret firmaları üzerinden alışveriş yapan kişilere yönelik bir pazarlama stratejisi geliştirmektedir. Bu da aslına bakıldığında e-posta pazarlamasının iç iletişimle yalnızca müşterilere yürütüldüğünü göstermektedir.

 

En iyi pazarlama kanalları arasında yer alan e-posta pazarlaması bu yüzden e-ticaret sektöründe faaliyet yürüten markalar için oldukça önemlidir. Hem dönüşüm oranlarının fazla olması hem de tıklama oranlarının artış göstermesi e-ticarette satışları artırmak için e-posta pazarlamasının vazgeçilmez olmasını sağlamaktadır.

 

İlgili İçerik; E-posta Pazarlama Trendleri (2023)

 

E-posta Pazarlaması

 

İçerik Pazarlaması

 

E-ticaret sitelerinin hedef kitlesinde yer alan kişilerin bir bölümü bir ürün veya hizmet satın almak isterken büyük bir bölümü de aslına bakıldığında belirli bir konu hakkında araştırma yapmak için internette geziniyor. Bu noktada da e-ticaret firmalarının marka bilinirliğini artırmak ve daha fazla satış yapmak için farklı bir pazarlama yöntemine yönelmesini sağlıyor.

 

İçerik pazarlaması bu noktada e-ticaret ya da e-ihracat ile internetten ürün satışı yapan markaların en çok tercih ettiği pazarlama yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Markalar blog içerikleri ya da sitelerinde yer alan kategori, ürün ve marka içerikleri ile hedef kitlesinde yer alan kişilere doğal yollar ile ulaşıyor ve hem kendini tanıtma fırsatı yakalıyor hem de ürün ve hizmetlerini tanıtıyor.

 

Genellikle tüketiciler daha önce etkileşime geçtikleri siteler üzerinden alışveriş yapmayı tercih ettiği için de içerik pazarlaması satışlarını ve marka bilinirliğini artırmak isteyen e-ticaret firmalarının vazgeçemediği bir pazarlama yöntemi olarak biliniyor.

 

İçerik Pazarlaması

 

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

 

En iyi pazarlama kanalları arasında yer alan arama motoru optimizasyonu yani seo çalışmaları, Google botlarının bir e-ticaret sitesini daha hızlı taraması ve indexlemesi için yapılan çalışmalara verilen isimdir. Optimizasyon çalışmaları ise bu noktada markaların organik sıralamalarda yer almasını sağlamaktadır.

 

Özellikle yüksek arama hacmine sahip anahtar kelimelerde işletmeler Google sıralamalarında yer aldığı takdirde hem marka bilinirliği yaratabilmekte hem de daha fazla satış yapma imkânı yakalayabilmektedir. Bu nedenle e-ticaret sektöründe ve e-ihracatta satışlarını artırmak isteyen markalar ürün, kategori ve marka sayfalarına yönelik arama motoru optimizasyonu çalışmaları yapmakta ve Google’da üst sıralara çıkmaya çalışmaktadır.

 

Sizler de ürün ve hizmetlerinizi hedef kitlenizde yer alan kişilere ulaştırmak istiyorsanız en iyi pazarlama kanalları arasında yer alan SEO’ya bir göz atabilir ve stratejinizi geliştirebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; E-ticarette SEO'ya Zarar Veren Hatalar

 

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

 

Sosyal Medya Pazarlaması

 

E-ticaret sektöründe faaliyet yürüten firmaların tercih ettiği en iyi pazarlama kanalları arasında sosyal medya pazarlaması da yer alıyor. Sosyal medya pazarlamasından yararlanan işletmeler hem daha kolay bir şekilde marka bilinirliği yaratıyor hem de satışlarını artırma fırsatı yakalıyor.

 

Özellikle son dönemlerde artış gösteren Instagram, Twitter ve Facebook gibi platformların kullanımı sayesinde markalar hedef kitlelerinde yer alan kişilere daha kolay bir şekilde ulaşma fırsatı yakalıyor ve böylece bir marka bilinirliği yaratırken satışlarını artırma imkanı da buluyor.

 

Instagram ve Facebook gibi satış kanallarında yer alan e-ticaret sitesi entegrasyonu yani mağaza özelliği sayesinde e-ticaret ile internetten ürün satışı yapan markalar müşterilerini daha kolay bir şekilde e-ticaret sitelerine yönlendirebiliyor ve böylece kişiler hızlı ve güvenli bir şekilde alışveriş yapma fırsatı yakalıyor.

 

Sizler de e-ticaret sitenizin ürün satışlarını artırmak istiyorsanız sosyal medya pazarlaması stratejinizi geliştirebilirsiniz. Böylece hedef kitlenizde yer alan kişilere ulaşabilir ve daha hızlı bir şekilde satış yapma fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Sosyal Medya Üzerinden Yeni Müşteri Nasıl Kazanılır?

 

Sosyal Medya Pazarlaması

 

Influencer Marketing

 

Satışlarınızı Artırmanızı Sağlayacak En İyi Pazarlama Kanalları arasında yer alan bir diğer pazarlama stratejisi de ınfluencer marketingdir. Özellikle Instagram ve TikTok kullanımının artış göstermesi ve büyük markaların ınfluencerlar ile işbirliği yaparak bir stratejisi geliştirmesi e-ticaret firmalarının ınfluencer marketing stratejisine yönelmesini sağlamıştır.

 

Influencer marketing pazarlamasında e-ticaret ile yaptığı satışları artırmak isteyen kişi ve işletmeler hedef kitlelerinde yer alan ınfluencerlar ile işbirliği yapmaktadır. Bu sayede markalar marka bilinirliklerini artırırken hedef kitlesinde yer alan kişilere de hızlı bir şekilde ulaşma fırsatı yakalamaktadır.

 

Bunların yanı sıra ınfluencer marketing pazarlaması e-ticaret sektöründe faaliyet gösteren markaların hedef kitlesini genişletmesinde yardımcıdır.

 

Influencer Marketing

 

Arama Motoru Reklamcılığı

 

E-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapacak olan kişiler satın almak istedikleri ürün ve hizmetleri çoğu zaman Google gibi arama motorları üzerinden arar. Bu nedenle de günümüzün reklam kanalları arasında yer alan arama motoru reklamcılığı hedef kitlesine ulaşmak isteyen markalar tarafından daha çok tercih edilir.

 

Arama motoru reklamcılığı stratejisini geliştirmek isteyen markalar bu reklam kanalında en çok hedef kitle, anahtar kelime ve reklam bütçesine önem verir. Çünkü markalar her zaman ürün ve hizmetleri ile ilgilenecek olan doğru bir hedef kitleye ulaştıkları takdirde satış yapma imkanı yakalar. Bu nedenle satış kanalı olarak arama motoru reklamcılığını tercih edecek olan markaların iyi bir strateji geliştirmesi ve analizlere önem vermesi gerekmektedir.

 

Arama motoru reklamcılığında markaları en iyi seviyeye taşıyacak ve satışlarını artırmaya olanak tanıyacak olan stratejiler ise her zaman hedef kitleyi tanımaktan ibarettir. Hedef kitlenizde yer alan kişilerin analizi, demografik yapısı ve ne tür ürünler ile ilgilendiğine karar verdikten sonra bu kişilerin internette ne tür aramalar gerçekleştirdiğini analiz edebilirsiniz.

 

Ardından en iyi satış kanalları arasında yer alan arama motoru reklamcılığını doğru bir reklam bütçesi ile uygulamaya başlayabilir ve böylece satışlarınızı hızlı bir şekilde artırma fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

Arama Motoru Reklamcılığı

 

Ticimax ile Satışlarınızı Arttırma Fırsatı Yakalayın

 

İnternetten satış sitesi kurarken sizler de 15 yılı aşkın süredir e-ticaret sektörü deneyimi olan Ticimax e-ticaret altyapısını tercih edin. Ticimax e-ticaret altyapısı içinde bulunan pazarlama modülleri ile markanız için en iyi satış kanallarını bulun ve dijital pazarlama çalışmalarınızı planlayarak satışlarınızı artırmak fırsatı yakalayın.

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax