Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Kobiler İçin E-ticaret Rehberi

İçerikler;

Gelişen dünyanın dijitale doğru ilerlediğini fark etmiş ve sizler de bir kobi sahibi olarak işletmenizi dijitale taşımaya karar vermişseniz doğru yoldasınız demektir. Fakat hala aklınızda soru işaretleri bulunuyor ise ‘Kobiler niçin e-ticaret yapmalı?’ yazımızı okuyabilirsiniz. İşte kobiler için e-ticaret rehberimiz ve merak ettiğiniz soruların yanıtları.

 

İlgili İçerik: İnternette Satış Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Husus

 

is-maillerine-bakan-kadin

E-ticaret Hakkında Bilgi Edinin

 

Piyasa içerisinde sizinle aynı işi yapan ve e-ticaret içerisinde bulunan kobileri takip edin. Hatta iletişim kurma fırsatınız olursa onlardan bilgi alın. Bu sizin hem e-ticarete olan ön yargılarınızı yıkacak hem de kobi nedir ve kobiler için e-ticaret ne kadar önemlidir gibi durumların ehemmiyetini fark ettirecektir. Yapılan maddi ve manevi karlar hakkında bilgi almak e-ticarete giriş yapma hevesinizi arttıracaktır.

 

E-ticaret’in Kobiler İçin Avantajlarını Öğrenin

 

Kobiler için e-ticaret her yerde ticaret demektir. Bu sayede sadece bulunduğunuz çevreye değil dünyaya hitap edebilirsiniz. e kobiler, e-ticaret sayesinde 7-24 sürekli hizmet sunma imkanına sahip olurlar. Aynı zamanda büyük masraflarınız yok olacak ve kar oranınız daha geniş bir kitleye ulaştığınız için artacaktır.

 

is-basinda-duran-yasli-isletmeci

 

Geniş kitleniz ile beraber müşteri güvenini kazanarak, işinizin sürekliliğini sağlayabilirsiniz. Kobi destek kredisi gibi önemli hususları araştırmış ve fiziki olarak bir mağazaya sahip iseniz, e-ticaret yönteminizle bu mağazanızın ekstra talep görmesini sağlayabilirsiniz. E-ticaret içerisinde bulunduğunuz süre zarfında birçok avantajı kendiniz görerek keşif edeceksiniz. 

 

Kobiler İçin E-ticarette Yasal Zorunluluklar

 

Her işte olduğu gibi bu işi yasal yollardan yerine getirmek istiyor iseniz, vergi vermek zorundasınızdır. Gerçekte var olan dükkanınız içerisinde nasıl fatura ve fiş kesiyor iseniz dijital mağazanızda ya da web adresinizde de fiş kesmeniz gerekecektir.  Eğer kobinizi şirket olarak çalıştırıyorsanız “tüzel kişi mükellefiyet kaydı”, şahıs olarak çalıştırıyorsanız “gerçek kişi mükellefiyet kaydı” yaptırmanız gerekmektedir. Daha öncesinde dükkanınız olduğu için vergi veriyor iseniz bu adımı gerçekleştirmenize gerek yoktur. Geçebilirsiniz.

 

is-sahibi-kobi

 

Yaptığınız işleri aynı gerçek dükkanınızda yaptığınız gibi kayıt altına almanız gerekmektedir. Devletimizin vergi kanunları gereğince, yapmış olduğunuz tüm alım ve satım işlemlerinizi kayıt altında tutmanız ve belgelendirmeniz gerekmektedir. Aksi halde yasadışı bir iş yapmış olursunuz. Ve karşılığında alacağınız cezaya da bu şekilde boyun eğmeniz gerekir.

 

Kendi Web Sitenizi Oluşturarak Başlayın

 

E ticaret kobi aşamalarında sizin kafanızı çok yoracak bir iş gibi görünse de hazır web siteleri temalarıyla kolayca web sitenizi hazırlayabilirsiniz. Hatta işletmeler için hazır web sitesi hazırlayan sitelerde bulunmaktadır. Bunlardan da yardım alabilir ve konuyu basitçe çözebilirsiniz.

 

is-sahibi-birey

 

Sitenize başlarken büyük bütçeler harcamanıza gerek yoktur. Başlangıçta basit bir web sitesi kurarak ilerleyebilirsiniz. İşleriniz iyi giderse web adresinize ek özellikler ekleyerek yükselmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle eticaretin kobilere etkilerini sizler de göreceksiniz!  

 

Kobiler İçin E-ticarette Atlanmaması Gereken Adım: Pazarlama

 

Ne amaçla e-ticaret yapıyorsanız yapın, isterseniz en büyük şirketlerden bir tanesi olun her daim pazarlama yapmak zorundasınız. Pazarlama olmayan büyük şirketler sürdürülebilirliklerini koruyamayacaklardır. Büyük şirketler dahi pazarlama ihtiyaç duyarken kobilerin pazarlamaya olan ihtiyacını tartışmaya dahi gerek yoktur.

 

İlgili içerik: Dikkate Almanız Gereken 5 Dijital Pazarlama Stratejisi

 

gulumseyen-kobi

 

Bu noktada konuşulması gereken kobilerde eticaret içerisinde hangi pazarlama ya da reklamcılık yönteminin kullanılacağıdır. Bu noktada bizim vereceğimiz tavsiye en çok tercih edilenlerden biri olan Facebook reklamlarıdır. Facebook reklamları sayesinde istediğiniz kitleye kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Facebook reklamları hakkında daha fazla bilgi almak için ilgili içerik kısmında verilen yazımızı okuyabilirsiniz.

 

İlgili İçerik: E-Ticarette Başarılı Olmak İçin Yapılması Gerekenler

 

Kobiler Neden E-ticaret Yapmalı?

 

1995 yılının ardından dünyada internetin kullanım oranının artmasıyla ortaya e-ticaret kavramı çıkmıştır. Günümüzde pazarlama olanaklarının artmasıyla birlikte e-ticaret, ticaret işiyle uğraşanların daha büyük karlar elde ettiği bir piyasa haline gelmiştir. Ticaret piyasası içerisinde, e-ticaret oranı gün geçtikçe artmaktadır. Kobilerde, bu sebeple e-ticaret piyasasına giriş yapmak için araştırmalarda bulunmalı ve piyasa içerisinde yerini almalıdır.

 

Kobiler İçin E Ticaret Gerekli Midir?

 

Aklınızı karıştıran sorulardan bir tanesi bu olmakla beraber yanıtı net bir şekilde verilebilir. Sorunun yanıtı ‘’Kesinlikle evet.’’ olacaktır. Büyük rekabet ortamında payınızı almak siz kobilerin istediği bir şey olacaktır. Aslına bakarsanız kobiler için e-ticaret bir fırsattır. Dünyanın dijitale geçiş yaptığı bir zaman diliminde varlığınızı sürdürebilmek için kesinlikle e-ticarete geçiş yapmalısınız.

 

kobi-isletmeci-kadin

 

Türkiye İstatistik Kurumunun yaptığı araştırmalara göre internet kullanım oranı 2017 yılında yüzde 66,8’e kadar çıkmıştır. Bu rakam günden güne artmaktadır. İçinde bulunduğumuz pandemi dönemiyle beraber birçok alanda internet edinme zorunluluğu bu rakamı iyice yukarılara taşımıştır. Bu kadar internet kullanıcısının var olduğu bir piyasayı es geçmek büyük bir hata olacaktır.

 

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre kobiler için e-ticaret girişimi sürdürülebilirlik için hatta belki de ayakta kalabilmek için bir gerekliliktir. Uzmanlar, e-ticaret içerisinde yerini almayan kobilerin büyümesinin zor olacağı görüşündeler.

 

E-ticaret Kobilere Ne Kazandırır?

 

eticaret-sitesi-acan-kobi

 

Sadece bulunduğunuz yerde değil, şehir dışına hatta ülke dışına hizmet sağlamanıza imkan tanıyacaktır. Hem sınır ötesinde müşterilere ulaşmanızı hem de adınızın daha geniş kitlelere hitap etmesine olanak tanır.

 

Her Yerde Ticaret İmkanı Sunar

 

Eğer bir dükkana sahipseniz bu dükkanın müşteri kitlesi sadece dükkan çevresinde bulunan kişiler olacaktır. Fakat kobinizi e-ticaret ortamına taşırsanız, bu kitle oldukça genişleyecektir. Dünyanın her noktasından kişiler diledikleri şekilde sizlerden alışveriş yapabilirler.

 

yedi-yirmidort-acik

 

7-24 Satış İmkanını Sizlere Sunar

Kobiler için e ticaret faydalarından bir tanesi de dükkan kapatma gibi bir derdiniz asla olmayacaktır. 7-24 satış yapma imkanını e-ticaret sizlere sunar. Siz uyurken dahi satış yapma imkanınız olacaktır. Müşterileriniz dilediği saatte satış yaptığınız web sitesi üzerinden siparişlerini verebilirler.  

 

satis-imkani

 

İlgili İçerik: Dijital Pazarlamada Bütçe Yönetimi Nasıl Yapılmalıdır?

 

 

Büyük Masraflardan Kurtarır Ve Kar Oranınızı Yükseltir

 

7-24 satış yapma avantajının yanında, e-ticaret sizleri büyük masraflardan kurtaracaktır. E-ticaret sayesinde dükkana kira verme derdinden kurtulabilir ve zamanınızdan kazanabilirsiniz. Bu süre içerisinde işinizi geliştirmeye odaklanabilirsiniz.

 

satis-yapan-kobi

 

Hele ki satış yapacağınız ürünün tedarikçisi de siz iseniz, masraflarınız daha da düşecek kar oranınız da bir o kadar artacaktır. Bu sayede müşterilerinize de daha uygun fiyatlı satış yapabilir ve daha çok müşteri elde etme şansına sahip olabilirsiniz.

 

İlgili içerik: Sosyal Medyada Satış Arttırma Taktikleri

 

Daha Çok Müşterinin Güvenini Kazanmanızı Sağlar

 

E-ticaret ile birlikte kobiler daha çok müşteriye ulaşmakla beraber müşterilerinin güven duygusunu da kazanır. Nasıl diye soracak olursanız, günümüzde arama motorlarından her şeye ulaşmak mümkün. Ürününüzle ilgili bilgilere ulaşabilen, olumlu müşteri yorumlarını okuyan diğer müşteriler sizlerden alışveriş yapmak isteyecektir. Kobiler için e-ticaret e geçişin büyük sebeplerinden bir tanesi de bu olacaktır.

 

mutlu-satisci

 

İlgili İçerik: E-ihracat ve Sosyal Medya İlişkisi

 

Sizler De Kobinizi E-ticaret Ortamına Taşıyın

 

fatura-kobi

 

Ticaret insan oğlunun ortaya çıkarmış olduğu en eski iş modelleri arasında yer almaktadır. Zaman içerisinde evrimler geçirse de en büyük evrimi dijital ortama taşınmasıyla geçirmiştir. Ve ilerleyen zamanlarda bu ortam gittikçe büyüyecek ve ticaret sadece internetten yapılır hale gelecektir. Sizlerde kobilere destek olan Ticimax'ın sağladığı türlü fırsatlardan yararlanın ve bu platform içerisinde yer almak için adımlarınızı atmaya başlayın.

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret