Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Online Alışveriş Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

Online alışveriş siteleri günümüzde o kadar yaygınlaştılar ki her yerde karşımıza çıkan siteler olmaktadırlar. Günümüzde iş hayatının yoğunlaşması, zamanın insana yetmemesi ve sanal dünyanın getirdiği birçok etki dolayısıyla artık mağaza mağaza dolaşmak yerine insanlar evlerinden veya ofislerinden oturduğu yerde alışveriş yapmaktadırlar. Aslında bu çözüm bir lüks değil ihtiyaçtır. Çünkü artık eskisi gibi vakit bolluğu yok ve insanlar her şeyin en pratik ve en hızlı yolunu aramaktadırlar. İşte tam da bu ihtiyaçlara hitaben online siteler ortaya çıkmıştır. Online siteler hem alıcılar hem de satıcılar için büyük bir kolaylık doğmuştur.

Girişimciler artik normal mağaza açmak yerine çağa ayak uydurarak online siteler açmaktadırlar. Teknolojinin gelişmesiyle beraber insanlar artık kabuklarına sığamamaya, daha büyük bir dünyaya açılmaya karar verdiler. Hangi iş kolu olursa olsun öncelikli hedef hep daha fazla alıcıya ulaşmak oldu.

Aslında bu düşünce de doğru bir düşünce olmaktadır. Çünkü teknoloji o kadar gelişti ki eskiden sadece televizyonda gördüğümüz veya adını duyduğumuz eşyaları tek bir telefonla evimize almak mümkün hale geldi. Bu da teknoloji cağının hayatımıza en önemli katkısıdır belki de. İşte bunu mümkün kılan en önemli araçta online alışveriş siteleridir.
 

 
 • OnlineAlışveriş Sitesi Nedir Ve Nasıl Kurulur?
 • Online Alışveriş Sitesi Kurmak İçin Nereden Başlanmalı?
 • Online Alışveriş Sitesi Kurarken Bu Hataları Yapmayın.


İlgili İçerik: E-ticaret Siteleri 1 Ocak'tan İtibaren Vergiden Muaf


giyim web sitesinde online alışveriş


Online Alışveriş Sitesi Nedir Ve Nasıl Kurulur?

Online alışveriş siteleri veya diğer adıyla mağazaları aslında normal mağazalardan alış ve satış kısmıyla hiçbir farkı yok. Siz kurulan siteye giriyor ve beğendiğiniz ürünü satın alıyorsunuz. Bunu diğer mağazalardan ayıran tek şey, evinizden oturduğunuz yerden alışveriş yapmanız olmaktadır. Bu da, özellikle geçtiğimiz bu zorlu süreçlerde hayatımızı kolaylaştıran önemli etmenlerden biridir. Alıcılar bu yolla alışveriş yapmaya devam ettikçe genç girişimciler veya iş kurmak isteyen kişiler, online alışveriş siteleri kurmak istemektedirler.

Online alışveriş sitesi kurmak, girişimci için çok büyük bir fırsat olmaktadır. Çünkü elinde bulunan malların bu yolla satılmama ihtimali yok denecek kadar azdır. Bundan dolayı insanlar online mağaza açmak için çeşitli yollara başvurur. Online Alışveriş Sitesi açmak için birçok faktör gerekmektedir. Bunlar şöyle sıralanabilir;
 

 • Online bir satış mağazası kurmak istiyorsanız öncelikle kendinize bir isim belirlemelisiniz. Hangi ismi seçeceğiniz tamamen sizin tercihiniz olsa da ''.com'' uzantılı bir isim kullanmanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Markanıza uluslararası bir imaj sağlayacak ve tüm dünya da tek bir mağaza olmanıza olanak sağlayacaktır. Bunun dışında daha sonra hukuki problemlerle uğraşmak istemiyorsanız marka tescil başvurusunda bulunup marka tescilinizi almalısınız.
 • Büyük bir online mağaza kurmak istiyorsanız faturalandırma işlemi yapmalısınız. Yani vergi mükeffeliyeti açısından firmanızın faturalandırma işlemi yapabilmelisiniz.
 • Eğer faturalandırma sisteminiz yoksa şahıs şirketi kurmak sizin için maliyet açısından en avantajlı yol olacaktır.
 • İnternet üzerinden çeşitli sayfalar aracılığıyla online alış-veriş sitesi kurmak mümkündür. Eğer siz de bir online alış-veriş sitesi kurmak istiyorsanız bu sayfalar yardımıyla kurabilirsiniz. Bu sayfalar belirli bir ücret karşılığında size online sitenizi açma imkânı sağlamaktadır. Bu sitelerin ücretleri 800 TL den başlayıp 10.000 TL ye kadar çıkmaktadır.
 • Bazı kişiler ücretsiz olarak online satış sitesi kurmak için arayışlara çıkar. Fakat unutulmamalıdır ki, günlük hayatta bir mağaza açmak istendiğinde nasıl ki elektrik veya diğer giderler için ücret gerekiyorsa online mağazalar için de belirli bir ücret gerekmektedir.
 • İnternet üzerinden satış yapabileceğiniz online alış-veriş sitenizi nerede barındıracağınız da önemli bir faktördür. Bunun için en iyi hosting çözümüne de bulmalı ve buna uygun bir bütçe ayırmalısınız.
 • Web sitenizin nasıl bir altyapıya sahip olacağını da belirlemelisiniz. Bunun için kendi tasarımınız olan bir web siteniz olabileceği gibi internet üzerinden yazılım satın alarak ta yapabileceğiniz bir web sitesi kurmak mümkündür.
 • Hazır online yazılım paketleri sizlere çeşitli olanaklar sağlamaktadır. Örneğin; ürün sayfalarına videolar ekleyebilir, yarım kalan sepet alışverişinde alıcıya mesaj gönderebilir veya urun karsılaştırması yaparak satış kalitesini arttırabilirsiniz.
 • Hızlı ve güvenli bir ödeme seçeneği belirleyerek alıcılar ile aranızdaki bağı kuvvetlendirmelisiniz. Size güvenen ve hizmet kalitesinden memnun alıcılar sizinle tekrar çalışmak isteyeceklerdir.
 • Her iş gibi bu işte de sizin en önemli motivasyonunuz kendi hayalleriniz olmalıdır. Belki ilk online mağazanızı açtığınızda beklediğiniz ivmeyi kazanamayabilirsiniz. Fakat biraz sabır ve biraz emekle aşılamayacak hiçbir sorunun olmadığını bilerek heyecanınızı diri tutarak yolunuza devam etmelisiniz.

