Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E-ticaret Siteleri İçin Youtube İçerik Önerileri

İçerikler;

E-ticaret siteleri için Youtube içerik fikirleri her site tarafından aranılan önerilerdir. Sosyal Medya platformlarının her geçen gün daha fazla kullanılmasıyla e-ticaret yazılım firmaları için içerik üretmek çok önemli bir hal almıştır. Ülkemizde youtube kullanımı da göz önünde bulundurulduğunda firmaların youtube üzerinden ürettikleri videolarla rakiplerinin önüne geçtiğini ve satışlarını da bu doğrultuda arttırdıklarını söylemek mümkündür. Bu yazımızda e-ticaret siteleri için youtube içerik önerileri hakkında bilgi vereceğiz ve bunları yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

 

E-ticaret Siteleri İçin Youtube İçerik Önerileri

 

1.Ürün Tanıtım Videoları

 

Youtube’da yer alan birçok firma tarafından en çok çekilen video türü ürün tanıtım videolarıdır. E-ticaret yapan firmalar açısından ürün tanıtım videoları çekmek oldukça önemlidir.

Sattığınız ürünler hakkında bilgi verici, kurulumu varsa kurulumunu gösterici, ürününüzün nasıl kullanıldığını gösteren tarzda videolar çekmeniz müşterilerinizin aklındaki soru işaretlerinin kaybolmasına ve ürününüzü satın almak istemesine olanak sağlayacaktır.

Ürün tanıtım görsellerinin müşterilerinizi etkileme oranı oldukça fazladır. Bunun yanı sıra Sanal mağazanızda ürününüzün tanıtımını yapacağınız videolar daha fazla dikkat çekmenizi sağlayacaktır. 

Ürün tanıtım videoları arasında bulunan ürün kullanım alanları videoları da müşterilerinize satın aldıkları ürünü nasıl kullanabileceklerine yönelik bilgi vermektedir. Bunun yanı sıra bu videolar sayesinde müşteriler ürününüzün performansı hakkında bilgi alabilecek ve satın almaya daha çok eğilecektir.

youtube video çekimi, tanıtım, video, ürününüzü çekin, içerik önemli 

2.Ürün Üretim Videoları

 

E-ticaret sosyal medya ipuçları için e ticaret sitelerine youtube içerik önerileri yazımızın bu bölümünde ürün üretim videolarına verilen önemden bahsedeceğiz. Ürün üretim videoları genellikle müşterilerin satın alacakları ürünün üretim aşamasına hâkim olacakları videolardır. Bu videolar sayesinde müşteriler ürünlerin hangi ortamlarda, hangi hijyen kurallarına uyularak üretildiği hakkında bilgi alabilmektedir. Bu tarz videolar çekerek sizler de müşterilerinizin aklındaki soru işaretlerinin kaybolmasını sağlayabilir ve bu tarz videolar ile onlara güvenli bir firmadan alışveriş yaptıkları mesajını verebilirsiniz.
video, çekim, kamera, ürün çekimi, ürün görsel çekimi, tanıtım videosu


 

3.Ürün Karşılaştırma Videoları

 

E-ticaret siteleri için youtube en çok izlenen içerikler ve önerileri yazımızın bu bölümünde ürün karşılaştırma videolarından bahsedeceğiz. Ürün karşılaştırma videoları Youtube’da firmaları takip eden kişiler için oldukça önemli videolardır. Müşteriler bu videolar sayesinde satın almak istedikleri ürünlere alternatifler bulabilmekte ve sattığınız ürünlere eş değer olan ürünleri daha yakından tanıyabilmektedir. Sizler de bu tarz videolar çekerek müşterilerinizin bir video içerisinde birden fazla ürününüzü tanımasına olanak sağlayabilir ve bu ürünler hakkında bilgi alarak kendi ihtiyaçlarına en uygun olan ürününüzü satın almasını sağlayabilirsiniz.
kadın, video tanıtım, ürün tanıtımı videosu, ürün çekimi yapan kadın
 

4.Özel Gün Videoları

 

E-ticaret siteleri için youtubeda içerik oluşturma yazımızın bu bölümünde özel gün videolarının öneminden bahsedeceğiz. Birçok kişinin genellikle markaların önemli gün ve haftalar hakkında çektikleri videolar sayesinde markalara daha ılımlı yaklaştığını biliyor muydunuz? Sizler de 8 Mart, 23 Nisan, 19 Mayıs, Cumhuriyet Bayramı, Zafer Bayramı, Anneler ve Babalar Günü temalı videolar hazırlayarak youtube hesabınızda paylaşabilir ve müşterileriniz için oldukça önemli olan bu günlerini kutlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Özel Kampanyalarınız hakkında da bilgiler vererek müşterilerinizin bu kampanyalardan yararlanmasını sağlayabilirsiniz.


özel gün, özel gün videoları


 

5.Çalışma Videoları

 

Çalışma videolarının müşterilerinizin güvenini kazanmanızda en büyük araç olduğunu biliyor muydunuz? Sizler de çalışma ortamınız içerisindeki samimi anların videosunu çekebilir ve Youtube üzerinden paylaşarak müşterilerinizin sizi ve ekibinizi daha yakından tanımasına olanak sağlayabilirsiniz.

çalışma videosu, video çekimi, youtube video, youtube çekimi, video çek 

6.Bilgi Verici Videolar

 

Genellikle birçok insan Youtube kullanırken bilgi edinme amacıyla bu platforma girmektedir. Bu nedenle Youtube’da kişilerin en çok izlediği videolar arasında bilgi verici videolar yer almaktadır. Youtube hesabınızda ürünlerinizin nasıl kullanıldığını anlattığınız, insanların bu ürünleri kendilerinin nasıl yapabileceğine yönelik bilgiler verdiğiniz videolar müşteri adaylarınızın ilgisini çekecektir.
video, öğretici video, içerik ekleme, youtube videoları, bilgi verici video


 

7.Sıkça Sorulan Sorular Videoları

 

E-ticaret siteleri için youtube içerik önerileri yazımızın son bölümünde sıkça sorulan sorular videolarından bahsedeceğiz. Genellikle ürünleri kullanmadan önce birçok müşterinin aklında birçok soru işareti bulunmakta ve bu sorular markalara iletilmektedir. Sizler de bu süreçte elinize ulaşan soruların cevaplarını müşterileriniz ile paylaşmak için sıkça sorulan sorular videoları çekebilir ve bu konularda bilgi almasını sağlayabilirsiniz.
sık sorulan sorular, soru cevapla, sık sorulan soruların cevapları, sss, faq

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İçerik de İlginizi Çekebilir: Ücretsiz Video Düzenleme Programları

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret