Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

Instagram'dan Satış Yapmak İçin Bilinmesi Gereken 5 Kriter!

Global'de her gün 500 Milyonun üzerinde kişinin aktif bir şekilde kullandığı bir sosyal medya platformu olan Instagram, bir sosyal medya platformundan çok daha fazlasıdır. Günümüz ticaret hayatının en önemli unsurlarından bir tanesi olmayı başarmış olan Instagram'dan Satış Yapmak ile ilgili bilinmesi gereken 5 kriteri burada aktarmaya çalışacağız...

 

Instagram'dan Satış Yapmak İçin Bilinmesi Gereken 5 Kriter!

 

Instagram'dan Satış Yapmak İçin 5 Kritik Bilgi!

 

1-Instagram'ın Başarılı Mağazalarını Gözlemleyin

 

E-ticaret sektörünün nabzının attığı en önemli sosyal medya platformlardan bir tanesi olan internetten satış yapmak için yapmanız gereken ilk önemli şey burada yüksek satış performansına sahip mağazaları incelemektir. Ne satıyorlar, nasıl satıyorlar ve neyi çok iyi yapıyorlar iyi bir şekilde gözlemleyin. Bu tarz Instagram satış butiklerinin satış stratejilerinin üzerine siz de özgün fikirler koyabilirseniz başarılı olma ihtimaliniz aynı derecede artış gösterecektir.

 

2-Kurumsal Kimliğinizi Yansıtmaya Çalışın

 

Instagram'da başarılı bir e-ticaret performansı göstermek istiyorsanız ilk olarak takipçilerinize güven aşılamalısınız. Potansiyel müşterileriniz ile aranızda bir güven ilişkisi oluşabilmesi için ise mutlaka kurumsal kimliğinizi yansıtmaya çalışmalısınız. Kurumsal bir logo, Instagram ticari işletme hesabı ve bir e-ticaret sitesine sahip olmanız Instagram satışı konusunda sizi güçlendirecektir.  Ticimax e-ticaret paketlerine göz atarak hedeflediğiniz satış performanslarına kısa sürede ulaşabilirsiniz.

 

3-Etkileyici Görseller Paylaşın

 

Instagram tamamen görselliğe dayalı bir sosyal medya platformudur. Görselliğin bu denli önemli olduğu ınstagram'dan satış yapmak ve satış yapma potansiyelinizi çok daha fazla artırmak için etkileyici görseller paylaşmanız gerekmektedir. Profesyonel grafik tasarımcılarından destek alarak geri dönüşü mükemmel olan görseller edinebilirsiniz.

 

4-Doğru #Hashtag Kullanımına Özen Gösterin

 

Instagram satış nasıl yapılır diye düşünüyorsanız instagram satış fikirleri açısından ilk başta gelen performansınızı mümkün olduğunca yukarılara çıkarabilmek için doğru #hashtag ( etiket) kullanımına dikkat etmelisiniz. Satmak istediğiniz ürünle doğrudan alakalı #hashtag kullanmak hedeflemiş olduğunuz potansiyel müşterilerinize ulaşabilmenizi kolaylaştıracaktır. Instagram'da en fazla 30 hashtag kullanabileceğinizi de unutmayın!

 

5- Güvenilir Ödeme Yöntemleri Ekleyin

 

Instagram'dan satış yapmak için olmazsa olmazlardan bir tanesi de güvenilir bir ödeme yöntemi ile satın alma imkânı sunmaktır. Takipçilerinizi güvenilir ödeme yöntemlerine yönlendirirseniz paylaşımlarınızdan elde etmiş olduğunuz dönüşümler gözle görülür bir şekilde artış gösterecektir. Başlangıçta ödeme yöntemi ile ilgili bir ekstra yatırıma girişmek istemiyorsanız kapıda ödeme ve havale seçeneklerini müşterilerinize sunabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir: Instagramshop 

 

E ticarette satış yapmak üzerine 5 önemli madde sıraladık. E-ticaret paketlerimiz ile ilgili olarak çok daha kapsamlı bilgiler edinmek için 0850 811 08 20  yi arayabilir ya da  15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.


 

Kategori: E-ticaret Bilgi Bankası
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20