Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Instagram'dan Ürün Satmak İçin Stratejiler

İçerikler;

Bir Milyar kullanıcıya sahip günümüzün en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram'da ürün satmak sanıldığı kadar zor değil! Doğru stratejiler belirleyerek Instagram satış performansınızı gün geçtikçe iyileştirebilirsiniz... E-ticaret profesyonellerimizin aşağıdaki tavsiye etmiş olduğu Instagram'dan ürün satmak ile ilgili stratejilerini uygulayarak çok kısa bir süre içerisinde cironuzu artırabilme olanağına erişebilirsiniz...Instagram'dan Ürün Satmak İçin Stratejiler

 

Ürününüzün Kullanıldığını Gösteren Fotoğraf ve Videolar Ekleyin

Marka ve ürün farkındalığını artırabilmek için yüksek kalitede müşterileriniz tarafından ürününüzün kullanıldığını gösteren fotoğraf ve videolar eklemelisiniz. Bu tarz paylaşımlar potansiyel müşterilerinizde oldukça güvenilir bir intiba uyandırmaktadır. Görsellerinizin hikâyesini başarılı bir şekilde kurgularsanız bu yöntem ile beklediğinizden çok daha fazla satışlarınızı artırabilirsiniz. Yapılan araştırmalarda bu tür paylaşımların satın almaya %59 oranında etki ettiği gözlemlenmiştir.Instagram'dan Ürün Satmak Ürünlerinizi Kullanın

 

Ürünün Satın Alınması Halinde Yaşam Tarzında Ne Gibi Değişimler Olabileceğini Çağrıştıran Paylaşımlarda Bulunun

Günlük aktif kullanıcı sayısı 500 Milyondan fazla olan Instagram üzerinden satış yapmak için yapmanız gereken en önemli şey hayal satmaktır. Yani ürünü satın almak isteyen potansiyel müşterilerinizin ürüne sahip olduktan sonra yaşam tarzlarında ne gibi farklılıkların yaşanacağına dair çağrışımlarda bulunmalısınız.Instagram'dan Ürün Satmak Paylaşımlar

 

Takipçilerinizle Sürekli Etkileşimde Bulunun

E-ticaret satış grafiğinizin yukarı yönlü bir seyir izlemesini istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey iki yönlü bir iletişim ağı kurmaktır. Takipçilerinizin yapmış oldukları yorumlara cevap vermeniz, onları yorum yapmaya ve gönderiyi paylaşmaya teşvik etmeniz satışlarınızın her geçen gün çok daha fazla artmasına önemli katkı sağlayacaktır. Ne kadar fazla yorum ve paylaşım yapılırsa paylaşımlarınızın Instagram keşfet kısmında çok daha yukarılarda yer alabileceğini unutmamalısınız.Instagram'dan Ürün Satmak Takipçi Etkileşimi

 

Influencer Pazarlamasını Deneyin

İşletmenizin başarılı bir Instagram satış performansı sergileyebilmesi için Influencerlardan destek alabilirsiniz. Önemli bir kitleyi etkileme gücüne sahip olan Influencerların yapmış oldukları tek bir paylaşım dahi marka farkındalığınızın artmasına bunla doğru orantılı olarak da ürünlerinizin hızlı bir şekilde satılmasına imkân tanıyacaktır. Sektörünüzle alakalı olan Influencerların listesini çıkarark onlarla iletişime geçerek reklam ve sponsorluk çalışmaları hakkında bilgi edinebilirsiniz.Instagram'dan Ürün Satmak Influencer Pazarlama

 

Instagram'a Özel Kampanya ve İndirimler Sunun

Instagram satış performansını artırabilmek amacıyla yapılması gereken en önemli şey bu önemli platforma özel kampanya ve indirimler düzenlemektir. Hedef kitlenize uygun belli günlerde yapacak olduğunuz bu özel kampanya ve indirimler takipçilerinizin işletmenizin sadık bir müşterisine dönüşebilme ihtimalini artıracaktır.

Instagram Etkileşim Artırma Teknikleri hakkında derlediğimiz yazı üzerinden kampanya, indirim ve pek çok seçenek hakkında detaylara erişebilirsiniz.

 

 

Ticimax e-ticaret paketlerini kullanmak ve kendi e-ticaret sitenizi açmak istediğiniz takdirde E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret