Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

En iyi E-Ticaret Kampanyaları

//

Ticimax Bilgi Merkezi

// En iyi E-Ticaret Kampanyaları

PUAN SİSTEMİ

Satış ve üyelikleri teşvik etmesi için hazırlanan modüldür. Ürün alımlarında, belirli ürünlerde, üyelikte, ürünlere yorum yapmada, arkadaş davetlerinde özel tanımlamalar ile para puanlar kazandırılabilmektedir. Para puanlar belirlediğiniz limitler ile hediye çeklerine dönüştürülerek müşterileriniz tarafından kullanımı sağlanmaktadır.

İLİŞKİLİ ÜRÜNLER

Ürün detay sayfalarında belirlediğiniz ürünün yanında ilgi çekebilecek, satmak istediğiniz ürünleri belirterek, bu ürünü alanlar bunlardan da aldı şeklinde kampanyalar düzenleyerek, müşterilerinizin o ürün birlikte, belirlediğiniz yan ürünleri de almasını sağlayabilirsiniz.

E-MAİL ADRESİNE GÖRE ÖZEL İNDİRİM

Kurumsal firmalarla yapabileceğiniz iş birlikleri düşünülerek hazırlanmış bu muhteşem kampanya modülü ile örn;ticimax.com uzantılı e-mail adresli üyelere ürünleri %10 indirimli satabilirsiniz.

ÜRÜN BAZINDA ÖZEL İNDİRİM

İstediğiniz üründe özel fiyat belirleyip bu fiyatın sadece belirli tarih aralıklarında veya belirli stok adetleri arasında geçerli olmasını belirleyebilirsiniz.

ÜRÜNDE ADET BAZINDA YÜZDE İNDİRİMİ SAĞLAMA

Örn; X ürününden 2 adet alınırsa %5 indirim , 3 adet alınırsa %10 indirim , 4 adet alınırsa %15, 5 ve üzeri alınırsa %20 indirim.

X ÜRÜNÜNÜNDEN ALANA A ÜRÜNÜ 10TL İNDİRİMLİ

Ürün bazında uygulanan, müşterinizin farklı bir ürünü de alması amacı ile hazırlanmış bir kampanya modülüdür.

X ÜRÜNDEN ALANA Y ÜRÜNÜ %5 İNDİRİMLİ

Ürün bazında uygulanan, müşterinizin farklı bir ürünü de alması amacı ile hazırlanmış bir kampanya modülüdür.

X ÜRÜNÜNDEN ALANA Y KATEGORİSİNDEKİ ÜRÜNLER 5TL İNDİRİMLİ

En çok satan ürün ile birlikte farklı bir kategorideki satışları canlandırmanız için hazırlanmış bir kampanyadır. Örneğin; Elbise alan bir müşterinize ayakkabı kategorisindeki ürünler 5 TL. indirimli diyebilirsiniz.

X VE Y ÜRÜNLERİNİ ALANA Z KATEGORİSİNDEKİ ÜRÜNLER %10 İNDİRİMLİ

Birlikte en çok satan ürünlerin yanında farklı bir kategorideki satışları canlandırmanız için hazırlanmış bir kampanyadır. Örneğin; Elbise ve Ayakkabı alan bir müşterinize Küpe kategorisindeki ürünler 1 TL. indirimli diyebilirsiniz.

TAKSİT TUTARLARINA LİMİT BELİRLEME

Satışlarınız da vade farksız taksit uygulaması yapıyorsanız, müşterilerinizin daha yüksek tutarlı alışverişler yapması ve karlılığınızı arttırmak için tasarlanan bu kampanya modeli ile vade farksız 2 Taksit’ i 100 TL üzerine, 3 Taksit’i 200 TL üzerine yapabilirsiniz.

ÜYE OL İNDİRİM ÇEKİ KAZAN

Sitenize direk üyelikleri arttırmak için oluşturulan bir kampanya tipidir. Örneğin; üye olana 100 TL hediye çeki 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kullanılabilir şeklinde kampanyalar geliştirebilirsiniz.

ÖZEL KURALLI İNDİRİM ÇEKİ OLUŞTURMA

Bu kampanya modeli ile başlangıç ve bitiş tarihleri belirleyebilir, minimum alışveriş tutarı, sadece x kategorisinden veya y kategorisindeki ürünler için geçerli, sadece x markasında geçerli şeklinde TL bazında hediye çekleri oluşturabilirsiniz. Ayrıca sadece 1 üyeye 1 kullanımlık , herkese ama toplamda 3 kullanımlık gibi kurallar da oluşturabilirsiniz.

HEDİYE PAKETİNE ÜCRET TANIMLAYABİLME

Müşterilerinize siparişlerini hediye paketi ile alma imkanı sunabilirsiniz. Bu özelliği ister açıp, ister kapatabilirsiniz. Ayrıca size ek bir maliyet getiriyor ise ekstra maliyeti müşterilerinize yansıtabilirsiniz.

ORANSAL HEDİYE ÇEKİ OLUŞTURMA

Bu kampanya modeli ile başlangıç ve bitiş tarihleri belirleyebilir, minimum alışveriş tutarı, sadece x kategorisinden veya y kategorisindeki ürünler için geçerli, sadece x markasında geçerli şeklinde % (Yüzde) bazında hediye çekleri oluşturabilirsiniz. Ayrıca sadece 1 üyeye 1 kullanımlık , herkese ama toplamda 3 kullanımlık gibi kurallar da oluşturabilirsiniz.

ÜYELERE ÜRÜN BAZINDA İNDİRİM SAĞLAMA

Ticimax’ın üye grubu yaratarak yaratılan gruplara göre özel fiyat tanımlamaları ile her üyeye, ister tüm ürünlerde isterseniz belirli ürünlerde farklı fiyatlardan satış yaptırabilirsiniz.

KASA ÖNÜ FIRSATLARI

Türkiye’de e-ticaret paketleri arasında ilk Ticimax’ın yaptığı bu kampanya siparişi tamamlamadan önce sepet adımında sizin belirleyeceğiniz özel fiyatlı ürünleri sepet adımında göstererek ekstra ürün satmanızı sağlayan bir kampanya modülüdür.

ARKADAŞINI DAVET ET HEDİYE ÇEKİ KAZAN!

Üyenizin, arkadaşlarını da sizin sitenize getirip üye kazandırılması veya satış yaptırmasına teşvik için hazırlanmış bir kampanyadır. Sizin belirleyeceğiniz kurallara göre davet eden kişi hediye çeki veya para puan kazanacaktır. Örneğin; Arkadaşını üye yap 10 TL hediye çeki kazan.

ALIŞVERİŞİNİ TAMAMLA HEDİYE ÇEKİ KAZAN

Müşterilerinize alışverişinden sonra tutar veya alışverişinin belirli bir oranı kadar hediye çeki verebilir ayrıca bu çeki siparişi kargoya verirken yazdırabilirsiniz.

MÜŞTERİ BAZINDA İNDİRİM TANIMLAMA

Müşteri bazında tüm ürünlerinizi tüm müşterilerinize ister yüzde ister tutar indirimli olarak özel indirimler tanımlayabilirsiniz.

ÖDEME TİPLERİNE ÖZEL KAMPANYALAR

Müşterilerinizi farklı ödeme tiplerine yönlendirerek karlılığınızı attırmanız için hazırlanmış bir kampanyadır. Örn; 100 TL. üzeri alışverişlerde Kredi Kartı ile yapacağınız ödemelerde ekstra %10 indirim veya 1 TL. indirim.

ÖDEME BAZLI KARGO KAMPANYALARI

Müşterilerinizi farklı ödeme tiplerine yönlendirerek karlılığınızı attırmanız için hazırlanmış bir kampanyadır. Örn; 100 TL üzeri alışverişlerde Kredi Kartı ile yapacağınız alışverişlerde Kargo X TL veya Kargo % 5 İndirimli.

SEPETE ÖZEL KAMPANYALAR

Sepet tutarı belirli bir seviyeye ulaştığında belirli bir ürünü hediye veya indirimli bir oran satabilmenizi sağlayan, ekstra ürün ve ürünler sattıran kampanya tipidir. Örn. Sepet tutarı 100 TL ise Çoraplar Bedava.

ÖDEME TİPLERİNE ÖZEL PARAPUAN

Müşterilerinizi farklı ödeme tiplerine yönlendirerek karlılığınızı attırmanız için hazırlanmış bir kampanyadır. Örn; 100 TL üzeri Kredi Kartı ile yapacağınız alışverişlerde 10 Para Puan.

BELİRLİ TUTAR ÜZERİNE KARGO ÜCRETİ KALDIRMA

Müşterilerinizin sepet tutarlarını arttırmaları için hazırlanmış bir kampanyadır. Belirleyeceğiniz bir tutar üzerinde alışveriş yapıldığında kargo ücreti alınmamasını sağlar. Ayrıca müşterinizin sepet tutarı belirlediğiniz ücretin altında kaldığında “x tl daha alışveriş yaparsanız kargo ücretsiz olacak” uyarısı vermektedir.

TUTARA GÖRE FARKLI KARGO ÜCRETLERİ ÇIKARTABİLME

Sadece Ticimax’ta uygulanan bu kampanya ile belirli sepet tutarları arasında farklı kargo ücretleri yansıtabilirsiniz. Örneğin. 0-50 TL arasında kargo 5 TL, 51-100 TL arası kargo 3 TL, 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz gibi kampanyalar oluşturabilirsiniz.

ÜLKE, İL BAZINDA FARKLI KARGO ÜCRETLERİ BELİRLEME

Yurtdışına satış gerçekleştiren ve kargo anlaşmalarında illere göre farklı fiyatlar alan kullanıcılarımız için hazırlanmış bir kampanya türüdür. Farklı ülkelere veya illere farklı kargo ücretleri belirleyebilirsiniz.

HEDİYE PAKETİ İSTEME

Müşterilerinizin, arkadaşlarına, eşlerine, sevgililerine hediyelerini sizin siteniz üzerinden almalarını sağlamak amacı ile yaratılmış bir kampanya türüdür. Müşteriye alışveriş esnasında “Hediye Paketi İstiyorum” şeklinde bir seçenek çıkartılır, dilerseniz ücretli dilerseniz de ücretsiz olarak bu hizmeti vermenizi sağlar.

ÜRÜN BAZINDA FARKLI TAKSİT SAYISI BELİRLEME

Yeni yasaya göre Cep Telefonu gibi ürün gruplarında taksit yasağı gelmiştir. Dilerseniz bu tip kategorilerinizdeki ürünlere taksit sınırlaması getirebilir, karlılığınızın fazla olduğu ürünlerde vade farksız taksit kampanyası yapabilir veya karlılığınızın az olduğu ürünlerde vade farksız taksitleri engelleyebilirsiniz.

KARGO ÜCRETSİZ ÜRÜN TANIMLAYABİLME

Ticimax ile sadece belirli ürünlerde ücretsiz kargo tanımlaması yapabilirsiniz. Karlılığınızın yüksek olduğu ürünlerde müşterilerinizi alışverişe teşvik amacı ile ücretsiz kargo yapabilirsiniz.

SADECE 1 ÜRÜNE ÖZEL BİLE FARKLI KARGO ÜCRETİ TANIMLAMA

Standart kargo ücretlerinin dışında, sadece belirleyeceğiniz ürünlere dilediğiniz kargo fiyatını yazarak ürün bazlı kargo fiyatı belirleyebilirsiniz.

ÜRÜN,KATEGORİ VEYA MARKAYA ÖZEL HEDİYE ÇEKİ

Sadece belli ürün, kategori veya markaya özel hediye çekleri oluşturarak, müşterilerinizin o ürünleri almalarını sağlayabilir, vereceğiniz reklamlarda bu hediye çeklerini kullanabilirsiniz.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret