Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

E-ticarette İlkbahar Sezonuna Yönelik Satış Artırma Taktikleri

İçerikler;

E-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı yapan işletmelerin en büyük amacı hedef kitlelerine ulaşmak ve satışlarını arttırmaktadır. Bu nedenle her e-ticaret firmasının satış arttırmaya yönelik taktikler uyguladığı bilinmektedir.

 

Özellikle mevsim geçişlerinde ve kampanya dönemlerinde e-ticaret firmalarının satış arttırma taktikleri birbirinden farklılık gösterebilmektedir çünkü her mevsimin ve her kampanyanın dinamiği birbirinden farklılaşmaktadır. Genel olarak işletmelerin e-ticarette ilkbahar sezonu için daha sıkı çalışmalar yaptığı bilinmektedir. Çünkü bu sezonda kış mevsimini geride bırakan işletmeler kendilerini yaz sezonuna hazırlamayı hedeflemektedir.

 

Kısacası e-ticarette ilkbahar sezonu işletmeler için oldukça yoğun bir dönem olarak kabul edilmektedir ve işletmelerin ilkbahar sezonunda sıkı hazırlıklar yapması gerekmektedir. Ancak bu hazırlıklar yapıldığı takdirde e-ticaret firmaları e-ticarette ilkbahar sezonunda satışlarını arttırabilmektedir.

 

İnternetten satış yapan işletmeler için hazırladığımız E-ticarette İlkbahar Sezonuna Yönelik Satış Artırma Taktikleri adlı bu yazımızda sizlere belirli konular hakkında bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve satış arttırma yöntemleri hakkında bilgi edinerek ilkbahar mevsiminde satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; E-Ticarette Satış Taktikleri

 

E-ticarette İlkbahar Sezonuna Yönelik Satış Artırma Taktikleri

 

Ürünlerinizi Yaz Mevsimine Hazırlayın

 

Tüketicilerin her mevsimde ihtiyaç duydukları ürünler birbirinden farklılaşmaktadır. Özellikle tekstil sektöründe faaliyet gösteren işletmeler sonbahar ve kış aylarında mont, kazak vb ürünler satarken ilkbahar aylarında tişört, şort gibi ürünler satmaya yönelmektedir. Bununla beraber süpermarket sektöründe faaliyet gösteren işletmelerinde kız sezonunda sebze ağırlıklı satışlar yaptığı bilinirken ilkbahar ve yaz sezonunda daha çok meyve ve yeşillik ağırlıklı satışlar yaptığı bilinmektedir.

 

Kısacası e-ticaret ile internetten ürün satışı yapan işletmelerin her sezon için tüketicilerin neye ihtiyacı olduğunu saptaması gerekmektedir.

 

Sizler de e-ticarette sezonsal hazırlıklar yapmak istiyorsanız faaliyet gösterdiğiniz e-ticaret sektöründe hangi mevsimde hangi ürünlerin satıldığını belirleyebilirsiniz. E-ticarette ilkbahar sezonunda satışlarınızı arttırmak için Mart, Nisan ve Mayıs aylarında en çok satılan ürünleri e-ticaret sitenize ekleyebilir ve böylece satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Ürün Yönetimi Nedir?

 

E-ticaret İlkbahar Sezonu Satış Artırma Yaz Hazırlığı

 

8 Mart ve Anneler Günü Kampanyalarına Önem Verin

 

E-ticaret firmaları satışlarını arttırmak için özel günlerde ve kampanya dönemlerinde işletmelerine özel kampanyalar düzenlemekte ve indirimli ürün satışı yapmaktadır.

 

E-ticarette ilkbahar sezonu olarak değerlendirilen Mart, Nisan ve Mayıs aylarında yıl boyunca en önemli kampanyalar arasında gösterilen 8 Mart ve Anneler Günü Kampanyaları bulunmaktadır. E-ticaret firmalarının anneler günü kampanyalarına ve 8 mart kampanyalarına önceden hazırlanması kampanya yoğunluğunda başarılı olmalarını sağlayacaktır.

 

Böylece e-ticaret firmaları Anneler gününde ve 8 martta iyi bir şekilde müşterilerine hizmet verebilecek ve sadık müşteriler yaratabilecektir. Sizler de e-ticarette ilkbahar sezonu için satışlarınızı arttırmak istiyorsanız aylar öncesinden anneler günü indirimleri ve kadınlar günü kampanyaları için neler yapacağınızı planlayabilişiniz.

 

İlgili İçerik; Anneler Günü Kampanya Yönetimi

 

İlgili İçerik; Anneler Gününde E-ticaret Sitenizi Nasıl Yönetmelisiniz?

 

E-ticaret İlkbahar Sezonu Satış Artırma Kadınlar ve Anneler Günü

 

Kış Mevsiminde Sattığınız Ürünleri İndirime Sokun

 

E-ticaret firmalarının her mevsimde sattığı ürünler biri birinden farklılık göstermektedir. Çünkü tüketicilerin ihtiyaçları mevsimlere göre değişmektedir. Günümüzde birçok e-ticaret firması farklı kampanya kurguları yaratarak sonbahar ve kış sezonunda sattıkları ürünleri ilkbahar sezonunda indirimli bir şekilde satışa sunmaktadır.

 
  • 3 al 2 öde kampanyaları
  • Kasa önü fırsatları
  • 150 TL üzeri ücretsiz kargo
  • X üründen alana y ürününde %5 indirim
  • X ürününden alana z kategorisindeki ürünlerde %10 inidirim
 

Gibi kampanya kurguları kışlık ürünlerini elinden çıkarmak isteyen e-ticaret firmaları tarafından en çok kullanılan kampanyalardır.

 

Sizler de sonbahar ve kış sezonunda sattığınız ürünler için bu tür kampanya kurguları yaratabilir ve indirimli bir şekilde ürün satışı yaparak e-ticarette ilkbahar sezonu satışlarınızı arttırabilirsiniz. Böylece hem deponuzda ilkbahar ve yaz ürünleri için yer açabilir hem de ürün satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

E-ticaret İlkbahar Sezonu Satış Artırma Kış Mevsimi İndirimleri

 

İçerik Pazarlamasına Önem Verin

 

Tüketiciler arama motorlarında her zaman satın almak istedikleri ürünleri aramamaktadır. Çoğu dönemlerde hedef kitlenizde yer alan kişiler ürün önerileri, ürün incelemeleri, ürün fikirleri gibi konularda da araştırma yapmaktadır. Bu neden e-ticarette ilkbahar sezonu satışlarını arttırmak isteyen işletmeler ise hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşabilmek için içerik pazarlaması çalışmaları yapmaya da özen göstermektedir.

 

İçerik pazarlaması çalışmaları yaparken e-ticaret firmaları hedef kitlelerinde yer alan kişilerin ilgi alanlarına yönelik içerik üretmekte ve bu içerikleri blog bölümlerinde paylaşarak pazarlamasını yapmaktadır. Böylece işletmeler hem marka bilinirliklerini hem de ziyaretçi sayılarını arttırma fırsatı yakalamaktadır.

 

Sizler de e-ticarette satışları arttırmak istiyorsanız içerik pazarlaması çalışmaları sayesinde hedef kitlenize ve yeni müşterilere ulaşabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; İçerik Pazarlaması Sözlüğü

 

E-ticaret İlkbahar Sezonu Satış Artırma İçerik Pazarlaması

 

Youtube’da İletişim Yürütün

 

E-ticaret firmalarının son dönemlerde en çok kullandığı sosyal medya platformları arasında Youtube da yer alıyor. Çünkü bir gün içerisinde milyonlarca kişi Youtube’a girerek farklı konularda çekilen videoları izliyor.

 

Youtube’da video izleyen kişilerin özellikle ürün inceleme, kutu açılımı ve ürün karşılaştırma videolarına ilgisi olduğu herkes tarafından biliniyor. E-ticarette ilkbahar sezonu için satışlarını arttırmak isteyen firmaların da bu nedenle Youtube kanalı açması önemli konular arasında yer alıyor. Çünkü Youtube kanalı olan işletmeler bu platformda zaman geçiren hedef kitlelerine daha kolay ulaşabiliyor ve satışlarını arttırabiliyor.

 

Sizler de e-ticaret firmanızın sattığı ürün ve hizmetleri tanıtmak ya da ürünlerinizi farklı ürünlerle karşılaştırmak için Youtube videoları çekebilir ve bu videoları kanalınızda paylaşarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

E-ticaret İlkbahar Sezonu Satış Artırma Youtube İletişim

 

Insta Shop Kullanımına Önem Verin

 

Instagram, günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından birisi. Birçok e-ticaret firması marka bilinirliğini arttırmak, tüketicilere ulaşmak ve daha fazla satış yapmak için bu platformda iletişim yürütüyor.

 

İşletmeler her ne kadar başarılı bir iletişim yürütseler de e-ticaret sitelerine instagram üzerinden zor trafik çekiyor. Çünkü instagram gönderilerde link paylaşımına izin vermiyor. Hikayelerde link paylaşmak için ise hesabınızın 10.000 takipçi üzerinde olması gerekiyor.

 

Fakat e-ticaret firmaları Instagram’ın yeni özelliklerinden birisi olan Insta Shop’u kullanarak gönderilerinde ürün fiyatlarını ve ürün linklerini paylaşabiliyor. Böylece işletmeler e-ticaret sitelerine trafik çekerek satış yapma ihtimallerini arttırıyor.

 

Sizler de e-ticaret siteniz ile Instagram hesabınızı birbirine entegre edebilir ve böylece ilkbahar sezonunda sattığınız ürünler için ilgili özelliği kullanarak e-ticarette ilkbahar sezonu satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

E-ticaret İlkbahar Sezonu Satış Artırma Instagram Shop

 

Google SEO Çalışmaları Yapın

 

E-ticaret sitelerinden alışveriş yapmak isteyen tüketiciler ürün ve hizmet aramalarını genellikle Google üzerinden gerçekleştiriyor ve tüketiciler arama sonuçlarında reklam bölümünde ya da ilk sayfada yer alan e-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapıyor. Bu nedenle e-ticarette ilkbahar sezonu satışlarını arttırmak isteyen işletmelerin Google’da organik sıralama elde edebileceği seo çalışmalarına önem vermesi gerekiyor.

 

Sizler de seo çalışmaları yapmak için ilkbahar ürünleri, yaz ürünleri, anneler günü kampanyaları, anneler için hediye gibi ilkbahar dönemine özgü anahtar kelimeler hakkında araştırma yapabilir ve e-ticaret sitenizi bu kelimeleri de kullanarak optimize edebilirsiniz. Böylece sitenizi Google arama sonuçlarında daha ön plana çıkararak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Yeni Başlayanlar İçin Arama Motoru Optimizasyonu

 

E-ticaret İlkbahar Sezonu Satış Artırma Google Seo Arama Motoru

 

E-ticaret Sitenizi Ticimax ile Kurun

 

İnternetten satış yapmak istiyorsanız sizler de e-ticaret sitenizi Ticimax e-ticaret alt yapıları ile kurabilir ve böylece birçok avantajdan yararlanabilirsiniz. Ticimax e-ticaret alt yapıları içerisinde bulunan SEO, Blog ve Kampanya Modülleri sayesinde sitenizi ilkbahar sezonuna hazırlayabilir ve pazarlama çalışmalarınızı daha kolay bir şekilde yürütebilir ve böylece Ticimax e-ticaret alt yapıları ile e-ticarette ilkbahar sezonu satışlarını arttırabilirsiniz.

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret