Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Satışlarınızı Artıracak Mobil Pazarlama Stratejileri

İçerikler;

Günümüzde akıllı telefon kullanımı oldukça fazladır. Bu da artık birçok kişinin internet kullanıcısı olduğunu göstermektedir. İnternet ve akıllı telefon kullanımının artış göstermesi satış artırmak isteyen markaların da pazarlama stratejilerini mobile yönlendirmesini etkilemiştir. Artık günümüzde birçok işletme hedef kitlesine ulaşmak, marka bilinirliği yaratmak ve satışlarını artırmak için mobil pazarlama stratejilerini kullanmaya başlamıştır.

 

Marka, ürün ve hizmet pazarlaması yapacak olan e-ticaret firmalarının kullanabileceği birçok mobil pazarlama stratejisi bulunur. Bu stratejilerin uygulanma süreci de birbirine göre farklılık gösterir. Bu nedenle her markanın mobil pazarlama trendleri içerisinde yer alan stratejileri bilmesi ve bu stratejilerin nasıl uygulandığını öğrenmesi gerekmektedir.

 

Satışlarınızı Artıracak Mobil Pazarlama Stratejileri adlı bu yazımızda sizlerin mobil pazarlama stratejisi nedir sorusuna yanıt verdikten sonra mobil pazarlama örneklerinden de bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve mobil pazarlamayı nasıl uygulayacağınızı öğrenerek markanıza değer katabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Mobil E-ticaret Nedir?

 

Satışlarınızı Artıracak Mobil Pazarlama Stratejileri

 

Mobil Pazarlama Nedir?

 

İlk başta hepiniz mobil pazarlama nedir ya da mobil pazarlama ne demek gibi sorulara yanıt aradınız. Bu nedenle yazımızın bu bölümünde sizlerin mobil pazarlama nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

 

Mobil pazarlama, markaların hedef kitlelerine ulaşmak, rakipleri ile rekabete girmek, marka bilinirliğini arttırmak, ürün, hizmet ve kampanya tanıtımı yapmak için akıllı telefon kullanıcılarını hedeflediği ve bu hedeflemeyi e-mail, sms, sosyal medya ve arama motorları üzerinde yaptığı dijital pazarlama yöntemine verilen isimdir.

 

Mobil Pazarlama Nedir

 

Neden Mobil Pazarlama?

 

Mobil pazarlama e-ticaret markalarının ve diğer sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerin birçok avantajdan yararlanmasını sağlayan bir dijital pazarlama yöntemidir. Hadi gelin şimdi markalar neden mobil pazarlama kullanmalı bunlara bir göz atalım.

 
 • Mobil pazarlama stratejileri markaların hedef kitlesinde yer alan kişilere ulaşmasını kolaylaştırır.
 • Mobil pazarlama rakipleriniz ile rekabette markanızın başarılı olmasına yardımcı olur.
 • İşletmelerin kullanabileceği birçok mobil pazarlama örneği bulunur.
 • Mobil pazarlama örneklerini uygulayan markalar ürün, hizmet ve kampanyalarını daha kolay tanıtır.
 • Mobil pazarlama marka bilinirliği yaratmanıza yardımcı olur.
 • Mobil pazarlama stratejisi sayesinde e-ticaret firmaları ürün satışlarını artırma imkânı yakalar.
 

Bu tür avantajlar sağladığı için her markanın mobil pazarlama stratejisi geliştirmesi ve bu stratejileri uygulaması gerekmektedir.

 

İlgili İçerik; iOS ve Android Native E-ticaret Mobil Uygulama ile Satışlarınızı Arttırın!

 

Neden Mobil Pazarlama Kullanılmalı

 

Mobil Pazarlama Örnekleri

 

Ürün, hizmet, kampanya ve marka tanıtımı yapmak için kullanılan mobil pazarlama örnekleri oldukça geniştir.

 
 • Mobil uyumlu siteler
 • SMS Pazarlaması
 • E-mail Marketing
 • Sesli Arama
 • Sosyal Medya Pazarlaması
 • Push Bildirimleri
 

Genellikle işletmeler tarafından en çok kullanılan mobil pazarlama yöntemleridir. Bu yöntemlerin yanı sıra birçok işletme Influencer marketing, arama motoru pazarlaması vb. çalışmalarında da mobil kullanıcıları hedefleyerek amaçlarına daha kolay bir şekilde ulaşma imkânı yakalamaktadır. Gelin şimdi mobil pazarlama örnekleri arasında yer alan bu yöntemlere daha detaylı bir şekilde göz atalım.

 

Mobil Pazarlama Örnekleri

 

Mobil Uyumlu Siteler Yaratın (Responsive Temalar Kullanın)

 

Akıllı telefon kullanımının artması ile beraber her markanın önem vermesi gereken unsurlar arasında kurumsal ve e-ticaret sitelerinin tasarım özellikleri de yer almaya başladı.

 

Özellikle e-ticaret sektöründe yer alan markalar söz konusu olduğunda artık her e-ticaret sitesinin mobil pazarlama trendlerine uygun olarak responsive tasarlanması gerekiyor. Çünkü internet sitelerinden alışveriş yapan kişilerin istatistikleri incelendiğinde e-ticaret alışverişlerinin yaklaşık %75’inin mobil cihazlar üzerinden yapıldığı görülüyor.

 

Kısacası artık alışverişlerini internetten yapacak olan tüketiciler daha çok akıllı telefon ve tabletler üzerinden alışveriş yapmayı tercih ediyor. Bu nedenle e-ticaret sitesi kurmak isteyen herkesin responsive tasarımlar kullanmaya önem vermesi gerekiyor.

 

Responsive temalar ile beraber markaların site hızına da önem vermesi gerekiyor. Çünkü mobil kullanıcılar artık bir e-ticaret sitesi 2-3 saniyede yüklenmediği takdirde bu firmadan bir daha alışveriş yapmayı tercih etmiyor.

 

Mobil Pazarlama Responsive Temalar

 

SMS Pazarlaması

 

Mobil pazarlama trendleri arasında yer alan SMS Pazarlaması e-ticaret firmalarının dönüşümleri hızlı bir şekilde göreceği dijital pazarlama yöntemlerinden birisidir. Genellikle tanıdığı markalardan ürün, hizmet ve kampanyalar yönelik bilgilendirici SMS’ler alan kişiler bu linklere tıklamaktadır.

 

SMS Pazarlaması çalışmaları ile satışlarını arttırmak isteyen markaların ise önem vermesi gereken iki nokta bulunur. İlk olarak her markanın 160 karaktere uygun bir sms metni oluşturması gerekir. İkinci olarak da SMS’lerde kullanılacak call to action cümlelerine önem verilmesi gerekmektedir.

 

Mobil Pazarlama SMS Marketing

 

E-mail Marketing

 

Mobil cihaz kullanan herkesin artık cihazlarını aktif edebilmesi ve uygulama yükleyebilmesi için e-mail kullanması gerekmektedir. Bu nedenle e-mail kullanım oranı her gün artmaktadır. E-ticaret firmalarına üye olurken de kişiler e-mail bilgilerini paylaştığı için işletmeler mobil pazarlama örnekleri arasında yer alan e-mail marketingi de kullanmaya önem vermektedir.

 

E-mail pazarlaması markaların hem ürün ve hizmet tanıtımını kolaylaştıran hem de dönüşümlerini artıran bir mobil pazarlama trendidir. Fakat bu noktada da markaların profesyonel e-posta şablonları oluşturması, e-mail içeriğine dikkat etmesi ve call to action cümlelerine yer vermesi gerekmektedir.

 

Siz de e-ticaret firmanızın satışlarını arttırmak için dijital pazarlama çalışmaları yapacaksanız son dönemlerin en popüler mobil pazarlama trendleri arasında yer alan e-mail marketingi stratejileriniz arasına ekleyebilirsiniz.

 

Mobil Pazarlama Email Marketing

 

Sesli Arama Özelliğine Uygun Sayfalar Yaratın

 

Mobil pazarlama stratejileri geliştirirken markaların kullanabileceği stratejilerden birisi de sesli arama özelliğidir. Günümüzde internetten ürün ve hizmet arayan ya da bir bilgi edinmek isteyen herkes arama motorlarını kullanmaktadır. Bazı kişiler arama motorlarına kelimeler girerek araştırmalar yaparken bazı kişiler de sesli arama özelliği sayesinde ürün ve hizmet arayışı gerçekleştirmektedir.

 

Sesli arama özelliği daha çok mobil cihazlarda kullanıldığı için bu yüzden e-ticaret firmalarının sitelerini yaratırken seo çalışmalarına önem vermesini zorunlu kılmaktadır. Sizler de e-ticaret sitenizin satışlarını arttırmak istiyorsanız sesli arama özelliğine uygun seo çalışmaları yaparak markanızı ön plana çıkarabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; E-ticarette Satışlarınızı Arttıracak 6 Pazarlama Yöntemi (2022 Yeni)

 

Mobil Pazarlama Sesli Arama

 

Sosyal Medya Pazarlamasına Önem Verin

 

Sosyal medya kullanımının artması ile beraber her e-ticaret firmasının sosyal medya pazarlama çalışmaları yapması zorunlu hale gelmiştir. Çünkü markaların hedef kitlelerinde yer alan kişiler gün içerisinde uzun saatler boyunca Instagram, Facebook, Twitter vb. sosyal medya platformlarında aktif bir şekilde zaman geçirmektedir. Sosyal medya pazarlaması yapmak da e-ticaret firmalarının hedef kitlesine ulaşmasını sağlamaktadır. Bu noktada mobil pazarlama örnekleri arasında yer alan sosyal medya çalışmalarını yaparken e-ticaret firmalarının belirli unsurlara dikkat etmesi gerekir.

 
 • Düzenli paylaşım yapmak
 • İlgi çekici görsel ve videolar kullanmak
 • Gönderilerde call to action metinlerine yer vermek
 • Hashtag kullanımı
 • Gönderileri çeşitlendirmek
 

Gibi unsurlara her e-ticaret firmasının önem vermesi gerekmektedir. Bunların yanı sıra sosyal medya kullanan hedef kitlesine ulaşmak isteyen markaların reklam çalışmaları da yapması önemlidir.

 

İlgili İçerik; E-ticaret Siteleri İçin 5 Önemli Dijital Pazarlama Tekniği

 

Mobil Pazarlama Social Media Marketing

 

Ticimax ile Mobil Pazarlama Trendlerini Yakalayın

 

Kullandığınız e-ticaret alt yapısı sayesinde sizler de mobil pazarlama trendlerine uygun bir e-ticaret sitesi tasarımı yapabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz. 15 yılı aşkın süredir e-ticaret firmalarına alt yapı sağlayan ve e-ticaret çözümleri üreten Ticimax e-ticaret alt yapısını kullanarak sizler de responsive bir e-ticaret sitesi tasarlayabilirsiniz.

 

Bununla beraber e-mail marketing, sms pazarlaması, sosyal medya pazarlaması gibi birçok özelliği kullanarak hedef kitlenize ulaşabilir ve mobil satışlarınızı arttırarak e-ticarette Ticimax sayesinde başarılı olabilirsiniz.

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret