Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Sayfa Tasarımınızı Güçlendirmenin 5 Etkili Yolu

İçindekiler;

Mevcut olan web sitenizi güçlendirme çalışmasına girişmeden önce mutlaka nasıl bir site istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Gözlem yeteneğinizi geliştirip detayları daha iyi görmeniz için karar verdiğiniz web sayfa tasarımı ile daha fazla kişiye ulaşmanız mümkün hale geliyor.


Sayfa Tasarımınızı Güçlendirmenin 5 Etkili Yolu


Planlı ve profesyonel bir HTML sayfa tasarımı ile menü yerleşimi, ana sayfada kullanılacak görsel ve bunlar gibi birçok düzen eksiksiz bir şekilde yapılıyor. Alternatif birçok siteden de ilham alarak ve oluşturduğunuz plana bağlı kalarak özgün ve dikkat çekici bir site tasarlayabilir ve hedeflediğiniz noktaya kısa sürede varabilirsiniz. Günümüzde binlerce farklı sayfa tasarımı örnekleri yer alırken farklı bir dokunuş ile ön plana çıkmayı başarmanız gerekiyor.

Web Sitesi Dizaynı ve Görsellerini Belirleyin

 

Web sitelerinin geneli UI ve UX tasarımları baz alınarak şekilleniyorlar. Hem görsel olarak hem de kullanıcıların avantajına olacak şekilde tasarladığınız site, ziyaretçilere açılıyor. Kullanıcı arayüzü tasarımı (UI), çeşitli programlardan yardım alınarak yapılıyor. Sayfa tasarımı programları ile kodlama geliştiriliyor ve görsel etkinin artırılması adına bir takım çalışmalar gerçekleştiriliyor. UX ise kullanıcıların sitede etkileşim sağlayacağı unsurlar olarak kodlanıyor. İletişim formu ve canlı sohbet butonu bunlardan biridir.


Web Sitesi Dizaynı ve Görsellerini Belirleyin


Bu işlemler HTML ve CSS kodlamasıyla gerçekleştiriliyor. Dizayn sonrasında dikkat edilecek nokta ise görsel tasarım oluyor. Görsel boyutları site tasarımını ön plana çıkaran ve siteye pek çok ziyaretçi almada etkili olan bir detay oluyor. Ana sayfada yer alacak görsel, diğer sayfalardaki görsellere oranla daha büyük boyutlarda kullanılıyor. Buna örnek olarak blog sayfasında yer alan bir makalede minimal boyutlarda bir fotoğraf kullanmak ideal oluyor. Böylece blog sayfa tasarımı daha etkili ve estetik bir görünüme sahip oluyor.

Sayfa Tasarımı İçin Doğru Renk Uyumu

 

Renkler hayatın her alanında taşıdıkları anlama ve bıraktıkları etkilere göre kullanılıyorlar. Kişilerin psikolojilerini etkilemede önemli rol oynayan renkleri, web sitenizde doğru bir şekilde kullanarak hitap etmek istediğiniz kitlenin doğrudan sitenize ulaşmasını ve burada zaman geçirmesini sağlayabiliyorsunuz. İnternet sayfa tasarımı açısından etkili yöntemlerden biri de bu oluyor.

 

İçeriğinizi Etkili Bir Hale Getirin

 

Sayfa tasarımı açısından önemli bir yere sahip olan içerik, sadece metin olarak değil resim, logo, video ve vektörel çizimler olarak da belirlenebiliyor. İyi ve etkili bir içerik ile sitenizi arama motorlarında üst sıralara taşımanız mümkün oluyor. Sayfa tasarımı nasıl yapılır sorusunun bir bakıma temelini oluşturan içerikleri daima güncel tutarak sayfanızı göz önünde tutabiliyorsunuz.


İlgili İçerik: Etkili Banner Tasarımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler


İçeriğinizi Etkili Bir Hale Getirin
 

Sitenizin Mobil Uyumlu Olmasına Özen Gösterin


İnternet trafiğinin %70’ini mobil bağlantılar oluşturuyor. Ticaret sitelerinin %51 oranındaki trafiği, mobil bağlantılar ve aramalar sonucunda gerçekleşiyor. Deneyimlerini de mobil üzerinden aktaran büyük bir kesim bulunuyor. Böylelikle sayfa tasarım yazılımları yapılırken, web sitenizin mobil uyumlu olmasına da özen göstermek ve bu cihazlarda estetik ve düzgün görünmesini sağlamak gerekiyor.

 

Sayfanızın Hızını ve Kullanım Kolaylığını Sağlayın

 

Sayfa tasarımı yapma aşamasında web sitenizin hızlı olması, arama motorlarındaki kullanıcıların öncelikli kriteri oluyor. Hızlı açılan sitelerin sıklıkla tercih ediliyor olmasının nedeni de aranılan veriye pratik bir şekilde, bir an önce kavuşma isteğidir.


İlgili İçerik: 5 Adımda Kolay Banner Tasarımı Yapmakİlgili İçerik: Online Mağazalar İçin Tasarım Önerileri


Bunun yanı sıra karmaşık olmayan ve sade tasarımları ile kullanım kolaylığı sağlayan bir site oluşturmak, insanları doğrudan çekmenizi sağlıyor.

Bunlara ek olarak sayfanızı güçlendirmek açısından günümüz şartlarına uygun olacak şekilde Instagram sayfa tasarımı ve profesyonel facebook sayfa tasarımı yapmanız da site trafiğinizi artırıyor ve tasarımlarınızın beğeni almasını sağlıyor.

 

Bu İçerik de İlginizi Çekebilir: E-ticarette Responsive Tasarım Neden Önemlidir?


Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

Yazar: Kadir Demiray

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax