Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

E-İhracat Yapılan Ülkenin Kültürüne Göre İçerik Pazarlaması

İçerikler;

E-ihracat ile yurtdışına satış yapan işletmeler hedef kitlelerine ulaşmak, bulundukları Pazar payını arttırmak ve ürün satışı gerçekleştirmek için birçok çalışma yapmaktadır. Firmaların ürün satışlarını ve marka bilinirliğini arttırmak için yaptıkları çalışmalardan biri de içerik pazarlamasıdır.

 

İçerik pazarlaması sayesinde e-ihracat firmaları hedef kitlelerinde yer alan ve belirli konularda bilgi edinmek isteyen kişilere daha hızlı bir şekilde ulaşabilmektedir. Bu da firmaların her alanda kendilerini geliştirmelerini sağlamaktadır.

 

E-İhracat Yapılan Ülkenin Kültürüne Göre İçerik Pazarlaması adlı bu yazımızda sizlere e-ihracatın önemli bir unsuru olan içerik pazarlaması hakkında bilgiler vereceğiz. Bununla beraber satış yaptığınız ülkeler ve ülkelerin kültürlerine göre içerik pazarlaması yaparken neleri göz önünde bulundurmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

 

Siz de bu yazımızı okuyarak içerik pazarlaması ve içerik pazarlamasında ülke kültürlerinin kullanılması hakkında bilgi alabilir ve böylece içerik pazarlama stratejilerinizi geliştirerek satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İçerik Pazarlaması Nedir?

 

İçerik pazarlaması, bir ürün veya hizmet satışı gerçekleştiren firmaların hedef kitlesinde yer alan kişilere ulaşmak, bu kitleyi etkilemek ve kar elde etmek amacıyla kitlelerinde yer alan kişilere belirli aksiyonları gerçekleştirmek için üretilen içerikler ve bu içeriklerin pazarlamasına verilen isimdir.

 

İçerik pazarlaması e-ihracat firmaları için oldukça önemli bir pazarlama yöntemidir ve içerik pazarlamasının e-ihracat firmalarına sağladığı birçok avantaj bulunmaktadır.

 

İlgili İçerik; İşinizi Kolaylaştıracak 11 İçerik Pazarlama Aracı

 
İlgili İçerik; Online İçerik Üretim Süreçleriicerik pazarlamasi , content marketing , eihracat , e-ihracat
 

İçerik Pazarlamasının E-İhracat Firmalarına Sağladığı Avantajlar

 

E-İhracat Yapılan Ülkenin Kültürüne Göre İçerik Pazarlaması adlı yazımızın bu bölümünde sizlere içerik pazarlamasının e-ihracat firmalarına sağladığı avantajlar hakkında bilgi vereceğiz.

 
 • İçerik pazarlaması e-ihracat firmalarının satışlarını arttırma konusunda yardımcıdır.
 • İçerik pazarlaması kalıcı bir pazarlama türü olduğu için e-ihracat firmalarının pazarlama maliyetlerini düşürme konusunda yardımcıdır.
 • Firmalar içerik pazarlaması sayesinde e-ihracat sitelerinin ziyaretçi sayısını arttırabilmektedir.
 • İçerik pazarlaması potansiyel müşterileri mevcut müşterilere mevcut müşterileri ise kalıcı müşterilere dönüştürme de yardımcıdır.
 • İçerik pazarlaması sayesinde e-ihracat firmaları Twitter, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında daha kolay içerik üretebilmekte ve bu da sosyal medya planı konusunda firmalara yardımcı olmaktadır.
 • E-ihracat firmaları blog içerikleri sayesinde kalıcı bir değer elde etmektedir.
 

Sizler de bu e-ihracat firmanız için içerik pazarlaması yapabilir ve içerik pazarlamasının e-ihracat firmalarına sağladığı bu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Fakat bu avantajlardan yararlanmak istiyorsanız ülkelerin kültürlerine göre içerik pazarlaması yapmanız oldukça önemlidir.

 

E-İhracat Yapılan Ülkenin Kültürüne Göre İçerik Pazarlaması adlı yazımızın devamında sizlere içerik pazarlaması yaparken göz önünde bulundurmanız gereken şeyler hakkında bilgiler vereceğiz. Sizler de yazımızın devamından ülkelerin kültürlerine göre nasıl içerik pazarlaması yapacağınızı öğrenebilir ve böylece başarılı bir şekilde pazarlama çalışmaları yapabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; İçerik Pazarlaması Sözlüğü

 

Arama Motorları

 

Ülkelerin kültürleri ve alışkanlıklarına göre içerik pazarlaması yapmak isteyen e-ihracat firmalarının ilk göz önünde bulundurması gereken şeylerden birisi arama motorlarıdır.

 

Çünkü internetten herhangi bir konu hakkında bilgi almak, bir ürün veya hizmet satın almak isteyen kişilerin ilk aramalarını yaptıkları yerler arama motorlarıdır. Günümüzde en çok kullanılan arama motoru Google olsa da bazı ülkelerde bunun değişiklik gösterdiğini söylemek mümkündür. Bu nedenle e-ihracat firmalarının içerik pazarlamasına yönelik çalışmalar yapabilmesi için ilk olarak arama motorları üzerinde çalışmalar yapması önemlidir.

 
 • Satışlarınızı yaptığınız ya da yapmayı düşündüğünüz ülkelerdeki arama motoru kullanımını göz önünde bulundurun.
 • En çok kullanılan arama motoru ve ardından ikinci ve üçüncü en çok kullanılan arama motorlarını belirleyin. Bu hedef kitlenizde yer alan kişilere nasıl ulaşabileceğinizi gösterecektir.
 • Çalışma yürüteceğiniz arama motorlarına karar verdikten sonra arama motorlarının reklam platformlarına göz atın. Google’da reklam verecekseniz Google Adwords’ü kullanabilirsiniz. Yandex’te reklam verecekseniz ve içeriklerinizi yayınlayacaksanız da Yandex Direct üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 

Arama motorları üzerinde çalışmalar yaparak sizler de hedef kitlenizde yer alan kişilere daha kolay bir şekilde ulaşabilir ve böylece içerik pazarlama çalışmalarınızın başarılı olmasını sağlayabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; SEO Rehberi

 


seo, search engine 

Anahtar Kelime Araştırması Yapın

 

E-İhracat Yapılan Ülkenin Kültürüne Göre İçerik Pazarlaması yapacak olan e-ihracat firmalarının dikkat etmesi gereken önemli bir diğer unsur ise anahtar kelimelerdir.

 

Günümüzde internetten herhangi bir ürün veya hizmet almak isteyen kişiler anahtar kelimeler ile araştırmalar yapmaktadır. Fakat araştırma yaparken insanların kullandığı arama terimleri dile ve kültüre göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle e-ihracat firmalarının satış yapacakları ülkenin diline hâkim olması oldukça önemlidir. Bununla beraber kültürel özellikleri göz önünde bulundurarak anahtar kelime araştırması yaparken;

 
 • İçerik pazarlaması yapacağınız ülke veya bölgede kullanılan arama terimlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin ABD’de büyük beden kıyafetler arayan kişiler Plus Size anahtar kelimesi ile araştırma yaparken Avrupa’da büyük beden kıyafetler arayan kişilerin Big Size arama terimi ile aramalarını gerçekleştirdiği bilinmektedir.
 • Türkçe’de olmasa da özellikle birçok Avrupa ülkesinde dil resmi dil ve sokak dili olarak çeşitlenmektedir. E-ihracat firmaları bu iki ayrımdan olumsuz etkilenmemek için hem kullanılan resmi dile hem de sokak diline göre anahtar kelime çalışmaları yapmalıdır.
 • Anahtar kelime çalışmaları yaparken e-ihracat firmalarının rakip analizi de yapması oldukça önemlidir. Rakiplerinizin içeriklerine göre üreteceğiniz içerikler sayesinde anahtar kelime çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz.
 

Bu unsurları göz önünde bulundurarak anahtar kelime çalışmaları yapabilir ve içerik pazarlama stratejilerinizin başarılı olmasını sağlayabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Ücretsiz Anahtar Kelime Planlayıcıları

 


anahtar kelime planlayıcı , eihracat


 

Sosyal Medya Reklamlarına Önem Verin

 

Sosyal medya kullanımı her gün artış göstermektedir ve bununla birlikte farklı ülkelerde yaşayan kişilerin sosyal medya kullanım oranları birbirinden farklılık göstermektedir. Bu e-ihracat firmaları için oldukça önemli bir konudur. Çünkü e-ihracat firmaları satış yaptıkları ülkede yaşayan insanların sosyal medya kullanım alışkanlıklarını bilmeden dijital pazarlama çalışması yaparsa bu verilen reklamların başarısız sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle;

 
 • E-ihracat ile yurtdışına satış yapacak olan işletmelerin ilk olarak ülkenin sosyal medya kullanım alışkanlıklarını göz önünde bulundurması gerekmektedir.
 • Sosyal medya kullanım alışkanlıkları incelenirken en çok kullanılan sosyal medya platformları, hangi yaş aralığında yer alan kişilerin sosyal medyayı daha aktif kullandığı, genellikle insanların hangi saatlerde sosyal medyaya giriş yaptığı, hangi cinsiyette yer alan kişilerin daha çok sosyal medya kullandığı gibi konular üzerine çalışmalar yapılmalıdır.
 • Bu çalışmaların ardından e-ihracat firmaları dijital pazarlama çalışmaları için bir strateji geliştirmeli ve bu stratejiyi uygulayarak satışlarını arttırmayı hedeflemelidir.
 

Sizler de E-İhracat Yapılan Ülkenin Kültürüne Göre İçerik Pazarlaması yapmak istiyorsanız bunları göz önünde bulundurabilir ve böylece doğru içerik pazarlama çalışmaları yaparak hedef kitlenizde yer alan kişilere daha kolay ulaşabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Sosyal Medya Pazarlama

 

İlgili İçerik; Sosyal Medya Uzmanı Nedir, Nasıl Olunur?

 

İlgili İçerik; Sosyal Medya Yasası Nedir, Neleri Kapsar?sosyal medya , e ihracat , e-ihracat

 

Influencer Marketing Çalışmalarına Önem Verin

 

E-İhracat Yapılan Ülkenin Kültürüne Göre İçerik Pazarlaması yapacak olan firmaların içeriklerini tanıtmak için başvurabileceği başka bir pazarlama yöntemi de Influencer Marketing’dir.

 

Influencer Marketing hayatımıza yeni giren bir pazarlama yöntemi olsa da e-ihracat firmalarının doğru pazarlama çalışmaları yapmasını ve satışlarını arttırmasını sağlamaktadır. Çünkü farklı bir ülkelerde yaşayan Influencerlar kendi kültürlerini ve kendi vatandaşlarını daha çok tanıdığı için içeriklerin nasıl pazarlanması gerektiğine daha kolay karar verebilmektedir. Bununla beraber Influencerlar takipçileri hakkında da daha fazla bilgi sahibi olduğu için yaptıkları çalışmalarda daha başarılı olmaktadır.

 

Sizler de başarılı içerik pazarlaması yapmak istiyorsanız satış yaptığınız ülkelerde yaşayan Influencerlar ile iş birliği yapabilir ve içerik pazarlaması çalışmalarınızı başarılı bir şekilde yürütebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Influencer Marketing ile Etkileşimleri Arttırmak

 
İlgili İçerik; Influencerlara Yeni Vergi Düzenlemesi


e-ihracat , lojistik , eticaret , e ticaret
 

E-ihracat Sitenizi Ticimax ile Açın

 

E-ihracat ile yurtdışına satış yapmak isteyen firmaların bütün ihtiyaçlarını karşılayan özellikleri içerisinde barındıran Ticimax e-ihracat alt yapıları ile sizler de satış yapacağınız ülkelerin kültürüne uygun bir şekilde e-ihracat sitenizi kurabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

 

 

Ticimax'ın e-ihracat paketleri ile ürünlerinizi dünyaya satmak için demo talep formunu doldurabilir ve 15 günün ardından Ticimax ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Ticimax’ın ücretsiz e-ihracat eğitimleri ve e-ticaret hakkında bilgi almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. 

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax