Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Amazon'da Satış Yapmak Hakkında 3 Önemli Madde

İçerikler;

Amazon'da Satış Yapmak Hakkında Detaylar

 

Bilindiği gibi Amazon birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de faaliyete geçmeye başlamıştır. E-ticaretle ilgili olan veya internetten satış yapmak isteyen kişilerde çok fazla vakit kaybetmeden Amazon'da satış yapmak için gerekenler ile ilgili olarak ciddi araştırmalar içerisine girmektedirler.

 

amazon , amazonda satış

Amazonda Mağaza AçmakAmazon’da Online Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler arasında Amazon üzerinden satış yapmanın avantajları ve dezavantajları da bulunmaktadır. Amazon üzerinden satış yapmanın avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 

Amazon’un marka imajı: Amazon yıllardır bu alanda hizmet veren, müşterilerin sorunlarına çözüm üreten ve en önemlisi dünya çapında faaliyet gösteren bir platformdur. Kendinize amazon üzerinden bir mağaza açarak satış yapacaksanız bu olumlu imajdan faydalanabilirsiniz.

 

Müşteri potansiyeli: Amazon, Türkiye’de henüz çok yaygın olarak kullanılmamasına rağmen dünya çapında başarısı sebebiyle de Türkiye pazarında hızlı bir büyümeye sahiptir. Amazon üzerinden mağaza açarak sizlerde Amazon’un müşteri kitlesinden yararlanabilirsiniz.Amazon'da Mağaza Açmak

 

Amazon Üzerinden Nasıl Mağaza Açılır?

 

Amazon’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler arasında öncelikle bir mağaza sahibi olma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Mağaza açmadan satış yapmaya imkan bulunmamaktadır. Amazon üzerinden bireysel ya da profesyonel olarak satıcı hesabı açabilirsiniz. Profesyonel satıcı hesabı için sattığınız ürünlerden kesilen komisyonların yanında aylık olarak belli bir meblağ ödeme yapmanız gerekir. Ürün listelemeleri için ise ekstra ücret talep edilmemektedir. Amazon üzerinden mağaza açmak için gerekli evraklar şunlardır:

 

  • Firma bilgileri
  • İletişim bilgileri
  • Kredi kartı bilgileri
  • Banka hesap bilgileri
  • Sorumlu kişinin bilgileri

 

Mağaza başvuru gerçekleştirdikten sonra kriterlere uyuyorsanız talebiniz kabul edilir ve ardından ürünlerinizi listelemeye ve satış yapmaya başlayabilirsiniz. Diğer online platformlarda olduğu gibi farklı ürün çeşitleri için farklı komisyon oranları uygulanmaktadır. Amazon her satış için komisyon kesmektedir.Amazon'da Nasıl Mağaza Açılır

 

Amazon'da Satış Yapmak Kolay Mı?

 

Amazon'da satış yapmak için araştırma sürecinizi planlayıp rakiplerinizi incelemelisiniz; çünkü çok fazla rekabet edeceğiniz satıcılar bulunmaktadır. Aynı ürünü çok daha ucuza satan satıcı her zaman bir adım ön plana çıkmaktadır. Amazon'da kolay satış yapabilmek için niş bir ürün yani çok fazla rekabeti olmayan ürün satmanız gerekmektedir.
 Amazon Satış Kolay MI

 

Amazon Güvenilir Mi?


Amazon, ödeme kanalları ve ürünlerin gönderimleri konusunda oldukça yoğun çalışmalar yapan ve kullanıcılarını mağdur etmemek için çalışan bir firmadır. Bu nedenle arka planlarında pek çok kontrol mekanızması bulunmakta ve Amazon Güvenilir Mi? sorusunu evet olarak cevaplandırabilecek yetkinliğe sahip bir firmadır. amazon güvenilir mi

 

Amazon Neden Tercih Ediliyor?

 

  • Global e-ticaret pazarında Amazon satış potansiyeli olarak lider bir konumda yer almaktadır.
  • Amazonda mağaza açarak rakiplerinizden 10 kat daha etkili bir pazarda yer almayı başarırsınız.
  • Amazon'un müşteri gözündeki güvenilirliğini hali hazırdaki tüm e-ticaret platformlarından 5 kat daha fazladır.
  • Amazon'un komisyon oranları sunmuş olduğu hizmet göz önüne alındığında diğer pazar yerlerine nazaran oldukça düşüktür.
  • Doğru ürünü bulur iseniz Amazon'dan satış yapmak oldukça kolaydır.
amazon , satış , eticaret amazon

 

Profesyonel ve Bireysel Satıcı Hesabı Nedir? Farkları Nelerdir?

 

Amazon'da ürün satmak için iki türlü seçenek bulunmaktadır. Bunlar profesyonel ve bireysel satıcı hesaplarıdır. Profesyonel hesapta aylık 99 TL ödemeniz karşılığında çok daha geniş bir yelpazede mağazanıza ürün ekleyebilir ve amazonun birçok ayrıcalıklı hizmetinden yararlanabilirsiniz.

 

Amazon e-ticaret yeri üzerinden satış yapmak için ikinci hesap seçeneği bireysel hesaptır. Bu hesap üzerinden ürün satışı gerçekleştirmek için aylık sabit bir ücret ödemek zorunda değilsiniz. Bireysel hesapta satmış olduğunuz ürün başına komisyon ödersiniz. Bu hesap türünde raporlama gibi Amazon'un birçok ayrıcalıklı özelliğinden yararlanamazsınız.Profesyonel ve Bireysel Satıcı Hesabı Farkı

 

Amazon Entegrasyonlu E-ticaret Sitesi Nasıl Açılır?

 

İnternet üzerinden satış yapmak için kendi e-ticaret yazılımınızı edinebilir e ticaret sitenizi kurabilirsiniz. Böylelikle komisyon, aylık ödeme gibi ek ödemelerden kurtulabilir ve marka imajınızı güçlendirecek faaliyetlere yönelebilirsiniz. E-ticaret sitenizi kurmak için bizimle iletişime geçebilir ve 15 günlük ücretsiz deneme süresinden yararlanarak inceleme yapabilirsiniz. Sonrasında ise size uygun e-ticaret paketini seçerek Amazon entegrasyonuna sahip bir e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz.

 

 

Böylelikle Amazon satışı ve Amazon entegrasyon üzerine kısa ve net bilgiler vermeye çalıştık. Ticimax Amazon Pazaryeri Entegrasyonu hakkında kapsamlı bilgiler edinmek için 0850 811 08 20 'yi arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret