Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

İnternet Üzerinden Kitap Satışı Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok alışkanlığımız değişti ve bu alışkanlıkların değişimindeki en önemli faktör de internet. Artık İnternet Çağı’nda yaşıyoruz demek yanlış olmayacaktır. Bu değişimin doğurduğu diğer bir yenilikse hızlı büyüyen e-ticaret sektörü. Tüm yayınevleri internet üzerinden satışa geçti, hatta sahaflar bile artık online olarak satış yapıyor. Elbet bir kitap evine gidip tek tek kitapları incelemek, birkaç sayfasını okumak ve çalışanlar ile istişare etmek ayrı bir keyif veriyor ama koşullarımız artık hepimizi internet alışverişine yönlendiriyor. Bu sebeple özellikle kendimize yeni iş ilanları açabilmek ve çağı yakalayabilmek içinde internet üzerinden kitap satışı nasıl yapılır sorusu da birçoğumuzun kafasını kurcalıyor.

 

İnternet Üzerinden Kitap Satışı Nasıl Yapılır?

 

Potansiyelinizi Belirleyin

 

 

İnternet üzerinden kitap satışı yapmak istiyorsanız öncelikle kendi potansiyelinizi belirlemeniz gerekmektedir. Hangi okuyucu kitlesine hitap edeceğinize karar vermelisiniz. Burada kategoriler genişleyebilir ancak iki temel ayrım var: Öğrencilere hitap eden bir platform mu kurmak istiyorsunuz, yoksa her okuyucu kitlesine hitap edecek bir platform mu? İki kesimin de talepleri, kitap tedarik edeceğiniz yayınevleri farklı olacağı için hepsine hitap etmek ilk başta zor olabilir. Hitap edeceğiniz kitleyi belirledikten sonra mümkün olan en geniş ürün yelpazesini sunabilmek için çalışmalara başlamanız gerekecek.

 

Alternatif Yaratın

 

Hali hazırda birçok internet sitesi online kitap satışı yapmaya devam ediyor, insanlar sizi neden tercih etsin?

Soruyu olumsuzluk bildirmek için sormuyoruz, gerçekten insanların sizi tercih etmesini sağlamanız ve mevcut piyasadaki sorunlara çözüm üretmeniz hızlı bir büyüme için en önemli koşul. Genel olarak internet alışverişlerinde yaşanan sorunlar hakkında bilgi sahibi olmak da işinize mutlaka yarayacaktır ancak özellikle kitap satışı sırasında sorun yaşanan sorun için bir ‘saha araştırması’ yapmanız gerekiyor. Burada sahamız e-ticaret platformları olduğu için verileri de müşteri yorumlarından toplayabiliriz. İnternetten kitap satışı nasıl yapılır sorusuna aslında verilebilecek en önemli cevabı burada bulacağız.

 

E-ticaret Siteni Kur, Farkını Göster

 

Verilerimizi topladıktan sonra yapmanız gereken satışta kullanacağımız sitenizin kurulumunu gerçekleştirmek. Bu kurulum süreci için direkt firmamız ile iletişime geçerek bizlerden hizmet alabilirsiniz. Kendi hedeflerinize göre farklılık gösteren e-ticaret hizmet paketlerimizden yararlanabilirsiniz. Dilediğiniz satın alım işleminizi gerçekleştirmeden önce 15 günlük ücretsiz deneme süreciyle e-ticaret yazılımımızı test edebilir ve bunun sonrasında iş hacminize en uygun e-ticaret paketini , pazaryeri entegrasyonlarını satın alabilirsiniz. Bizimle çalıştığınız takdirde e-ticaret alt yapımızı kullanırken, e-ticaret sitesi kurun! Aklınıza takılan herhangi bir soru için 7/24 teknik ekibimizle iletişime geçebilir ve yardım alabilirsiniz. Kitap Satış Sitesi Açma Rehberi adlı yazımızı okuyabilir, detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

 

E-Kitapları Es Geçme!

 

Teknolojinin günlük hayata etkileri sadece online alışveriş ile sınırlı değil. Artık çoğu okuyucu “kindle” denilen ve okuma kolaylığı sağlayan cihazları kullanıyor. E-kitap satın alarak, hem çok kısa sürede kitaba erişebiliyor hem de kitap taşıma derdinden kurtuluyor. Hızla büyüyen ve rağbet gören bu durumu es geçmeyip e-kitap satışı içinde sitenize bir bölüm eklemeniz skalanızı geniş tutmanıza da yardımcı olacaktır.

 

İnternet Satışlarında Kullanacağınız Ödeme Yöntemleri

 

İnternet üzerinden kitap satışı nasıl yapılır sorusuna en önemli noktalardan biri de ödeme yöntemleri. Sitenizde ne kadar çok ödeme yöntemine yer verirseniz, müşteri kazanma şansınızda o kadar artacaktır. Kullanabileceğiniz ödeme yöntemlerinden bazıları şunlardır:

 

  • Kredi Kartı: SSL güvenlik sertifikanız varsa kredi kartı ile ödeme alabiliyorsunuz. E-ticaret altyapı sağlayıcısı hizmetlerinden yararlanıyorsanız, sertifika da sizin için temin edilecektir. Kredi kartı ödemeleri taksit seçenekleri sunması sebebiyle de oldukça tercih edilen bir yöntem.

 

  • EFT/Havale: Kredi kartından daha güvenli bir yöntem olduğu için tercih edilmektedir.

 

  • Kapıda Ödeme: Yine sıklıkla kullanılan bir yöntem, güvenilir olduğu için tercih ediliyor.

 

İlginizi Çekebilir: Kitap E-ticaret Sitesi Örnekleri

 

 

 

 

 

Kategori: E-ticaret Bilgi Bankası
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20