İlgili İçerik: Corona ve Ev Hayatı Teknoloji Alışverişini Artırdı


İlgili İçerik; İnternetten Satış Nasıl Yapılır? Bilmeniz Gerekenler (2021 Yeni)


 masaya paketleme - çevrimiçi konsept satmak


Online Alışveriş Sitesi Kurmak İçin Nereden Başlanmalı?

Yıllardan beri bir hayaliniz var, kendi online mağazanızı kurmak ve bunu büyütmek. Aslında bu o kadar da ulaşılamaz bir hayal değil. Çünkü artık teknolojinin sınırları zorladığı bir devirde yaşıyoruz. Önemli olan sadece hayal etmek ve bu hayalî hayata geçirecek kadar cesaretli olmak.

Online alışveriş siteleri son zamanların en rağbet gören siteleridir. Eğer sizin de belirli bir sermayeniz var ve hangi alanda kullanacağınızı bilmiyorsanız online alışveriş sitenizi kurup buradan satış yapmayı deneyebilirsiniz.

Bunun için yapamamış gereken ilk ve en önemli şey ne satacağınıza karar vermek olacaktır. Buna karar verdiğiniz zaman gerisi kendiliğinden gelecektir. Kendi uzmanlık alanınızı, hobilerinizi ve en önemlisi kendinizi tanıyarak bundan 3,4 yıl sonrasını hayal edin. Yine ilk gün ki heyecanla yapabileceğiniz bir iş belirleyin kendinize. Bu sayede neyi satacağınıza karar vermiş olacak ve sizin için en iyisinin hangisi olacağını bulmuş olacaksınız.

Ne satacağınıza karar verdikten sonra elinizde belirli bir sermaye olmalı. İlerde işinizi büyütüp yanınıza personel arkadaşlarınızı da alabileceğinizi unutmayın. Ve ya talep o kadar artabilir ki tek bir mağaza yetmeyebilir. Kısacası her olasılığı düşünüp bir hedef planı oluşturmak çok iyi bir seçenek olacaktır. Ayrıca hedefleriniz sizi bu yolda motive edecek önemli faktörler de olacaklardır.

Daha sonra internet üzerinde online alış-veriş sitesi kurmak için belirli siteler bulunmaktadır. Bu siteler içerisinde sizlere en kaliteli hizmeti sunacak siteyi bularak online alışveriş sitenizi kurabilirsiniz. Böylelikle hayallerinize bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

İlgili İçerik: E-ticaret Sitesi Nasıl Yapılır? Aşama Aşama!


 avmden online alışveriş yapma, e-ticaret sitesi

 

Online Alışveriş Sitesi Kurarken Bu Hataları Yapmayın  

Uzun bir zaman emek verdiniz ve artık online satış sitenizi alıcılara sunmaya hazırsınız. İşte tam da bu asama da sizin gibi olan birçok girişimci aynı hatalara düşmektedirler. Bu hatalara düşerek iş kalitesini düşürmekte ve hedefledikleri sonuca ulaşamamaktadırlar. Sıklıkla yapılan hatalar;
 

 • Karmaşık bir ödeme sistemi: Yapılan en büyük hatalardan biridir. Bir alıcı sitenizden ürün almak istediğinde ödeme kolaylığı bulmazsa veya ödeme için birçok karmaşık yoldan geçmesi gerekirse sitenizi de o oranda terk etme hızı artacaktır.
 • Arama çubuğunun işleyişi: Kuracağınız online sitesinde alıcıların bir ürünü araştırması ve ona ulaşması rahat olmalıdır. Uzun bir zaman bir ürünü aramak zorunda kalmak sitenize alıcı bulmanızı zorlaştıracaktır.
 • Ürün açıklamalarının yetersiz olması: Siteniz üzerinde bulunan ürünlerin açıklamaları doğru ve anlaşılır olmalıdır. Aksi takdirde hizmet kaliteniz düşecek ve alıcılar sitenizi kara listelerine alacaklardır.
 • Kalitesiz ürün fotoğrafları: Başarısız online sitelerinin ortak özelliği solgun, belirsiz, tam anlaşılamayan ürün fotoğraflarıdır. Bir ürünü satmak istiyorsanız onu en iyi haliyle alıcıya göstermelisiniz. Bundan dolayı ürün fotoğraflarınıza büyük bir önem vermelisiniz.
 
İlgili İçerik: Ürün Fotoğraflamada Kaçınılması Gereken 6 Önemli Hata


alışveriş sepeti simgesiyle düğme, eticaret sitesi

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN