Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Instagram Üzerinden Ürün Satış Önerileri

İçindekiler;

 
  • Satış Yapacağınız Instagram Hesabınızın Kurumsal Olmasına Dikkat Edin
  • Ürün Fotoğraflarınızın Kaliteli Olmasına Özen Gösterin
  • Diliniz Oldukça Önemli
  • Hashtag
  • İnternet Siteniz Varsa Buraya Yönlendirmeler Yapın
  • Ürünlerinizi Tanıtmaya Yönelik Instagram Özelliklerini Kullanın
  • Reklamlar Verin

 

 

Instagram üzerinden ürün satış önerileri yazısını inceleyerek sizler de instagramda satış yapmadan önce neler yapmanız gerekir, instagramdan nasıl satış yapılır satışlarınızı arttırmak için neler yapabilirsiniz konuları gibi birçok konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Instagram üzerinden ürün satmak son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiş bir e-ticaret şeklidir. Uygulamayı 500 milyondan fazla insanın kullandığı düşünülürse instagram para kazanmak için en iyi uygulamalardan birisidir. Peki nasıl? Detaylar İnstagram üzerinden ürün satış önerileri yazımızın devamında;

 

Instagram Üzerinden Ürün Satış Önerileri

 

1.Satış Yapacağınız Instagram Hesabınızın Kurumsal Olmasına Dikkat Edin

 

Instagram üzerinden ürün satışı önerilerinin birinci bölümünde kurumsal hesap olmanın özelliğinden bahsedeceğiz. E-ticaret yapan birçok firma instagramda ürün satmak için kişisel hesap kullanmak yerine kurumsal işletme profilleri kullanmaktadır.

Sizler de instagram üzerinden satış yapmak istiyorsanız eğer ilk olarak yeni bir kurumsal hesap açın. Eğer kendi profilinizdeki takipçileri kaybetmek istemiyorsanız kullanıcı adınız, profil fotoğrafınızda değişiklikler yapabilir daha önce yüklemiş olduğunuz fotoğrafları kaldırabilir ve instagram işletme profiline geçerek kurumsal hesabınız için ilk adımı atabilirsiniz. Instagram işletme profiline geçmek için daha fazla bilgiyi ‘’ Instagram İşletme Profili Nasıl Kurulur? Adlı yazıyı okuyarak öğrenebilirsiniz.

instagram , eticaret , e-ticaret


 

2.Ürün Fotoğraflarınızın Kaliteli Olmasına Özen Gösterin

 

Instagramdan veya başka bir sosyal kanal üzerinden satış yapmak istiyorsanız eğer bilmeniz gereken bir başka şey ise ürün fotoğraflarının kalitesi. Instagram profilinizden satışını gerçekleştireceğiniz için özel ürün fotoğrafı çekimleri yaptırabilir veya sizler doğru açılardan ürünlerinizin fotoğrafını çekebilirsiniz. Kaliteli fotoğraflar kullanarak yapacağınız ürün paylaşımlarınız daha fazla takipçinizin dikkatini çekecek ve insanların sizden alışveriş yapma ihtimalini arttıracaktır.
ürün fotoğrafı , ürün , fotoğraf 

3.Diliniz Oldukça Önemli

 

Instagram üzerinden satış önerilerinin bu bölümünde İnstagram dilinden bahsedeceğiz. Genellikle instagramda paylaşacağınız görsellerde sen dilini kullanmaya özen gösterin. Bu müşterilerinize samimi bir hava vermenize olanak sağlayacaktır. Fakat mesajlarınıza yanıt verirken karşınızdaki kişiye siz dili ile hitap etmeniz oldukça önemli bir detaydır.

 

4.Hashtag

 

Instagram üzerinden satış yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken başka bir nokta ise Hashtag kullanımı. Instagramda satışını yaptığınız ürünlere yönelik doğru hashtagler kullandığınızda ürünlerinizin ilgili hashtaglere giren kişilere gösterileceğini unutmayın. Bu hashtagler sayesinde zamanla daha fazla insan sizi tanıyacak ve bu da takipçinizin artmasına olanak sağlayacaktır. Bu nedenle paylaştığınız ürün görsellerine konum, Hashtag gibi şeyleri ekleyebilirsiniz.hashtag , sosyal medya, eticaret 

5.İnternet Siteniz Varsa Buraya Yönlendirmeler Yapın

 

Instagram üzerinden satış önerilerinin bu bölümünde web sitenize yönlendirmelerden bahsedeceğiz. Instagram üzerinden satış yapacak bir firmaysanız takipçilerinizi instagram hesabınızdan internet sitenize yönlendirmeniz oldukça önemli.

Bu sayede insanların daha güvenli bir ortamdan satış yapmasını sağlayabilir ve internet sitenizdeki diğer ürünleri görmelerini sağlayarak satışlarınızı daha fazla arttırabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir:  Instagram Shop Özelliği


yönlendirme , eticaret


 

6.Ürünlerinizi Tanıtmaya Yönelik Instagram Özelliklerini Kullanın

 

Instagram satış fikirleri özellikleri birçok firma tarafından bulunmaz veli nimetlerdir. Çünkü bir uygulama içerisinde neredeyse her şey yer almaktadır. Sizler Instagram’da ürünlerinizi tanıtmaya yönelik yaptığınız içeriklerin yanı sıra Instagram Canlı Yayın özelliğini kullanarak buradan takipçileriniz ile görüşebilir ve onların ürünlerinize e-ticaret danışmanlığı ile de beraber buna yönelik sorularını cevaplayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra ürününüzün nerede nasıl kullanabileceğini anlatan, üretim aşamalarını gösteren, diğer ürünler ile karşılaştırmalarını yaptığınız canlı yayınlar da yaparak hem takipçilerin güvenini kazanabilir hem de müşterilerinizin diğer ürünleriniz hakkında bilgi almasını sağlayabilirsiniz.

 

7.Reklamlar Verin

 

Instagramda satış yapmak sizlerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacak en önemli şeyler reklamlardır. Bu nedenle takipçi sayınızı arttırmak, sizi tanımayan kişilerin işletmenizi görmesini sağlamak amacıyla sizler de reklamlar verebilirsiniz. Bu reklamlar sayesinde markanızın daha fazla insan tarafından tanınmasını sağlayabilir ve bu doğrultuda da satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir: Instagram'dan Ürün Satmak İçin Stratejiler

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN