Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Facebook Shop Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

İçerikler;

Facebook, Mark Zuckerberg tarafından 2004 yılında Cambridge’de kurulan bir sosyal medya platformudur.

 

Facebook insanları farklı insanlar ile tanışmasına, paylaşım yapmasına izin vermektedir. Her geçen gün kendini yenileyen bu platformun son dönemlerde bizlere sunduğu en önemli özelliklerden biri de Facebook Shop özelliğidir. Facebook Shop Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey adlı bu yazımızda sizlere Facebook Shop hakkında bilgiler vereceğiz.Facebook Shop Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

 

Facebook Shop Nedir?

 

Facebook Shop, son dönemlerde Facebook tarafından hayata geçirilen ve insanların bu platform üzerinden alışveriş yapmasına olanak sağlayan bir özelliktir. Genellikle Facebook market place üzerinden mağaza açan firmalar ürünleri için ilan vererek ya da kurumsal sayfalarına ürünlerini ekleyerek satış yapmaktadır.
 

Facebook Shop Özelliğinin Firmalara Sağladığı Avantajlar

 

Facebook’un işletmeler için hayata geçirdiği Facebook Shop özelliği markalara birçok avantaj sağlamaktadır. Facebook Shop Hakkında Bilmeniz Gereken Her şey adlı yazımızın bu bölümünde gelin hep beraber facebook shop bizlere ne tür avantajlar sağlıyor gelin hep beraber bakalım.

 
 • Ürün Ekleme Sınırı Yok ; Facebook Shop’un sağladığı en büyük avantajlardan birisi Facebook Shop’un bir ürün sınırının bulunmamasıdır. Facebook shop özelliğini kullanmak isteyen firmalar ve markalar bu platforma istedikleri kadar ürün ekleyerek ürünlerini satışa sunabilmektedir.
 • Ürün envanterinde özelleştirmeler; Facebook mağazasının sağladığı en önemli avantajlardan birisi Facebook sayfasını farklı koleksiyonlara göre organize edebilmektir. Bu facebook mağazanızı ziyaret eden bir kullanıcının farklı kategorilerde sattığınız ürünlere daha hızlı ulaşmanızı sağlamaktadır.
 • Müşteriler ile İletişim Kurma; İnternetten satış yapacak olan kişilerin en avantajlı olduğu durumlardan birisi müşterileriniz ile iletişim kurmaktır. Facebook mağazanız üzerinden müşteri sorularını yanıtlayabilir ve onlarla iletişim kurarak daha hızlı bir şekilde satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 • İstatistiklere Ulaşma; Facebook shop özelliği sayesinde firmalar Facebook üzerinden sattıkları ürünlerin belirli verilerine ulaşabilmektedir. Genellikle görüntüleme sayıları, tıklama ve alışveriş sayısı Facebook tarafından sizinle paylaşılmaktadır.


İlgili İçerik: Facebook Reklamlarında Kaçınılması Gereken HatalarFacebook Shop Özelliği Avantajları
 

Facebook’ta Nasıl Mağaza Açılır?

 

Facebook Shop Hakkında Bilmeniz Gereken Her şey adlı yazımızın bu bölümünde sizlerin Facebook’ta mağaza nasıl açılır sorusuna yanıt vereceğiz.

 
 • Facebook shop özelliğinden yararlanarak Facebook’ta satış yapmak isteyen firmaların ilk olarak yapması gereken şey bir Facebook sayfası oluşturmaktır. Facebook yalnızca bir Facebook sayfası olan kişilerin mağazalarını açabilmelerine izin vermektedir.
 • Facebook’ta sayfa açmak için ilk olarak Facebook’un sayfalar bölümüne gitmeli ve daha sonrasında Yeni Sayfa oluştur bölümünde markanız için bir sayfa yaratmalısınız.
 • Sayfanızı yarattıktan sonra yapmanız gereken şeylerden birisi de mağaza sekmesine tıklamak ve Facebook’un bu sekmede size sunduğu sözleşmeyi kabul etmek olacaktır. Bazı durumlarda Facebook sizin bu işlemi yapıp yapmadığınızı kontrol edebilmek için tekrardan şifre eklemenizi isteyebilmektedir.
 • Facebook’ta mağaza açmak isteyen kişilerin yapması gereken başka bir şey ise mağazaları için ürün yükleme, para birimi seçme, mağaza bilgileri gibi birçok konuda özelleştirme yapmaktır.
 • Bunun ardından sayfanızda yer alan belirli düzenlemeleri yaptıktan sonra sizler de Facebook Sayfanıza mağazanızı eklemeli ve ürünlerinizi sayfanıza yüklemelisiniz.


Facebook Shop Nasıl Mağaza Açılır
 

Facebook Shop Ürün Yükleme

 

Facebook Shop Hakkında Bilmeniz Gereken Her şey adlı yazımızın bu bölümünde sizlere Facebook’ta Mağaza Açarken en çok problem yaşanan bölümlerden birisi olan ürün ekleme konusunda bilgiler vereceğiz.

 

Facebook’a ürün yüklemek isteyen kişiler genellikle birçok farklı yöntemi kullanarak hesaplarına ürün eklemektedir. Veri akışları genellikle;

 
 • TSV
 • CSV
 • XML 
 

Formatındaki verilerin sisteme girilmesi ile sağlanmaktadır. Planlı yükleme yapmak isteyen firmalar ise akış yüklemeleri ile ilgili ayarları kendileri yapmalıdır.

 

Facebook kataloglarına ürün yüklemek isteyen kişilerin tamamlaması gereken adımlar şudur;

 
 • Facebook Products’a gidin.
 • Bu bölümden kataloğunuzu seçin ve açın.
 • Katalog sekmesinde bulunan veri kaynakları bölümüne gidin ve ürün ekle bölümünü seçin.
 • Toplu ürün ekleme özelliğini seçin ve ileri tıklayın.
 • Bu bölüm sonrasında envanteriniz ile ilgili ayarları yaprak yükleme ve güncelleme akışını seçmeli ve ürünlerinizi bu ayarları yaptıktan sonra yüklemelisiniz.
 

İlgili İçerik; Facebook Katalog Nasıl Oluşturulur?

 

Facebook Shop Ürün Yükleme


 

Facebook’ta Ürün Satmak İsteyenler İçin Taktikler

 

Facebook Shop Hakkında Bilmeniz Gereken Her şey adlı yazımızın bu bölümünde sizlere Facebook’ta satış arttırmak için neler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

 

İlgili İçerik; Facebook Reklamlarında Bütçe En İyi Şekilde Nasıl Kullanılır?Facebook Shop Ürün Satış Taktikleri

 

Ürün Fotoğraflarına Dikkat Edin

 

Facebook’ta ürün satmak isteyenlerin ilk dikkat etmesi gereken önemli noktalardan birisi ürün fotoğraflarıdır. Ürün fotoğraflarınız ne kadar profesyonel bir şekilde hazırlanırsa kullanıcılar ilgili ürünler hakkında o kadar daha fazla bilgi alabilmekte ve ilgili ürünlerinizi satın alıp almama kararını daha kolay verebilmektedir.

 

İlgili İçerik; Ürün Fotoğrafçılığı Hakkında Bilmeniz GerekenlerFacebook Shop Ürün Fotoğraflama
 

Ürün Açıklamalarına Önem Verin

 

Facebook’ta satış yapmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken bir başka konu ise mağazanıza eklediğiniz ürünlerin ürün açıklamalarıdır. Ürün açıklamaları müşterilerinizin ilgili ürün hakkında daha kolay bilgi almasını sağlamaktadır. Ürünleriniz hakkında kolay bir şekilde bilgi alan kullanıcılar ürünlerinizi gördükten sonra genellikle satın alma kararı vermektedir.

 

İlgili İçerik; Arama Motoru Uyumluluğu Hakkında Bilmeniz Gerekenler 2021

 

Facebook Shop Ürün Açıklamaları

 

Düzenli Paylaşımlar Yapın

 

Facebook’ta ürün satmak için yapmanız gereken başka bir şey ise düzenli paylaşımlar ile sayfanızı aktif tutmaktır. Mağazanızdan sattığınız ürünlere yönelik hazırlayacağınız sosyal medya postları sayesinde müşterilerinize ürünleriniz ile ilgili bilgi verebilir, tanıtım videoları çekebilir ve kişilerin daha hızlı satın alma kararı vermesinde rol oynayabilirsiniz.

 

2021 Sosyal Medya Görsel ve Video BoyutlarıFacebook Shop Düzenli Post

 

Müşterilerinize Karşı Samimi Olun

 

Facebook’ta ürün satan firmalara genellikle gün içinde sattığı ürünler hakkında bilgi edinmeye yönelik mesajlar gelmektedir. Firmaların bu mesajlara verdiği cevaplar müşterilerin satın alma kararı vermesinde etkin rol oynamaktadır. Müşterilerinize yanıt verirken samimi bir dil kullanmaya ve müşteri sorusuna tam yanıt vermeye dikkat edin. Bu satışlarınızı arttırmanızda etkin bir rol oynayacaktır.


İlgili İçerik: Müşteri Memnuniyetini Arttırma TeknikleriFacebook Shop Samimiyet

 

Facebook’ta Ürün Satmak İsteyenlerin Bilmesi Gereken Önemli Nokta

 

Facebook Shop Hakkında Bilmeniz Gereken Her şey adlı yazımızın bu bölümünde Facebook’ta ürün satmak isteyenlerin bilmesi gereken önemli bir nokta hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

 

Çeşitli pazarlama faaliyetlerinizde kullanmak üzere e-ticaret sitenizdeki ürün envanterinizi otomatik bir akış ile Facebook business hesabınıza aktarmak istediğinizde kullanacağınız en etkili veri aktarma yöntemi bir xml Feed'i oluşturmak ve Facebook hesabınıza yüklemektir.

 

Fakat xml formatları ve xml içindeki itemlerin etiketleri her platformda birbirinden farklı olduğu için alt yapınız bunu size hazır olarak sunmuyor ise Facebook'un istediği yapıda bir xml şablonunu manuel şekilde oluşturmanız gerekecektir. Bu ise normal şartlarda size ekstra bir yazılım bilgisine ya da ek bir bütçeye mal olacaktır.


İlgili İçerik: Facebook Login Nedir?Facebook Shop Ürün Satışı Önemli Bilgiler

 

Ticimax alt yapısında bir e-ticaret siteniz varsa kontrol panelinizde diğer birçok platform için olduğu gibi Facebook platformunun da kabul ettiği hazır xml linkleriniz bulunmaktadır. Bu linkler canlı/yaşayan linklerdir. Yani siz bu hazır Facebook xml feed'ini herhangi bir kod bilgisi olmaksızın tek tıkla alıp Facebook Business hesabınıza eklediğiniz andan itibaren sitenizde yapılan tüm ürün değişiklikleri de anlık olarak xml içerisinde de güncellenmiş olacaktır.

 

Ayrıca yine Ticimax'ın gelişmiş xml çıktısı özelliği ile belirli kategorilere, dillere, markalar, fiyat tiplerine göre özelleştirilmiş Facebook xml feedleri de oluşturulabilmektedir.

 

Sizler de Facebook’taki satışlarınızı daha hızlı bir şekilde hayata geçirmek istiyorsanız eğer Ticimax e-ticaret alt yapılarını tercih edebilir ve ürünlerinizi Facebook Shop’a daha hızlı bir şekilde ekleyerek satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir:

 

Facebook'un Yeni Özelliği: Facebook Business Suite

 

İnternetten Satış Nasıl Yapılır? Bilmeniz Gerekenler (2021 Yeni)

 

Sermayesiz E-ticaret Nasıl Yapılır?

 

E-Ticarette Başarıyı Yakalamak İsteyenler İçin 10 Adım

 

Promosyon Ürünlerle Satışlarınızı Arttırın
 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret