Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

İnternetten Satış Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Unsur

İçindekiler;

 
  • Online Pazarda Size Ait Bir Dükkân Açın
  • Kişisel Sayfanıza Özen Gösterin
  • Kargo Hizmetine Çözüm Getirin
  • Operasyon Süreçlerini Kolaylaştıracak Çözümler
  • İnternetten Satış İçin Şirket ve Vergi Durumu

 

 

E-ticaret, günümüzde birçok firmanın yer aldığı ve insanların da satın alımlarını bu noktadan gerçekleştirdiği bir alan oluyor. Siz de firmanıza bu online pazaryerlerinde yer vermek istiyor olabilirsiniz. Satışlarınızı, etkinliğinizi ve marka bilinirliğinizi artırmak için internetten satış yapmanız öncelikli olarak sizin faydanıza oluyor. Ancak internetten satış nasıl yapılır bilmiyorsanız ya da daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken unsurlar bulunuyor.

 

internetten-satis-onerileri

 

İlgili İçerik: Sosyal Medyada Satış Arttırma Taktikleri

 

Online Pazarda Size Ait Bir Dükkân Açın

 

Eğer satışını yaptığınız ürünlerin çeşitliliği fazla ise internetten satış yapmak için ilk adımı atabilirsiniz. Bu başlangıç ile dükkânınız belirli sayıdaki ürünü ücretsiz gösterebilir (platformlar arası farklılık gösterebilir) ve aramalarda bu sayede üst sıralarda yer alabilirsiniz. Ürün listeleme için de daha az harcama yapacağınız için sizin adınıza avantajlı bir başlangıç olabilir. Aynı zamanda marka adınızı duyurabileceğiniz bir alana sahip olmakla birlikte internet üzerinden satış da gerçekleştirmiş olursunuz.

 

İlgili İçerik: E-ticaret Siteleri İçin Sosyal Medya Pazarlama İpuçları


online mağaza açma , eticaret
 

 

Kişisel Sayfanıza Özen Gösterin

 

Online satış sitelerinde veya kendiniz internetten satış sitesi açmak girişiminde bulunduğunuzda dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri ürün sayfalarının içerik düzenlemesi oluyor. Kullanıcılar bu sitelerden alışveriş yaparken, ürünlere birebir dokunamayıp inceleyemedikleri için olabildiğince fazla bilgiye sahip olmak istiyorlar. Kendi e-ticaret sitenizde ya da online platformlarda ürün görseli, açıklamaları ve diğer ürünler ile karşılaştırılmaları sağlanacak şekilde bir özellik bilgisine yer verilmelidir. Bu bilgileri internetten satış tekniklerinden faydalanarak düzenleyebilirsiniz.

 

İlgili İçerik: İnternetten Satılacak Ürün Tavsiyeleri

 

Kargo Hizmetine Çözüm Getirin

 

İnternetten satışın püf noktaları arasında kargo operasyonlarının maliyetine yönelik hususlara dikkat etmek de yer alıyor. Aynı zamanda kargo firmaları ve platformun mevcut müşterileri otomatik olarak bilgilendiriliyorlar ve internetten satış e fatura bilgisi doğrudan kullanıcıya iletiliyor. Bu sayede teslim edilen paketler kargoya verildikten sonra bilgilendirme, takip numarası ile birlikte yapılıyor. İnternetten satış e fatura zorunluluğu ile de alıcılara mail aracılığı ile satın alım sonrası doğrudan ulaşıyor.

 


kargo , kargo hizmetleri , kargo süreçleri 

Operasyon Süreçlerini Kolaylaştıracak Çözümler

 

Birbirinden farklı site içerisinde internetten satış yapmak için operasyon süreçleriniz zor bir hal alabilir. Özel günlerdeki siparişlerin günlük artışlardaki faturalaması, paketlemesi ve kargolama süreçleri bu anlamda sıkışıklık yaratabiliyor. Bu süreç de işinizi kolaylaştıracak birtakım programlardan destek alınabiliyor. İnternetten satışı yasak ürünler haricinde internetten gıda satış izni ile çıkabildiğiniz yolda faturalama ve ön muhasebe süreçleri bahsi geçen programlar ile iş birliği sağlanarak onlar tarafından kolayca yapılıyor.

 


operasyon , internetten satış , eticaret


 

İnternetten Satış İçin Şirket ve Vergi Durumu

 

İnternetten satışı yapılabilecek ürünler kapsamına bağlı olarak satışta bulunulan ürünlerin vergilerinin ödenmesi zorunlu oluyor. İnternetten satış vergi durumu ile her ayrına özel fatura kesiliyor. Vergi mükellefi olmanız için ve internetten satış yapabilmek için şirket kurma şartı da bulunuyor. Ancak iş yeri veya şirket açmadan, belirli miktarda bir ödeme yapılarak internetten satış vergi muafiyeti durumundan yararlanılabiliyor. Tüm bunlar ile birlikte internetten satış fikirleri ve dikkat edilecek unsurlar eşliğinde online platformlarda satışınıza devam edebiliyor ve markanızın bilinirliğini artırabilirsiniz.

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret