Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

E-ticaret ile Kişiye Özel Ürünler Nasıl Satılır?

İçerikler;

E-ticaret yapan veya yapmak isteyen birçok kişi genellikle farklı ürün gruplarında satış yapmaktadır. E-ticaret yapmak isteyen kişilerin farklı ürün gruplarına yönelmesindeki ilk nedenlerden birisi ürün tedariğidir. Bununla beraber birçok firma satış yapacakları ürünleri belirlerken ilgili ürünün kâr marjını da göz önünde bulundurarak hareket etmektedir.

 

Son dönemlerde e-ticaret yapmak isteyen birçok kişi hem kolay bir şekilde ürün temin etmek hem de yaratıcılıklarını da işin içine katarak gelir elde etmek için e-ticaret ile kişiye özel ürünler satmaya yönelmiştir.

 

E-ticaret ile Kişiye Özel Ürünler Nasıl Satılır adlı bu yazımızda sizlere e-ticaret yaparken nelere ihtiyacınız olduğu hakkında bilgi verecek ve sonrasında ise Kişiye Özel Ürünleri satarken neler yapmalısınız ve neleri göz önünde bulundurmalısınız konuları hakkında bilgi vereceğiz. Gelin şimdi hep beraber e-ticaret yapmak için ilk olarak nereden başlamanız gerekiyor buna bakalım.

 

E-ticaret ile Kişiye Özel Ürünler Nasıl Satılır?

 

E-ticaret Yapmak İçin Şirket Kurun

 

Günümüzde e-ticaret ile internetten ürün satan kişilerin yaptığı ilk şey bir şirket kurmak. İnternetten satış yapacak olan firmalar ürün alım ve satım süreçlerinde, şirketlerine ait olan fatura ve giderlerini işletmek için vergi mükellefi olmak zorundadır.

 

Genellikle internetten kişiye özel ürünler satacak olan kişilerin kurmayı tercih ettiği şirket türü kolay kurulup kapatılabildiği için şahıs şirketidir. Fakat sizler firmanızın faaliyet alanlarını ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak şahıs, limited ve anonim şirketlerinden birisini kurabilirsiniz.

 

Not: 1 Ocak 2021 tarihinde yürürlüğe giren e-ticaret yapan kişilere yönelik vergi muafiyeti bulunmaktadır. Sizler de e-ticaret yaparak %2- %4 oranlarında gelir vergisi ödemek istiyorsanız eğer E-ticaret Nace Kodu olan 47.91.14’ü vergi levhanıza ekletmeyi unutmayın.

 

İlgili İçerik; E-ticaret Siteleri 1 Ocak'tan İtibaren Vergiden Muaf

 

İlgili İçerik; Sermayesiz E-ticaret Nasıl Yapılır?

 

İlgili İçerik; İnternetten Satış Nasıl Yapılır? Bilmeniz Gerekenler (2021 Yeni)E-ticaret ile Kişiye Özel Ürünler Şirket Nasıl Kurulur

 

Rakip Analizi ve Pazar Araştırması Yapın

 

E-ticaret ile kişiye özel ürünler nasıl satılır sorusuna yanıt arayan kişilerin bu işe girişmeden önce yapması gerekenler arasında bulunan başka bir şey ise rakip analizi ve Pazar araştırmasıdır.

 

Rakip Analizi, aynı sektörde faaliyet gösteren rakiplerin;

 
 • Ürün fiyatlandırması
 • SEO çalışmaları
 • Sosyal medya çalışmaları
 • E-ticaret sitesi çalışmaları
 • İndirim ve Kampanyaları
 

Hakkında bilgi almak için yapılan analiz türüdür. Sizler de internetten kişiselleştirilmiş ürün satmaya başlamadan önce rakip analizi yapabilir ve rakiplerinizi daha yakından tanıyarak nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine karar verebilirsiniz.

 

Pazar Araştırması ise satacağınız ürünün;

 
 • Karlılığı
 • Fiyatlandırması
 • Piyasa ömrü
 

Gibi konularda bilgi almak için yapılan araştırmalardır. E-ticaret ile ürün satmaya başlamadan önce firmanız için bu süreçleri tamamlayabilir ve daha hızlı yol alabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir: Sosyal Medya Raporlama ve Analiz Nasıl Yapılır?

 

İlginizi Çekebilir: En Etkili 5 Yeniden Pazarlama Yöntemi (2021 Yeni)

 

E-ticaret ile Kişiye Özel Ürünler Rakip Analizi

 

Satacağınız Ürünlere Karar Verin

 

E-ticaretle kişiye özel ürünler satmak isteyen kişilerin yapması gereken bir diğer çalışma da satılacak ürünlere karar vermek için yapılacak çalışmalardır. Kişiye özel ürünler satan kişiler genellikle daha çok tasarım odaklı ürünleri satışa sunmaktadır. Bu ürünlere karar verirken;

 
 • E-ticarette en çok satılan ürünler
 • Özel günler için hediyeler
 • Pazaryerlerinde en çok satılan ürünler
 • Özel Aksesuarlar
 • Özel Ev Dekorasyon Ürünleri
 

Gibi birçok ürün grubu için araştırma yapabilir ve kişiye özel hangi ürünleri satacağınıza karar verebilirsiniz. Bu adımlar ürünlerinizi kendiniz tasarlayacaksanız eğer tasarım sürecinde nasıl bir yol izleyeceğinize karar vermenizi kolaylaştıracaktır.

 

Kişiye özel ürün satarken farklı firmalar ile çalışarak ürün temin edip satmak isteyenlerin ise özellikle göz önünde bulundurması gereken en önemli unsur tedarikçilerdir. Firmanızın başarılı olmasını yakından etkileyen tedarikçinizi seçerken;

 
 • Elinde bulunan ürün sayısı
 • Çalıştığı Firmalar
 • Referansları
 • Çalışma şekli
 • Stok Devir Hızı
 

Gibi birçok önemli konuyu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Ürün tedariğinde problem yaşamak istemeyen kişilerin ise ilk olarak dikkat etmesi gereken şeylerden birisi birden fazla tedarikçi ile çalışmaya özen göstermektir. Kısacası ürün tedariği konusunda firmanızın her zaman bir B planı olması gerekmektedir.

 

İlgili İçerik; İnternetten Satılacak Ürün Tavsiyeleri

 

İlgili İçerik; Ev Hanımları için İnternetten Ürün Satma Fikirleri

 

E-ticaret ile Kişiye Özel Ürünler

 

E-ticaret Alt Yapısı Seçin

 

E-ticaret ile Kişiye Özel Ürünler Nasıl Satılır sorusuna yanıt verdiğimiz yazımızın bu bölümünde internetten kişiye özel ürün satacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli unsurlardan birisi olan e-ticaret alt yapıları hakkında bilgi vereceğiz.

 

E-ticaret ile ürünlerini kendi internet sitelerinden satmak isteyen kişi ve firmaların e-ticaret sitesi açabileceği 2 farklı yöntem vardır. E-ticaret sitesi açarken kullanılan alt yapı türleri;

 
 • Açık kaynak kodlu e-ticaret alt yapıları
 • Hazır e-ticaret alt yapıları
 

Olarak ikiye ayrılmaktadır. İnternetten kişiselleştirilmiş ürünler satmak isteyen kişilerin e-ticaret sitesi kurmaları için bu iki e-ticaret alt yapı modelinden birini seçerek işe koyulması gerekmektedir.

 

Açık Kaynak Kodlu e-ticaret alt yapıları ücretsiz olarak kullanabileceğiniz ve geliştirmeye açık olan e-ticaret alt yapılarıdır.

 

Hazır e-ticaret alt yapıları ise bir e-ticaret sitesinin tüm ihtiyaçlarını içinde barındıran e-ticaret alt yapılarıdır.

 

Genel olarak e-ticaret sitesi açmak isteyenler ilk dönemlerde açık kaynak kodlu e-ticaret alt yapılarına yönelse de daha sonrasında Ticimax gibi hazır e-ticaret alt yapılarına geçmektedir. Bunun en büyük nedeni ise açık kaynak kodlu e-ticaret alt yapılarının yalnızca belirli özelliklerinin ücretsiz olarak kullanılabilmesidir. Açık kaynak kodlu e-ticaret alt yapısı seçecek kişilerin;

 
 • Modül masrafları
 • Entegrasyon masrafları
 • Tasarım masrafları
 • Yazılımcı masrafları
 

Gibi birçok harcaması olacaktır. Bu nedenle e-ticaretle kişiye özel ürün satmak isteyen firmalara ilk önerimiz başlarken hazır e-ticaret alt yapıları ile işe koyulmanızdır.

 

İlgili İçerik; Ücretsiz E-Ticaret Yazılımı Neden Kullanmamalısınız?E-ticaret ile Kişiye Özel Ürünler E-ticaret Altyapısı

 

Satışlarınızı Sosyal Medya Platformlarından da Yürütün

 

E-ticaret ile kişiye özel ürün satmak isteyen kişilerin göz önünde bulundurması gereken başka bir unsur da yapacakları satışları sosyal medya platformları aracılığıyla da yürütmektedir. Günümüzde internetten satış yapan firmalar göz önünde bulundurulduğunda bu firmaların;

 
 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 

Gibi platformlardan satış yaptığı bilinmektedir. Şu an Twitter da bulunmasa da Instagram ve Facebook’ta bulunan shop özelliği sayesinde firmalar hızlı bir şekilde ürünlerini bu platformlardan satabilmektedir. Sizler de kişiye özel ürünlerin satışını yapacaksanız eğer sosyal medya platformlarında hesap oluşturmaya özen göstermelisiniz.

 

Sosyal medya platformlarında oluşturduğunuz hesabınız üzerinden hem müşterilerinizle iletişime geçebilir hem de ürünlerinizin satışını daha kolay gerçekleştirebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Instagram Katalog Nasıl Oluşturulur

 

İlgili İçerik; Facebook Katalog Nasıl Oluşturulur?

 

E-ticaret ile Kişiye Özel Ürünler Sosyal Medya Satışı

 

Pazaryerlerinde Satış Yapın

 

E-ticaret ile Kişiye Özel Ürünler Nasıl Satılır sorunuza yanıt vermeye devam ettiğimiz yazımızın bu bölümünde sizlere pazaryerlerinden satış yapmak hakkında bilgi vereceğiz.

 

Trendyol, Gittigidiyor, N11, Hepsiburada gibi ülkemizde bulunan pazaryerlerinde satış yapan satıcılar genellikle hem marka bilinirliklerini arttırmakta hem de bu pazaryerlerinin müşteri kitlesinden yararlanarak hızlı bir şekilde ürünlerini satabilmektedir.

 

Sizler de internetten kişiye özel ürünler satmak istiyorsanız eğer ilk başladığınız dönemde satışlarınızı arttırmak için ülkemizde bulunan pazaryerlerinde satış yapmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede hem markanızı tanıtabilir hem de gelirlerinizi arttırabilirsiniz. Bu platformlarda satış yapmak için ise belirli şeyleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir;

 
 • Pazaryeri entegrasyonu kullanımı
 • Reklam verme
 • Ürünlerinizin başlığına özel not ekleme
 • Ürünlerinizin açıklama kısmına önem verme
 

Gibi unsurlar dikkat edilmesi gereken şeylerdir. Özellikle pazaryerlerinde kişiye özel ürünler satmak isteyen satıcılar isim, tarih gibi belirli bilgileri sattıkları ürünlere ekliyorsa bunun için ürünün açıklama kısmına bu durum ile ilgili not düşülmesi kişiselleştirilmiş ürün satmak için oldukça önemlidir.

 

İlgili İçerik; Trendyol’da Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenler

 

İlgili İçerik; Pazaryeri Entegrasyonu Nasıl Çalışır?

 

E-ticaret ile Kişiye Özel Ürünler Pazaryeri Satışı

 

E-ticaret Sitesi İçin Ticimax’ı Tercih Edin

 

İnternetten ürün satmak isteyen kişilerin ilk olarak göz önünde bulundurması gereken unsurları sizlerle paylaştık. Şimdi ise E-ticaret ile Kişiye Özel Ürünler Nasıl Satılır sorusuna yanıt arayan kişiler için neden e-ticaret sitesi kurarken Ticimax’ı tercih etmeleri gerektiğinden bahsedeceğiz.

 

Kişiselleştirilmiş ürünler satmak isteyen şahıs ve firmalar bu ürünleri hazırlayabilmek için ürün kişiselleştirme modüllerine ihtiyaç duymaktadır. Ticimax içerisinde bulunan bu modül sayesinde firmalar hızlı bir şekilde müşterilerinin isteklerini karşılayabilmektedir.

 

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret