Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E-ticarette SEO'ya Zarar Veren Bu Hatalardan Kaçının

İçerikler;

SEO mevcut eğilimler, stratejiler ve algoritma değişiklikleri hakkında ileri düzeyde bilgi gerektirir. Birçok pazarlama uzmanı temel bilgilerle kendi SEO'larını yapabileceğine inanıyor. Gerçek şu ki SEO hizmeti profesyonel bir iştir ve yüzeysel bilgilerle harekete geçmek, bunu zor yoldan öğrenmek anlamına gelebilir. Gerçek SEO uzmanları en son trendleri takip eder ve deneyimleri sayesinde neyin işe yarayıp neyin yaramadığını tespit edebilirler. Yani doğru SEO desteği için, uzmanlarla çalışmanız gerekiyor.

 

İlgili İçerik: E-ticaret Nedir? E-ticaretin Faydaları Nelerdir?

 

 

Gerçekçi Olmayan SEO Vaadleri

 

 

Hızlı sonuçlar almak için güvenli yöntemler kullanmayı tercih eden bir SEO ortağı seçmek çok önemlidir. Bazı şirketler sizi Google arama sonuçlarının ön sayfasına hızlı ve ucuz bir şekilde ulaştırma sözü verebilir, ancak teknikleri, belirli anahtar kelimelerle arama sonuçlarında daha iyi pozisyonlar elde etmek için arama motorlarının kandırılmasını içerebilir. Fakat arama motorları, sistemi kandırmaya çalışan web sitelerini tespit etmek, cezalandırmak hatta yasaklamak için çok ciddi adımlar attı.

 

İlgili İçerik: SEO Analizi Nasıl Yapılır?

 

Hızlı Kazanımlar için "Siyah Şapka" Yöntemlerini Kullanma

 

 

İki tür SEO uygulaması vardır: “siyah şapka” ve “beyaz şapka”: ilki, genel anlamda arama motoru yönergelerini ihlal ederek arama sonuçlarını etkileyen uygulamalardır. Bu yöntemleri kullanarak zaman zaman hızlı kazanımlar elde edebilirsiniz; ancak, arama motorları sistemi aldatmaya çalışan web sitelerini aktif olarak izler ve cezalandırır.

İkinci yöntem ise, arama motorları tarafından kabul edilen ve teşvik edilen saygın uygulamalardır. Bu uygulamalar çok fazla araştırma ve analiz içermelerine rağmen, uzun süre dayanır, genel kullanıcı deneyimini geliştirir ve web sitenizi ve arama sonuçlarının doğruluğunu kullanıcı açısından için daha iyi hale getirir. Siz ve SEO satıcınız sadece beyaz şapka tekniklerini kullanmalısınız ve ne pahasına olursa olsun "siyah şapka" yöntemlerinden kaçınmalısınız.

 

İlgili İçerik: Dikkate Almanız Gereken 5 Dijital Pazarlama Stratejisi
 

Arama Motoru Algoritmalarına Uyumsuz Analizler

 

 

Arama motorları, arama kalitesini artırmak ve sistemi manipüle etmeye çalışan dolandırıcılarla mücadele etmek için algoritmalarını sürekli olarak değiştirir. Son beş yıl içinde Google algoritmalarında ve Google’ın arama motorlarının web sitelerini sıralama biçimini önemli ölçüde değiştiren çok sayıda küçük güncelleme yapıldı. En son güncellemelerden haberdar olmak, SEO çalışmaları yapmak için oldukça önemlidir. En son SEO trendlerine ayak uyduracak bant genişliğiniz yoksa, yapabilen SEO uzmanlarıyla birlikte çalışmalısınız. En son güncellemeleri takip edebilmek, iyi arama sıralamaları elde etmek için oldukça önemlidir.

 

 

Araştırma Yapmadan Anahtar Kelime Seçmek

 

 

Yaygın SEO hataları arasında non-sratejik anahtar kelimelere odaklanmak geliyor. Birçok şirket, yanlış anahtar kelimeleri hedefleyerek veya başarıyla sıralanamayacak kadar rekabetçi anahtar kelimeler seçerek zaman ve kaynak harcar. Bir SEO uzmanı, en az rekabetle en fazla arama üretecek anahtar kelimeleri seçebilir. Ayrıca, anahtar kelimelerin eş anlamlılarını, rakip markaları ve müşterilerinizin araştırabileceği ilgili konuları doğru tespit etmek önemlidir. Bir SEO uzmanı, en az rekabetle en fazla arama üretecek anahtar kelimeleri seçebilir.

 

İlgili İçerik: E-ticaret Siteleri İçin Youtube İçerik Önerileri


Araştırma Yapmadan Anahtar Kelime Seçmek
 

Düşük Kaliteli İçerik Üretme

 

Arama motorlarının tek amacı, insanların kaliteli ve konuyla alakalı bilgileri hızlı bir şekilde bulmalarına yardımcı olmaktır ve arama motorları, kötü içeriklerin arama sonuçlarından filtrelenmesi hususunda giderek daha etkili yöntemler geliştiriyorlar. Yaygın bir hata, düşük kaliteli metinler kullanmaktır. Özellikle rakiplerinizin daha kaliteli içerikler kullanıyorsa, bu metinler arama sıralamanızı iyileştirmenize yardımcı olmaz. İnsanların web sitenizi bulmasını istiyorsanız, ziyaretçileri bilgilendirecek, eğitecek ve hatta eğlendirecek kaliteli içerik üretebilmek için zaman ve para harcamanız gerekir. Baştan savma içeriklerle oluşturulan bir SEO çalışması, diğer adımlar ne kadar doğru uygulanırsa uygulansın size bir fayda sağlamaz. İçeriğinizin kalitesine mutlaka dikkat etmelisiniz.

 

 

Ticimax e-ticaret paketlerini kullanmak ve kendi e-ticaret sitenizi açmak istediğiniz takdirde E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret