Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E-ticarete Yeni Başlayanlara Pazarlama Önerileri

İçindekiler;

 
  • Şirketinizi Kurun ve Doğru E-ticaret Alt Yapısını Kullanmaya Başlayın
  • Sanal Mağazanızı Optimize Edin
  • Sosyal Medya Pazarlamalarına Başlayın
  • E-ticaret Sitenize Yorumlar Bölümü Ekleyin
  • Kampanyalar Hazırlayın
  • Reklam Verin
  • Güven Verin

 

 

E-ticarete Yeni Başlayanlara Pazarlama Önerileri adlı yazımızda e-ticarete yeni başlayan veya e-ticaret yapmaya başlayacak kişiler için pazarlama süreçlerine yönelik birçok öneriyi paylaşacağız ve bu önerileri açıklayacağız. Bunu yaparken uzmanlardan aldığımız bilgiler doğrultusunda e-ticaret faaliyetlerini geliştirmeniz için de bir dizi öneriyi sizlere sunacağız.İlgili İçerik:  2021 E-Ticaret Trendleri


 

E-ticarete Yeni Başlayanlara Pazarlama Önerileri 

Şirketinizi Kurun ve Doğru E-ticaret Alt Yapısını Kullanmaya Başlayın

 

E-ticaret yapacak olan kişiler satışını yaptıkları ürünleri faturalandırmak zorundadır. Bunun için ise kişilerin bir iş yeri göstermesi gerekecektir. Var olan işyeriniz üzerinden faaliyetlerinizi yapacağınız gibi iş yeriniz yoksa kendi işyerinizi de açabilirsiniz. Şirket Nasıl Kurulur adlı yazımızdan iş yerini açmaya yönelik adımları kolayca öğrenebilirsiniz.

E-ticaret yapacak olan kişilerin yaptığı en büyük hata doğru e-ticaret alt yapısını kullanmamaktadır. Bu da zamanla kişilerin stok, kargo kontrolü gibi birçok aşamada problem yaşamaktadır. Bu konuda herhangi bir sorun yaşamayacağınız ve sizleri güvence altına alan e-ticaret alt yapımızı 15 gün boyunca ücretsiz bir şekilde denemek ve bu süreç sonrasında faaliyetlerinizi arttırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İşinizin yönetimini yaparken ve herhangi bir bilgi almak isterseniz bizimle 7/24 iletişime geçebileceğinizi unutmayın.

 


 

Sanal Mağazanızı Optimize Edin

 

Birçok insanın her gün bir şeyler aramak için arama motorlarını kullandığı göz önünde bulundurulduğunda sanal mağaza optimizasyonu e-ticarete yeni başlayanlara pazarlama önerileri arasında oldukça önemli bir yer teşkil ediyor. Sanal mağazanızda yapacağınız SEO çalışmaları ile arama motorlarında daha fazla kişiye ulaşabilir ve sizler de satış oranınızı bu şekilde arttırabilirsiniz.

 

Sosyal Medya Pazarlamalarına Başlayın

 

E-ticaret yapan kişiler için sosyal medya pazarlamaları ve reklamlar oldukça önemlidir. Birçok kişi Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformları aracılığıyla markalara ulaşmakta ve bu markalara güvendiği takdirde alışverişlerine devam etmektedir. Sizler de e-ticarete yeni başlayan bir işletmeciyseniz eğer markanızın sosyal medya kullanımına özen göstererek kısa süreler içerisinde sosyal medya platformlarında güven kazanabilir ve satış oranınızı arttırabilirsiniz.


İlgili İçerik: E-Ticarette Ürün Fiyatlandırma Stratejilerisosyal medya, facebook, twitter, instagram
 

E-ticaret Sitenize Yorumlar Bölümü Ekleyin

 

Birçok kişi ürün almadan önce alacağı ürün ile ilgili yorumlardan ürün hakkında bilgi almaktadır. Sizler de müşterilerinizin aldığı ürünler ile ilgili yorum yapacağı bir bölümü e-ticaret sitenizde oluşturarak ürününüz hakkında yorumlar toplayabilirsiniz. Unutmayın ki ürününüzü kullanan kişilerin bırakacağı yorumlar ürününüzü satın almak isteyen kişilerin dikkatini çekecek ve bu da satışlarınızın artmasına olanak sağlayacaktır.

 

Kampanyalar Hazırlayın

 

E-ticarete Yeni Başlayanlara Pazarlama Önerileri arasında bulunan kampanyalar müşterilerin indirimli bir şekilde ürünleri satın almasını sağlar. Bu da bir dönem aralığında markaların kısa süreler içerisinde birçok ürünü satabilmesine ve gelirlerini arttırmasına olanak sağlamaktadır. Sizler de kampanyalar ile kazançlarınızı arttırmak için anneler günü, babalar günü, yıl başı gibi önemli günlerde kampanyalar düzenleyebilir ve gelirlerinizi arttırabilirsiniz.İlgili İçerik: E-ticaret Firmalarının Kış Sezonuna Hazırlanması İçin Önemli Bilgiler


 

Reklam Verin

 

Google veya Sosyal Medya uygulamalarında verilen reklamlar kullanıcıların daha önce ilgilendikleri ürünleri görmesini sağlamaktadır. Sizler de satışını yaptığınız ürünler ile daha önce ilgilenen, bu ürünleri internet üzerinde arayan insanlara ulaşmak istiyorsanız reklamların gücünden yararlanın. Hedef kitlenize yönelik vereceğiniz reklamlar ile kısa sürelerde birçok kişiye ulaşın ve satışlarınızı arttırın.
İlgili İçerik: Hızlı Teslimat ve E-ticaret İlişkisi
reklam, reklam vermek, e-ticaret


 

Güven Verin

 

E-ticarete Yeni Başlayanlara Pazarlama Önerileri içerisinde bahsedeceğimiz en son başlık ise güven vermek. Birçok müşteri bir markadan ürün satın almak için o markaya güvenmek ister. Bu güven duygusu ise genellikle sipariş sürecinde oluşur. Müşterilerinizin güvenini sağlamak için onların tüm sipariş sürecini kontrol edin ve onlara bunu yaptığınızı belirten iletiler gönderin. Siparişiniz Kargoya verildi, kargo numarası, siparişiniz teslim edildi gibi yapacağınız bildirimler ile sizler de müşterilerinize güven verebilir ve onların kalıcı müşteri haline gelmesine olanak sağlayabilirsiniz.

 

Sizler de stok yönetimi, kargo yönetimi gibi birçok modülü içinde bulunduran ve iş takip sürecinizi kolaylaştıracak ve bu şekilde müşterilerinize vermeniz gereken güven duygusunu arttıracak e-ticaret alt yapımızı denemek için bizimle iletişime geçebilir ve 15 gün boyunca ücretsiz bir şekilde deneyebilirsiniz.

 


 

Ticimax e-ticaret paketlerini kullanmak ve kendi e-ticaret sitenizi açmak istediğiniz takdirde E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.


Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir: E-ticaret Entegrasyon Modelleri Nelerdir?E-ticarette Fraud (Sahtecilik) Hakkında Bilmeniz GerekenlerE-ticarette Müşteri İlişkileri Yönetimi Neden Önemlidir?


 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret