Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

İnternetten En Kolay Satılan Ürünler Nelerdir?

İçindekiler;

 
 • Hazır Yemek
 • Kitap, Film, Müzik ve Oyunlar
 • Giysi ve Ayakkabılar
 • Bebek Bezi
 • Medikal Maske
 • Temassız Ateş Ölçer
 • Dezenfektan
 • Telefon Aksesuarları
 • Ürün Satışı Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 

E-ticaret yaparak para kazanan şahıs ve firma sayısı her geçen gün artıyor. Her gün milyonlarca kişi internette en kolay ne satılır diye merak etmektedir. Hal böyle olunca, e-ticaret yapan kişiler ve firmalar internetten en çok satılan ürünler hakkında bilgi almayı istemektedir. Çünkü; herkes ürün skalasını arttırmak ve internetten bu ürünleri satarak gelirlerini arttırmayı hedeflemektedir.

 

Türkiye’de en çok satılan ürünler başlıklı bu yazımızda ülkemizde en çok hangi ürünlere talep olduğu ile ilgili sizlere bilgi vereceğiz. Sizler de bu ürünleri ürün yelpazenize ekleyerek e-ticaret siteniz veya pazaryerleri üzerinden satışını yapabilir ve gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

 

İnternetten En Kolay Ürün Satışı

 

Hazır Yemek

 

Türkiye’de en çok satılan gıda ürünleri arasında ilk sırada yer alan ürün grubu hazır yemeklerdir. Günümüzde internetten alışveriş yapan kişilerin e-ticaret sitelerinden veya mobil uygulamalardan hazırladıkları sepetler incelendiğinde internetten en çok satılan ürünler arasında ilk sırada yer alan ürünlerin hazır yemekler olduğunu söylemek mümkündür.

 

Türkiye’de internetten alışveriş yapan insanların %99’luk bölümünün internet üzerinden en az bir kere de olsa pide, hamburger, pizza ve ev yemekleri gibi yiyeceklerden sipariş verdiği bilinmektedir. Bu nedenle internette kolay satılan ürünler kategorisinde yemek grubundan ürünler olduğunu söylemek mümkündür.

 

İlgili İçerik; İnternetten Yemek Satışı

 

İnternetten En Kolay Hızlı Yemek Satışı
 

Kitap, Film, Müzik ve Oyunlar

 

Türkiye’de en çok satılan ürünler arasında yer alan ürünlerden bir diğeri ise kitap, film, müzik ve oyun kategorisinde bulunan ürünlerdir.

 
 • Türkiye’de internet üzerinden alışveriş yapan insanların %92’si alışveriş sepetlerine kitap, film, müzik ve oyun gibi genel kültür arttırıcı ürünleri eklemeyi tercih etmektedir.
 

Bu ürünlere olan talebin her geçen gün arttığı gözlemlenmektedir. Sizler de internetten satış yaparken kitap, müzik, oyun ve film gibi ürünleri e-ticaret sitenize veya pazaryerlerine ekleyebilir ve internetten yaptığınız satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Kitap Satış Sitesi Açma Rehberi İnternetten En Kolay Kitap Satışı
 

Çiçek ve Hediyelik Eşyalar

 
 • Türkiye’de en çok satılan ürünler arasında yer alan çiçek ve hediyelik eşyalar internetten alışveriş yapan kişilerin %81’i tarafından tercih edilen ürünlerdir.
 • Ülkemizde her gün doğum günü olan milyonlarca insan bulunmaktadır.
 • Evlilik yıl dönümleri, tanışma tarihleri, iş değişikliği gibi önemli günler düşünüldüğünde satın alması hiç durmayan ürün gruplarından bir diğeri de çiçekler ve hediyelik eşyalardır.
 

Yukarıdaki kategorilerden alışveriş yapan kullanıcıların talep sayısı her geçen gün arttığı için çiçek ve hediyelik eşya satmak fikri ile sizler de gelirlerinizi arttırabilir ve her geçen gün artan talepleri karşılayabilirsiniz.

 
 

İlgili İçerik; İnternetten Satış Nasıl Yapılır? Bilmeniz Gerekenler (2021 Yeni)

 

İlgili İçerik; E-ticaret ile Kişiye Özel Ürünler Nasıl Satılır?

 

İnternetten En Kolay Çiçek Satışı

 

Kişisel Bakım ve Makyaj Ürünleri

 

Gündelik hayatımız içerisinde kişisel bakımın oldukça önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. İnsanlar herhangi bir davete katılırken, bir toplantıya giderken ya da dışarı çıkarken bakımlı ve güzel görünmek istemektedir.

 

Kişisel bakım ve makyaj ürünleri insanların bu isteklerini karşılayacakları en önemli ürün gruplarından biridir. Hal böyle olunca, kişisel bakım ürünlerine karşı talep her geçen gün artmaktadır.

 
 • Türkiye’de, internetten en çok satılan ürünler arasında yer alan kişisel bakım ve makyaj ürünleri para kazandıran ürünlerin arasında değerlendirilmektedir.
 • Bu ürün grubundan alışveriş yapmayı tercih eden kişi sayısı internetten alışveriş yapanların %77’lik bölümünü oluşturmaktadır.
 

Sizler de internette en kolay ne satılır diye düşünüyorsanız e-ticaret sitenizi kozmetik, kişisel bakım ve makyaj ürünlerinin satışını yapan bir e-ticaret sitesi olarak tasarlayabilir ve bu alandaki talepleri karşılayarak gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; İnternette Kozmetik Satışı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 


İnternetten En Kolay Kişisel Bakım Satışı
 

Giysi ve Ayakkabılar

 
 • Ülkemizde internet üzerinden alışveriş yapan kişilerin %64’lük bölümü giysi ve ayakkabı ürünlerinden satın almayı tercih etmektedir.
 • Türkiye’de en çok satılan ürünler arasında yer alan bir başka ürün grubu ise aksesuar ve çanta gibi ürünler olduğunu söyleyebiliriz.
 

E-ticaret sitesi için ürün önerileri istiyorsanız eğer sizler de insanların her gün artan moda merakını ve giyim ihtiyacını karşılamak için giyim, ayakkabı ve çanta kategorisinde bulunan ürünleri e-ticaret sitenize ekleyebilirsiniz.

 

İnternette en kolay satılan ürünler arasında giyim ve aksesuar çeşitleri;

 
 • Hamile Kıyafetleri
 • Sırt Çantası
 • Akıllı Saat
 • Süper Kahraman Tshirtleri
 

İlgili İçerik; Perakende Sektörü İçin E-ticaret Rehberi

 

İlgili İçerik; Girişimci Adaylarının Yenmesi Gereken 5 Korku

 

İnternetten En Kolay Giysi - Ayakkabı Satışı

 

En Çok Satın Alınan Ürünler

 

Türkiye’de en çok satılan ürünler adlı yazımızın birinci bölümümde sizlere en ürün satılan ürün kategorileri hakkında bilgi verdik. Yazımızın devamı niteliğinde olan bu bölümde ise Türkiye’de en çok satın alınan ürünler ve internette en kolay satılan ürünler hakkında spesifik bilgiler vereceğiz.

 

Bebek Bezi

 

Ülkemizde her gün binlerce bebek dünyaya gelmektedir. Bebeklere ve çocuklara tuvalet eğitimi verilene kadar her eve en çok giren ürün tabi ki bebek bezi olacaktır. Bebeklerin her geçen gün gelişmesi ve bununla beraber kullanılacak bebek bezi boyutunun da değişmesi, tuvalet alışkanlığı verilene kadar bebek bezinin kullanımını zorunlu kılmaktadır.

 

Türkiye’de en çok satılan ürünler arasında yer alan bebek bezlerine marketlerden veya internetten olan talep her geçen gün artmaktadır. İnternette kolay satılan ürünler arayışınızda siz de bebek bezi ve bebek ürünleriyle ilgili bir online satış planı oluşturabilirsiniz.

 

İnternetten En Kolay Bebek Bezi Satışı
 

Medikal Maske

 

En çok satılan medikal ürünler arasında yer alan maskeler özellikle Mart 2020 tarihinden itibaren Türkiye’de en çok satın alınan ürünler arasında birinci sırada yer almıştır. Korona virüsle enfekte olan hasta sayısının artması, insanların kendini hastalıktan korumak istemesi ve maske takma zorunluluğunun getirilmesi gibi nedenler medikal maske satışlarını arttırmıştır. Sizler de ürün yelpazenize medikal maskeleri ekleyebilir ve ürün satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Corona Virüsüne Karşı E-ticaret Sitelerine Tavsiyeler

 

İlgili İçerik; Toptan Dezenfektan ve Toptan Maske Satış Rehberi
 

İnternetten En Kolay Maske Satışı


Temassız Ateş Ölçer

 

En çok satılan medikal ürünler arasında yer alan başka bir ürün grubu ise temassız ateş ölçerlerdir. İnternette en kolay satılan ürünler arasında yer alan bu ürünlerin satışı korona virüs pandemisinden sonra ivme kazandı. Sizler de toptan medikal maske, toptan temassız ateş ölçerleri temin edebilir ve e-ticaret sitenizde satışa sunabilirsiniz.

 

İnternetten En Kolay Termometre Satışı
 

Dezenfektan

 

Pandemi nedeniyle internette en kolay ne satılır sorusunun cevabı hijyen ürünleri haline gelmiştir. En çok satılan ürünler arasında Mart 2020’den beri farklı bir ürün grubu da yer almaktadır. Mart 2020’den beri dezenfektan satışları online platformlarda oldukça artmıştır. Hijyen ürünleri içerisinde bulunan dezenfektanları temin edebilir ve satışını yaparak gelir elde edebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Temizlik ve Hijyen Ürünlerinin Online Satışı Nasıl Yapılır?

 

İnternetten En Kolay Dezenfektan Satışı
 

Telefon Aksesuarları

 

Teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle gün içerisinde birçok teknolojik ürün üretiliyor. Bu ürünlerden bir tanesi de telefonlar ve telefon aksesuarlarıdır. Günümüzde internetten binlerce telefon alınmakta ve ürünleri korumak ve işlevsel kılmak amacıyla kırılmaz cam, telefon kılıfı, kulaklık gibi ürünlerde telefonların yanında alınması tercih edilen ürünlerdir.

 

Bu nedenle, gün içerisinde binlerce telefon aksesuarının da satıldığını söylemek mümkündür. Sizler de her geçen gün internetten en çok satılan ürünler içerisinde yer alan telefon aksesuarlarının satışını yapabilir ve gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

 
İlgili İçerik; İnternetten Telefon Aksesuarları Satma Rehberiİnternetten En Kolay Telefon Aksesuarı Satışı

 

Ürün Satışı Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Türkiye’de en çok satılan ürünler hakkında sizlerle birçok bilgiyi paylaştık. Peki bu ürünlerin satışını yaparken nelere önem vermemiz gerekiyor. Gelin hep beraber bakalım.

 
 • E-ticaret yaparken ilk önem vermeniz gereken şeylerden birisi sosyal medya reklamlarıdır. Sizler de satışını yaptığınız ürünleri sosyal medyada tanıtarak gelir arttırabilirsiniz.
 • Ürün açıklamaları ve fotoğrafları müşterilerinizin ürün satın alırken ilk dikkat ettiği şeylerdir. Düzgün fotoğraflar ve ürün açıklamaları gelirlerinizin artmasını beraberinde getirecektir.
 • İnternette kolay satılan ürünler konusunda ürün satışı esnasında ilk dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi ürün stok kontrolüdür. Stoğu biten ürünleri tedarik etme süreniz arttığında ise ürün satışlarınız olumsuz etkilenecektir.
 • E-ticaret yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birisi de e-ticaret alt yapılarıdır.
 • E-ticaret alt yapıları içerisinde bulunan modüller kampanyalarınızı planlayabilmeniz, reklam analizlerinizi yapabilmeniz, kargo takibi, SEO uyumluluğu gibi birçok alanda işinizi kolaylaştırmalıdır.
 

İnternetten Satışta Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN