Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

E-ticaret Web Sitesi Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İçerikler;

E-ticaret sitesi kurmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken birçok unsur bulunmaktadır. Özellikle e-ticaret sitelerinin tasarım özellikleri e-ticaret sitesi kurarken dikkat edilmesi gereken şeylerin başında gelir. Çünkü profesyonel bir şekilde tasarlanmış ve müşterilere güven veren e-ticaret sitelerinin satışları diğer web sitelerine oranla daha hızlı bir şekilde artış göstermektedir.

 

E-ticaret tasarımı yaparken işletmelerin dikkat etmesi gereken birçok farklı bulunmaktadır. Kullanılan e-ticaret temalarından mobil optimizasyona, mobil optimizasyondan sayfa tasarımına kadar olan her tasarım özelliği bir e-ticaret firmasının dikkat etmesi gereken şeylerin başında gelmektedir.

 

E-ticaret sitesi kurmak isteyenler için hazırladığımız E-ticaret Web Sitesi Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler adlı bu yazımızda sizlere bir e-ticaret sitesi nasıl tasarlanmalı ve e-ticaret sitesinde olması gerekenler hakkında bilgi vereceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyerek e-ticaret sitelerinin tasarım özellikleri hakkında bilgi edinebilir ve profesyonel bir e-ticaret sitesi tasarımı yaparak satışlarınızı arttırabilirsiniz.


 
E-ticaret Web Sitesi Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

E-ticaret Alt Yapınızı İyi Seçin

 

E-ticaret sitesi kurulumu yapacak kişilerin çalışabileceği birçok e-ticaret alt yapısı bulunmaktadır. E-ticaret alt yapılarının bazıları ücretsiz bir şekilde piyasaya sürülürken bazıları ise ücretli olarak satışa sunulmaktadır.

 

Ücretli ve ücretsiz alt yapıları arasında doğru seçimi yapmak bir e-ticaret sitesinin tasarımını kolaylaştıran en önemli şeylerden birisidir. Çünkü genellikle e-ticaret sitesi kurarken kullanılan ücretsiz e-ticaret alt yapılarını geliştirmek ve tasarım ayarlarını düzenlemek için ek temalara ve modüllere ihtiyacınız olacaktır.

 

Dışarıdan temin edeceğiniz bu modül ve temaların bazıları e-ticaret sitenizde doğru bir şekilde çalışırken bazıları ise çalışmayacaktır ve bu da e-ticaret sitesi tasarımınızın profesyonellikten uzak olmasına neden olacaktır.

 

Profesyonel e-ticaret sitesi tasarımı yapmak isteyen işletmelerin Ticimax gibi hazır e-ticaret alt yapılarını tercih etmesi oldukça önemlidir. Çünkü profesyonel e-ticaret alt yapıları içerisinde bulunan Premium Konsept Temalar bir e-ticaret sitesinin profesyonel olarak tasarlanmasını sağlayacaktır. Böylece işletmeler müşterilerine daha kolay güven verecek ve satışlarını arttırma fırsatı yakalayacaktır.

 

İlgili İçerik; E-Ticaret Paketleri

 

İlgili İçerik; Yeni Premium Konsept Temalar ile Satışlarınızı Arttırın

 

E-ticaret Web Sitesi Tasarımı Altyapı Seçimi

 

Kullanıcı Deneyimini Ön Planda Tutun

 

Kullanıcı deneyimi yani user experience, bir e-ticaret sitesini ziyaret eden tüketicilerin ürünler, hizmetler ve servislere ulaşırken hızlı bir şekilde ulaşmasını ve bu süreçte belirli duyguların ortaya çıkmasını sağlayan çalışmalara verilen isimdir.

 

Bir nevi kullanıcı deneyimi, bir e-ticaret sitesinin kullanıcılar göz önünde bulundurularak işlevsel bir şekilde tasarlanmasına verilen isimdir. E-ticaret sitesi tasarımında oldukça önemli bir kavram olan user experience çalışmaları, sitenizi ziyaret eden kullanıcıların sitenizdeki yer alan ürün ve özelliklerle nasıl etkileşime gireceğinizi belirlemek için yapılır. Doğru çalışmalar sayesinde e-ticaret firmaları online mağazalarında kullanıcıları tutma sürelerini arttırırken müşteri memnuniyetini ve satışlarını da arttırma fırsatı bulmaktadır.

 

İlgili İçerik; Kullanıcı Deneyimi ( User Experience-UX) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 
İlgili İçerik; Kullanıcı Arayüzü (User Interface- UI) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Responsive Tasarım Özelliklerinden Yararlanın

 

E-ticaret sitesi tasarımı nasıl olmalı diyen kişilerin önem vermesi gereken bir diğer unsur ise responsive tasarımlardır. Responsive tasarım, bir e-ticaret sitesinin mobil platformlarda problemsiz ve hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayan bir tasarım özelliğidir. Günümüzde internetten yapılan alışverişlerin büyük bölümü mobil cihazlar üzerinden yapıldığı responsive tasarımlar bir e-ticaret sitesi için oldukça önemlidir.

 

Çünkü e-ticaret siteleri responsive olarak tasarlanmadığı takdirde mobil platformlarda düzgün çalışamayacaktır. Bu da sitenizi cep telefonu ve tablet gibi akıllı cihazlar üzerinden ziyaret kullanıcıların sitenizde geçireceği zamanı düşürecektir. E-ticaret sitenizde güzel vakit geçiremeyen kullanıcıların işletmenize olan güveni sarsılacak ve bu da ürün satışlarınızın olumsuz bir şekilde etkilenmesine neden olacaktır.

 

Bu nedenle e-ticaret sitesi tasarımı yaparken responsive tasarımlar yapmanız ya da responsive tasarım özellikleri bulunan yeni konsept temaları kullanmanız oldukça önemlidir.

 

İlgili İçerik; E-ticarette Responsive Tasarım Neden Önemlidir?

 

Modern ve Sade Tasarımlar Kullanın

 

E-ticaret sitelerinden ürün ve hizmet satın almak isteyen tüketiciler karmaşık bir e-ticaret sitesi ile karşı karşıya kaldığında e-ticaret firmalarına güvenmemekte ve bu nedenle bu site üzerinden alışveriş yapmayı reddetmektedir. Bu nedenle e-ticaret için web site tasarımı yapmak isteyen işletmelerin modern ve sade tasarımlar kullanması gerekmektedir.

 

Flat Design Akımı ile beraber ortaya çıkan ve birçok sektörde kullanılan minimal tasarım özellikleri e-ticaret firmalarının müşterilerine güven vermesine ve satışlarını arttırmasına yardımcı olmaktadır. Sizler e-ticaret sitenizi tasarlarken flat design akımının izinden giderek sade ve minimal tasarımlarla web sitesi tasarımı yapabilir ve satışlarınızı daha kolay arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; İyi Bir E-ticaret Sitesi Nasıl Olmalı?

 

E-ticaret Web Sitesi Tasarımı Modern ve Sadelik

 

E-ticaret Sitenizde Sayfa Tasarımına Önem Verin

 

Bir e-ticaret firmasının dönüşüm oranlarını arttırması için e-ticaret sitelerinde bulunan , hakkımızda, iletişim, sık sorulan sorular, ödeme, ürün ve kategori sayfalarının tasarımına önem vermesi gerekmektedir. Çünkü bu sayfalar müşterilerin işletmeniz ya da ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi almasını sağlayacak sayfa türleri arasında bulunmaktadır.

 

E-ticaret firmaları sayfa tasarımı yaparken birçok unsuru göz önünde bulundurmalıdır.

 
  • Hakkımızda sayfası tasarımı yapılırken tüketicilere işletmeniz hakkında bilgi vermeniz, hedeflerinizden bahsetmeniz ve işletmenize ait fotoğraflara bu sayfada yer vermeniz gerekmektedir.
  • İletişim sayfası tasarımında ise özellikle müşterilerin sizlerle iletişime geçmesini istediğiniz iletişim kanallarına ait bilgileri paylaşmanız gerekir. Müşteri hizmetleri numarası, iletişim formu vb. birçok özelliğin ve bilginin bu sayfada yer alması gerekir.
  • Sık sorular sayfası tasarlanırken müşterilerinizin merak edeceği konular olan çalışma şekilleriniz, iade ve garanti koşullarınız, kargo ve teslimat süreçleri, ödeme yöntemleri ile ilgili konularda bilgi vermeniz gerekir.
  • Ödeme sayfası tasarımı yapılırken ise işletmenizin güvenilir ödeme yöntemleri ile ödemeler aldığını gösteren ve işletmenizin kurumsal kimliğini yansıtan bir sayfa tasarımı yapmaya önem vermelisiniz.
  • Ürün ve kategori sayfası tasarımı yaparken kaliteli ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar kullanmaya dikkat etmelisiniz.
 

Bunları göz önünde bulundurarak e-ticaret sitenizin web site tasarımını daha doğru bir şekilde yapabilir ve satışlarınızı arttırma fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Perakende Sektörü İçin E-ticaret Rehberi

 

İlgili İçerik; Özel Günlerde Mobil Uygulamanızın Gelirini Arttırmak İçin 6 Taktik

 

İlgili İçerik; ''Sık Sorulan Sorular'' (SSS) Sayfasının Önemi ve Dikkat Etmeniz Gerekenler


İlgili İçerik; E-ticaret Ödeme Sistemleri Hakkında 3 Önemli Başlık

 

Site İçi Arama Özelliğine Yer Verin

 

Site içi arama özelliği, tüketicilerin belirli anahtar kelimeler ile e-ticaret sitenizde arama yapmasını sağlayan bir özelliktir. Genellikle bir ürün veya hizmet satın almak ya da işletmeniz hakkında bilgi almak isteyen tüketiciler bu özelliği oldukça çok kullanmaktadır.

 

Site içi arama özelliği, tüketicilerin bir ürün ya da hizmete daha kolay ulaşmasını sağlayan ve e-ticaret sitelerinin satışlarını arttıran bir özellik olduğu için e-ticaret sitesi tasarımı yaparken bu özelliği aktif etmeniz gerekmektedir. Genellikle bu özellik e-ticaret sitelerinin header bölümünde ya da kategorilerinin yanında yer almaktadır. Bunu göz önünde bulundurarak sizler de e-ticaret sitesi tasarımınızı yapabilir ve işletmenizin satışlarını arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; E-ticaret Entegrasyon Modelleri Nelerdir?

 

İlgili İçerik; ISO Belgeleri ile Ticimax Kalitesi Tescillendi?

Müşteri Yorumlarına Yer Verin

 

E-ticaret sitenizin ürün sayfalarında kullanabileceğiniz müşteri yorumları, bir ürün veya hizmet almak isteyen tüketicilerin bu ürünü daha önce satın alan ve kullanan kişilerin yorumlarını görmesini sağlayan bir tasarım özelliğidir.

 

Müşteri yorumları ve değerlendirmeleri sayesinde tüketiciler satın alma kararlarını daha hızlı bir şekilde verebilmektedir. Sizler de e-ticaret sitenizi tasarlarken bu özelliği kullanabilir ve satışlarınızı daha hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.

 
İlgili İçerik; Müşteri Yorumlarının Önemi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kurumsal Kimliğinizi Yansıtın

 

E-ticaret tasarım örneklerini inceleyen kişilerin karşılaştığı en önemli şeylerden birisi e-ticaret sitelerindeki renk uyumluluğudur. Genellikle e-ticaret firmaları müşterilerinde güvenilir bir marka imajı yaratmak için kurumsal kimliklerinde kullandıkları renkleri e-ticaret sitelerinde de kullanmaktadır. Böylece işletmeler müşterilerinde güvenilir marka imajı yaratmakta ve sitelerinin dönüşümlerini arttırabilmektedir.

 

İlgili İçerik; Kurumsal Kimlik Oluşturma Rehberi

 

E-ticaret Web Sitesi Tasarımı Kurumsal Kimlik

 

Ticimax ile E-ticaret Sitenizi Tasarlayın

 

E-ticaret sitesi tasarımı yapmak isteyen kişiler için birçok tasarım özelliği bulunan Ticimax alt yapıları ile sizler de e-ticaret sitenizi tasarlayabilir ve anında satışa başlayabilirsiniz. Ticimax e-ticaret paketleri içerisinde yer alan Premium konsept temalar ile e-ticaret sitenizde mobil uyumluluğu yakalayabilir, sayfa tasarımlarınızı kolayca yapabilir ve satışlarınızı hızlıca arttırabilirsiniz.

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret